Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Mike_ktlp

Original poster
Rookie
Mar 1, 2015
25
0
0
31
Κοζάνη
Καλησπέρα εχω καποιες απορίες μιας και ειμαι κάτοχος ενός φιέστα λιγότερο από 1 μήνα !! νο 1 Οταν δε φοράω τη ζώνη δεν Έχει αλαρμ έτσι πρέπει να είναι? ? Εχω το 1.6 ντιζελ σπορτ την ιντιβιντουαλ την έκδοση . Νο 2  το αυτοκίνητο έχει συναγερμό εχω και το χαρτί απο τη φορτ που λέει ότι υπάρχει και εχω παρατηρηση οτι αν ξεχασειςχ νατοκλειδωσεις αφουπαρεις  τα κλειδια Κλειδώνει μόνο του. Το θεμα είναι ότι δεν έχω ακούσει ποτέ πωςχτυπαει ο συναγερμός. .. νο3 τασακι Ποιο είναι ?(δε καπνιζω αλλα εχω δει κάπου αλου ενα δοχειο βολεύει για τα κέρματα ) αυτά προς το παρών !!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
No1: Έχει alarm για τη ζωνη του οδηγού σίγουρα και για του συνοδηγού κάποια μοντέλα (όχι όλα). Λογικά σε σένα θα το έχουν απενεργοποιήσει ή θα έχει χαλάσει ο αισθητήρας, γι' αυτό δε χτυπάει
Νο2: Πάτα δύο φορές στο κλειδί το κουμπί του πορτπαγκάζ, ενώ είναι κλειδωμένο το αυτοκίνητο, για να ανοίξει η πίσω πόρτα. Λογικά θα χτυπήσει και ο συναγερμός.
Νο3. Έχει πακέτο καπνιστή; Ξεκίνα από το αν έχει αναπτήρα. Αν ναι τότε το τασάκι είναι σαν το παρακάτω:

5L8Z-7804810-BAA-2T.jpg
   
5L8Z-7804810-BAA-2T-open.jpg
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Εμένα το 1,6 βενζίνη έχει αισθητήρα μόνο στον οδηγό.

Ο συναγερμός της κόμπρα που έχει από τον προηγούμενο, ενεργοποιήται 1 λεπτό αφού πατήσω το κουμπί. Αν το πατήσω και πάω να ανοίξω κάτι μέσα στο 1ο λεπτό δεν γίνεται τίποτα.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Κώστα και mk6 έχουν ένδικη για την ζόνη? Πώς απενεργοποιήτε και ενεργοποίτε αυτό...
Νομίζω πώς αυτό που λές Άκη μπορείς να το ρηθμίσεις. Θα δώ αύριο που θα έχω χρόνο το βιβλιαράκι του cobra που έχει σε εμένα και θα σου πώ...
 

Mike_ktlp

Original poster
Rookie
Mar 1, 2015
25
0
0
31
Κοζάνη
Νο 1 αν είναι  απενεργοποιημενος ο αισθητήρα από που  τον  ενεργοποιώ?
Νο 2 θα το τσεκάρω  αύριο 
νο 3 δεν έχει  αναπτήρα  άρα δεν  έχει πακέτο καπνιστη
Ευχαριστώ! !
 

lefteris

Pro Member
Oct 15, 2011
406
0
0
41
Αθήνα
Μα τον Τουτατή, πρώτη φορά ακούω για "πακέτο καπνιστή". Θεωρούσα την ύπαρξή τους αυτονόητη ... ???
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Απ' οτι εχω καταλαβει του mike ειναι εισαγωγης o fiestaros, που στο εξωτερικο το πακετο καπνιστη ειναι κατα κανονα extra. Αλλωστε εκδοση sport diesel δε θυμαμαι να κυκλοφορησε ποτε στην Ελλαδα επισημα.
 

antonisgiannena

New member
Mar 19, 2015
67
0
0
32
Ιωαννινα
Mike θελω να μου δωσεις λιγες περισσοτερες λεπτομερειες για το καμαρι σου....γιατι εχω κ γω diesel κ θα θελα να δω τις διαφορες με το μεγαλυτερο αδερφακι του,αφου εμενα ειναι 1,4
 

Mike_ktlp

Original poster
Rookie
Mar 1, 2015
25
0
0
31
Κοζάνη
1.6 tdci 98hp κατανάλωση μεικτή 6- 6,5 litre (δεν οδηγώ και πολύ οικονομικά ) πιστεύω μπορεί να πέσει στο 5.5 . 
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
Τόσο ειναι η κατανάλωση!εγω που το πηγαίνω οικονομικά καίω 5.1
 

ilias710

Member
Oct 27, 2014
266
0
0
27
Περιστέρι
kostg said:
No1: Έχει alarm για τη ζωνη του οδηγού σίγουρα και για του συνοδηγού κάποια μοντέλα (όχι όλα). Λογικά σε σένα θα το έχουν απενεργοποιήσει ή θα έχει χαλάσει ο αισθητήρας, γι' αυτό δε χτυπάει
Νο2: Πάτα δύο φορές στο κλειδί το κουμπί του πορτπαγκάζ, ενώ είναι κλειδωμένο το αυτοκίνητο, για να ανοίξει η πίσω πόρτα. Λογικά θα χτυπήσει και ο συναγερμός.
Νο3. Έχει πακέτο καπνιστή; Ξεκίνα από το αν έχει αναπτήρα. Αν ναι τότε το τασάκι είναι σαν το παρακάτω:

5L8Z-7804810-BAA-2T.jpg
   
5L8Z-7804810-BAA-2T-open.jpg
για πιο λογο γινετε αυτο με τον συναγερμο και εμενα το κανει αν και εχω το mk7.5 1.0  και καθε φορα που παταω το πορτ μπαγκαζ χτυπαει ο συναγερμος ειχα αρχισει να πιστευω οτι ειναι ελατωματικος..
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα, μήπως ξέρετε αν το mk7 δείχνει  - °C στην ένδειξη θερμοκρασίας περιβάλλοντος ;
Δε το θυμάμαι, σήμερα είδα το 0, όπως φυσικά πολλές άλλες φορές, αλλά δε θυμάμαι παρακάτω..
 

g.orologas

Newbie
Nov 16, 2019
4
0
0
Καλησπέρα στην ομάδα! Ήθελα να ρωτήσω εάν η έκδοση mk7 trend 1.4 έχει υποδοχή για λάμπα στο ντουλαπάκι του συνοδηγού
 

g.orologas

Newbie
Nov 16, 2019
4
0
0
https://www.youtube.com/watch?v=u5ZRjavNU54&feature=share
Ο τύπος ανοίγει το ντουλαπάκι και φωτίζεται με άσπρο φως που έχει υποδοχή για λάμπα?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread