Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
panos.l said:
Οποιος έχει πρόβλημα με μυρωδιές να χρησιμοποιήσει το ειδικό σπρέυ για μύκητες!Το βάζουμε είτε στο φ καμπήνας είτε στους αεραγωγούς και αφήνουμε το a/c να δουλέψει όπως είπε ο turbomaniac!

Τι είναι το φ καμπίνας;
 

xrisomilia

New member
May 15, 2011
89
0
0
33
Καματερο,Αττικη
Ο πατερας μου στο Α4 εκανε συντηρηση στο α/c  με 60 ευρω. Νομιζω πως ειναι καλα αν σκεφτει κανεις εργατικα,φιλτρα,φρεον κτλπ....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν περιλαμβάνεται και το φίλτρο καμπίνας στην τιμή (όπως γράφει) νομίζω ότι είναι μια χαρά. 50 ευρώ είχα δώσει κι εγώ πέρυσι + 18 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) το φίλτρο ενεργού άνθρακα.
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Παιδες το φρεον ανα ποσο καιρο πρεπει να το ανανεωνουμε?
Ας πουμε και το δικο μου σε σχεση με περυσι εχει πεσει παρα πολυ σε αποδοση!
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
ntontos said:
Παιδες το φρεον ανα ποσο καιρο πρεπει να το ανανεωνουμε?
Ας πουμε και το δικο μου σε σχεση με περυσι εχει πεσει παρα πολυ σε αποδοση!
Γενικά η ford λέει κάθε 2 χρόνια έλενχο για το φρέον, πλήρωση κλπ!
Το έγγραψα και πιο πάνω!Οταν πας για το επόμενο service σου το κάνεις...Μην τρελένεσαι εκτός αν έχεις θέμα απόδοσης...
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Αυτο που λες ισχυει ακομα και τον χειμωνα που εβαζα στο ζεστο παντα ζεσταινω τον κινητηρα και ετσι δεν αναβα ποτε το A/C οποτε δεν ξερω....
Παντως περσυ θυμαμαι ειχα τον ανεμηστιρα στο επιπεδο 3 και εγω και η κοπελα μου που πηγαιναμε τα μπανια μας κρυωναμε τωρα στο 4 και ουτε κατα διανοια...
Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει...
 

ntontos

Pro Member
Dec 31, 2010
548
2
0
35
Dirty Athnz-Αιγαλεω
Οταν αρχισει και περνει τα πανω του και εχει μια θερμοκρασια ικανοποιητικη ναι αλλιως το αφηνω να δουλεψει μεχρι να φτασει σε σημειο που θα εχει καλυψει την καμπινα...
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
Οταν βάζεις a/c θα έχεις πάντα την ανακύκλωση.Πιο εύκολο είναι να παίρνει και να παγώνει τον παγωμένο αέρα της καμπήνας παρά τον καυτό που είναι έξω...Αυξάνεται η απόδοση έτσι.
 

lookmimis

Member
May 13, 2010
216
0
0
52
αθηνα
το προβλημα συνεχιζεται μετα απο την συμπληρωση φρεον στις 30 μαιου τωρα πλεον δεν εχω a/c
μετα απο συζητηση με μαστορα υπαρχει συγκεκριμενο ελλατωματικο σωληνακι που παρουσιαζει διαρροη και κοστισει 200 ευρω .Δευτερα το παω για να γινει οπτικος ελεγχος καθως και συμπληρωση φρεον απο οτι μου ειπε για να φανει η διαρροη και κατι μου ειπε για φωσφορο αλλα δεν εδωσα βαση
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
δεν βαζουν μεσα στο φρεον φωσφορο θα κολλησει ο ινητηρας απο το a/c ριχνουν ενα υγρο στις ενωσεις και φενεται π ειναι η διαρροη
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread