Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
christos pap said:
55 το κλειδι
22 προγραμματισμος
10 κλειδαρας
=87
καλα μου πηγε αν φαναστεις ο,τι στη ford θα μου πηγαινε 180-200....

Εχεις συναγερμο αντιπροσωπειας? Χρειαστηκε να κανουν καμια αλλαγη εκει?
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Focusman said:
Εχεις συναγερμο αντιπροσωπειας? Χρειαστηκε να κανουν καμια αλλαγη εκει?
εχω συναγερμο δωρο απ την αντιπροσωπια με ξεχωριστο κοντρολ και δεν αλλαξε τπτ
απλα εχω και το κοντρολ του συναγερμου μαζι μου αν δεν νομιζω να γινεται τωρα να ενεργοποιητε/απενεργοποιητε απο το κεντρικο κλειδωμα.ειναι θεμα συστηματος συναγερμου δλδ με ξεχωριστα κοντρολ η του τηλεχειρισμου.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Όχι Χρήστο, καλύτερα που έχει ξεχωριστό κοντρόλ ο συναγερμός και δε μπλέκεται με το κεντρικό κλείδωμα.
Οι συναγερμοί που δουλεύουν με το κεντρικό κλείδωμα μαζί, συνήθως "μιλάνε" κατ' ευθείαν με το can-bus του αυτοκινήτου, οπότε και πάλι δεν τίθεται θέμα με την προσθήκη του νέου κλειδιού. Δηλαδή χονδρικά το κλειδί ξεκλειδώνει το αυτοκίνητο και το αυτοκίνητο δίνει εντολή στον συναγερμό να απενεργοποιηθεί.
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Κωστα γινεται σε οποιονδηποτε συναγερμο να τον συνδεσεις με το κεντρικο κλειδωμα?
π.χ ο δικος μου συναγερμος  οταν ενεργοποιω/απενεργοποιω τον συναγερμο απ το κοντρολ δεν κλειδωνει ουτε ξεκλειδωνει το αυτοκινητο ενω σε αλλους συναγερμους γινεται...
ρωτησα στην αντιπρωσοπεια και μου ειπαν οτι ειναι θεμα του συναγερμου μου αλλα δεν νομιζω να ισχυει...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε νομίζω να γίνεται αν δεν το υποστηρίζει ο συναγερμός σου. Είναι αυτό που έγραψα παραπάνω, ότι για τα δικά σας (mk7) που ο συναγερμός "μιλάει" με το can-bus, θα πρέπει να το υποστηρίζει ο συναγερμός (ή να είναι πολύ "μάγκας" ο εγκαταστάτης).

Είμαστε όμως offtopic εδώ  :-X
 

kapsalis

Original poster
New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
Μολις απεκτησα και εγω ανακλινομενο κλειδι...
το κοστος για μενα ηταν 55 το κλειδι απο το ebay, 3 για την κοπη της λαμας σε κλειδαρα και 27 για τον προγραμματισμο στην ford.
Βεβαια οταν πηγα στον κλειδαρα μου ειπε οτι αυτος θα μου το εκανε 60 ολα μαζι με τον προγραμματισμο...
Χρηστο.. εσενα σου δουλευει το immobilizer και στο ανακλινομενο και στο παλιο κλειδι το στρογγυλο?
Γιατι εμενα δεν τα καταφεραν να τα κανουν και τα δυο να δουλευουν καθοτι εκπεμπουν σε αλλη συχνοτητα..
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
μεγειες παίδες......


βάλτε όμως καμιά φώτο πριν και μετά για να το δούμε και εμείς.....
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
kapsalis said:
Μολις απεκτησα και εγω ανακλινομενο κλειδι...
το κοστος για μενα ηταν 55 το κλειδι απο το ebay, 3 για την κοπη της λαμας σε κλειδαρα και 27 για τον προγραμματισμο στην ford.
Βεβαια οταν πηγα στον κλειδαρα μου ειπε οτι αυτος θα μου το εκανε 60 ολα μαζι με τον προγραμματισμο...
Χρηστο.. εσενα σου δουλευει το immobilizer και στο ανακλινομενο και στο παλιο κλειδι το στρογγυλο?
Γιατι εμενα δεν τα καταφεραν να τα κανουν και τα δυο να δουλευουν καθοτι εκπεμπουν σε αλλη συχνοτητα..
με γεια το κλειδι!!!
ναι μου δουλευουν και τα τρια κλειδια μια χαρα.
μηπως εννοεις τον τηλεχειρισμο?
(γιατι οταν προγραμματισεις το κοντρολ στο καινουργιο κλειδι πρεπει να προγραμματισεις και το στρογγυλο,αν δεν το κανεις δεν λειτουργει ο τηλεχειρισμος αλλα το chip του immobilaizer δεν αποσυντονιζεται)
 

kapsalis

Original poster
New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
ναι.. τον τηλεχειρισμο εννοω.. και μενα δουλέυουν και τα 3 ως κλειδια..
στο στρογγυλο προσπαθησαν να το προγραμματισουν.. αλλα ομως... ή το ενα θα επαιζε ή το αλλο... και μου ειπαν οτι μαλλον εκπεμπουν σε αλλες συχνοτητες και δεν μπορουν να δουλεψουν παραλληλα και τα δυο..
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
παντως σε εμενα προγραμματισε το τηλεχεισμο και στα δυο κλειδια ταυτοχρονα μεσα στο χρονικο περιθοριο που υπαρχει για απομνημονευση και ολα κομπλε..
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
m@kro said:
βάλτε όμως καμιά φώτο πριν και μετά για να το δούμε και εμείς.....

:D :D :D :D :D :D lol lol lol lol lol :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: b209 b209 b209

worthy worthy worthy  υποκλίνομαι!!!!!!!! ακόμα δεν μπορώ να σηκωθώ!! ατακάρα!!

Κapsali καλορίζικο και σε σένα φίλε!!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
θα ανεβασω και τις σχετικες φωτογραφιες το παλιο και το νεο
κλειδι....!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Και δευτερο κλειδι βλεπω στην παρεα!!! μαλλον πρεπει να τριτωσει!!! μεγεια κ σε σενα φιλε!! Κωστα ακους?? 2 τα κλειδια!!
 

kapsalis

Original poster
New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
Τι να πω.. εμενα δοκιμασαν δυο διαφορετικοι στην αντιπροσωπεια.. αλλα δεν το καταφεραν.. Αλλα ενταξει μικρο το κακο.. αφου ουτως η αλλως το ανακλινομενο θα χρησιμοποιω...
Χρηστο να υποθεσω οτι παραγγειλες το κλειδι απο το λινκ που ειχα ποσταρει στην αρχη του θεματος ε?
Ελπιζω το κλειδι να μην βγαλει κανενα προβλημα στην πορεια..
Ανδρεα νομιζω επιβαλετε να τριτωσουν τα κλειδια.. ;)
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Ναι απο αυτο το λινκ πηρα το κλειδι αρα το ιδιο εχουμε....
δεν πιστυω να βγαλει τπτ..
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
οριστε και μια φωτο το καινουργιο και το παλιο κλειδι
2011-10-04172419.jpg
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
εεεε μια χαρα ειναι και το παλιο!!!!!!!!!!!! ασε που αυτα τα ανακλεινομενα χαλανε γρηγορα!! ::) ::) :-X :-X
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Andreas19 said:
ασε που αυτα τα ανακλεινομενα χαλανε γρηγορα!! ::) ::) :-X :-X
γι αυτο θες κι εσυ!!!
που το ξερεις?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread