Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasEcoBoost

Original poster
New member
Jan 13, 2014
52
0
0
Αθήνα
Καλημέρα παιδιά,
γνωρίζει κανείς αν είναι εφικτή ή προσθήκη φωτών angel στα μαμίσια φανάρια του mk7.5 και αν ναι σε ποιόν μάστορα και πόσο θα παέι περίπου το μαλλί.
Ευχαριστώ. ok234
 

lefteriskri

Member
Jun 12, 2013
222
0
0
32
Αιγαλεω
εγω που ειχα ρωτησει για drago φαναρια να αγοραζα μ ειπε το παλικαρι οτι δεν εχουν βγει ακομα για το ecoboost
 

dkab

Newbie
Nov 17, 2014
1
0
0
Παιδιά καλησπέρα!!!
Σε συνέχεια του θέματος που ξεκινήσατε, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα της τοποθέτησης των φαναριών που φοράει το Sport/Titanium/ST σε Trend εκδοση?
Απ το συνεργείο δεν έχω πάρει σαφή απάντηση
 

aleks

Member
Apr 20, 2013
197
3
18
2020
μακαρι να ημασταν στην αμερικη

http://www.thelightingfirm.net/product/11-14-ford-fiesta-stage-ii-bixenon-led-headlights/

ενα απο τα mk7.5 που φτιαξανε
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Προσωπικά, από 2 άτομα που έχει τύχει να γνωρίζω, μου λένε μακριά από Αργυρό...
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Πάντως από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι έχει κάνει πολλές καλές δουλειές και όταν είχαμε μιλήσει μαζί του για τα φώτα με τον Γιώργο μας είχε πει ότι δίνει και εγγύηση. Προσωπική εμπειρία πάντως δεν έχω.
 

aleks

Member
Apr 20, 2013
197
3
18
2020
πολυ καλη δουλεια φενεται να κανει και αυτος εδω!

https://www.facebook.com/pages/Themis-retrofit-creations/670165829716956?fref=ts
 

aleks

Member
Apr 20, 2013
197
3
18
2020
αθηνα εαν δν κανω λαθος, περιοχη δν γνωριζω
 

kostas.ceed

MK7
Member
Oct 14, 2012
139
0
16
44
Αν. Αττικη
www.euboikotopio.gr
Μοντέλο
MK7
Αν θέλετε τη γνώμη μου μην το επιχειρήσετε αν δεν είστε έτοιμοι ψυχολογικά για δυσάρεστες στιγμές.τα δικά μου ας πούμε που τα χω κάνει παίρνουν υγρασία...θελει τραγικά καλή δουλειά στη μόνωση του φαναριου...
 

ntinosch93

New member
Jun 24, 2015
79
0
6
30
Αθηνα
Ρε παιδια για δωστε μου τα φωτα σας αν γινεται. Που θα μπορουσα να βρω στην Αθηνα αυτα τα φαναρια να τα δω απο κοντα και να τα δοκιμασω? ποσο περιπου θα κοστισουν?
 

kimon

New member
Jul 19, 2015
53
2
8
Τα led φώτα ημέρας απενεργοποιούνται; Γιατί στο manual δε βρήκα κάποιο τρόπο.
Επίσης, υποθέτω πως επειδή ανάβουν υποχρεωτικά, μόλις βάζω μπροστά, φωτίζεται και ο πίνακας οργάνων χωρίς να μπορώ με κάποιο διακόπτη ή κάποια λειτουργία από το μενού να απενεργοποιήσω το φωτισμό του.

Τουλάχιστον, ας μείνουν τα led ημέρας ανοιχτά, αλλά να μην φωτίζεται και το καντράν κάθε φορά που κυκλοφορώ.

Υ.Γ. έχω την έκδοση 1.0 ecoboost 100hp Τitanium
 

Zauro

Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
43
Πειραιάς
kimon said:
Τα led φώτα ημέρας απενεργοποιούνται; Γιατί στο manual δε βρήκα κάποιο τρόπο.
Επίσης, υποθέτω πως επειδή ανάβουν υποχρεωτικά, μόλις βάζω μπροστά, φωτίζεται και ο πίνακας οργάνων χωρίς να μπορώ με κάποιο διακόπτη ή κάποια λειτουργία από το μενού να απενεργοποιήσω το φωτισμό του.

Τουλάχιστον, ας μείνουν τα led ημέρας ανοιχτά, αλλά να μην φωτίζεται και το καντράν κάθε φορά που κυκλοφορώ.

Υ.Γ. έχω την έκδοση 1.0 ecoboost 100hp Τitanium

το μόνο που μπορείς να απενεργοποιήσεις από το menu είναι ο κρυφός φωτισμός. Τα led φώτα ημέρας είναι υποχρεωτικά. Τώρα για το ταμπλό, τι να σου πω, σε όλα τα αυτοκίνητα δεν ανοίγει με το  που ξεκινά η μηχανή; Γίνεται να απενεργοποιηθεί ο φωτισμός του;
 

kimon

New member
Jul 19, 2015
53
2
8
Συμφωνώ ότι στα περισσότερα αμάξια φωτίζεται το καντράν μόλις ανοίγεις τη μηχανή,αλλά παραμένει φωτισμένο -λες κι έχω ανάψει τη μεσαία σκάλα σε νυκτερινή οδήγηση- καθ' όλη τη διαδρομή,έχοντας ανοικτά μόνο τα led ημέρας και με ήλιο, μέρα μεσημέρι και μου φαίνεται λίγο παράξενο.
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Καλησπέρα παιδια.
Εχω στο αυτοκίνητο μου τα φαναρια με το daylight.
Ειναι αυτά εδω:



Λογικα όσοι τα έχουν θα έχουν παρατηρήσει οτι τα led δεν ειναι τελείως άσπρα όπως σε ολα τα αλλα αυτοκίνητα που έχουν daylight αλλα λίγο πιο κιτρινοπα..

Μια απο αυτές τις μερες είδα εξω στον δρόμο ενα Mk7.5 Sport με αυτά τα φαναρια αλλα τα led που είχε αυτο ήταν κάτασπρα!

Μηπως ξέρει κάποιος αμα βγαίνουν 2 διαφορετικά φαναρια με daylight?  ???
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread