Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ναι και εγω τώρα που έστρωσε η ανάρτηση κάπως μετα απο κάμποσα χιλιόμετρα βλέπω πως ειναι πολυ άνετη ...και στρίβει τελεια
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Μετά από μια ανούσια αναμονή 2 μηνών της bilstein pss (αφού η κυρία bilstein θυμήθηκε πως δεν έχει έτοιμη ανάρτηση για τα fiesta μας) τοποθετήθηκε στο αυτοκίνητο η kw variant 1 πριν από 2 βδομάδες και κάτι ψηλά!!

Σήμερα, μετά από περίπου 1000 και κάτι χιλιόμετρα έχω να δηλώσω πως είναι μια αρκετά πιο άνετη ανάρτηση από την μαμά ειδικά στις ταχύτητες πόλης ενώ σε εθνική και στριψίματα πολύ ανώτερη. Τώρα απλά κόβεις το τιμόνι και το αυτοκίνητο πάει εκεί που του λες χωρίς 2η κουβέντα!!

Από χαμήλωμα, μπροστά δάκτυλο δεν μπαίνει, ενώ πίσω μπαίνει 1μιση δάχτυλο!!
Κόστος στα 900 ευρώ τοποθετημένη και αναμονή γύρω στις 10 μέρες!!


edi:οι φωτογραφιες εχουν αφαιρεθει απο τον χρηστη
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ελα ρε?περιμενες 2 μηνες για να σου που οτι δεν υπάρχει;αϊντεεεεέ...  Αυτοι έχασαν,μεγειες την KW!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Καλοριζικα και απο μενα....Τεζα χαμηλωμενο το fiesta του μαριου..
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
vouts said:
Καλοριζικα και απο μενα....Τεζα χαμηλωμενο το fiesta του μαριου..

Noμίζω ότι ξέρεις πλέον το ποια ανάρτηση θα βάλεις, ε;  qq
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ε ναι....Μα δεν ειχα και ποτε ενδιασμους...Λογικα μετα το πασχα που θα πεσει και το δωρο απο την δουλεια θα κινηθω πιο ενεργα για την αποκτηση της...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μαριε μεγειες φιλε και καλα κρατηματα στα στροφιλικια σου τωρα
 
Οπτικά πολύ καλό το αποτέλεσμα.
Για πες λεπτομέρειες. Είναι ρυθμιζόμενες οι μπουκάλες μπρος κ πίσω κ αν ναι τι ρυθμίσεις σου δίνει? Μπροστά τα ελατήρια είναι φιξ ή coilover? 

Υ.Γ. Το μόνο που ήθελαν κ θέλουν αυτές οι αναρτήσεις είναι μεγάλη προσοχή στο όριο γιατί έχουν απρόβλεπτη συμπεριφορά...ειδικά όταν ζοριστεί η ουρά. 
 

Raz

Rookie
May 17, 2010
36
0
0
35
Νέο Φάληρο, Πειραιάς
Για τα H&R εχουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι αγορας/τοποθετησης? Τωρα που βαφτηκε η 15ρα (νιντζα νιντζα εισαι εδω?) επιβαλλεται ενα γερο πεσιμο, και ας μην ειναι 5, και με ενα τεσσαρακι αντεχεται..
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Raz said:
Για τα H&R εχουμε καποιο αξιοπιστο μαγαζι αγορας/τοποθετησης? Τωρα που βαφτηκε η 15ρα (νιντζα νιντζα εισαι εδω?) επιβαλλεται ενα γερο πεσιμο, και ας μην ειναι 5, και με ενα τεσσαρακι αντεχεται..
Έχω ένα πολύ καλό μαγαζί στα υπ'όψην μου...αν θες περισσότερες πληροφορίες στείλε μου ένα πμ για να μην θεωρηθεί διαφήμιση  ;)
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
Χαζεύοντας στο site της pumaspeed, παρατήρησα ότι υπάρχουν 2 διαφορετικά σετ ελατηρίων h&r εκ των οποίων το ένα είναι το γνωστό μας 5ποντο και το άλλο είναι 3ποντο!!
http://www.pumaspeed.co.uk/product-H-amp-R-Suspension-Spring-kit---Fiesta-Mk7--30mm_984.jsp
http://www.pumaspeed.co.uk/product-H-amp-R-Suspension-Spring-kit---Fiesta-Mk7--50mm_985.jsp
Έτσι λοιπόν όποιος ψήνεται για h&r ας έχει αυτό στο νου του και μην πάει για 5ποντα και τελικά του βγουν 3ποντα!!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Αν θυμαμαι καλα, τα 5ποντα ειναι λιγο πιο φθηνα απο τα 3ποντα κατα 10-15 ευρω!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Σημερα εκανα παραγγελια την KW variant 1...Μου πε οτι θα ειναι εδω σε 20 μερες ισως και νωριτερα....Οποτε αναμενω... ;)
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Σημερα εγινε η τοποθετηση της αναρτησης...Οπως ειχα πει και σε προηγουμενο post ΚW variant 1 εβαλα και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες....Η αναρτηση δειχνει να ειναι πιο "απολυτη" σε σχεση με την μαμα αναρτηση...Πραγματικα καμια σχεση αν και δεν την δοκιμασα πολυ λογω κινησης...H αγορα μαζι με τοποθετηση και ευθυγραμμιση  πηγε 800 ευρω...Το παλικαρι που τις εβαζε το ειχε απο τις 10 πανω και το τελειωσε στις 13.30..Οριστε και μερικες φωτογραφιες απο την σημερινη μερα...


Unboxing....




Σεταρισμα της αναρτησης...



Fiesta wanna be sport SUV με τις μαμα αναρτησεις...



και φοραμε σιγα σιγα τα καινουρια.... :)









Και μια στο πρωτο πατημα του αυτοκινητου στις ροδες...Τωρα εχει χαμηλωσει  παραπανω...:)




PS: Ελπιζω να μην βρισκω μπροστα...τωρα το πηγαινα σαν κοτοπουλο γιατι το φοβομουν... giggle giggle


Αυτα απο εμενα... :)
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Καλοφορετες Δημητρη,καλα χλμ κ καλα στριψιματα.. κ στην αρχη σιγα σιγα μεχρι να μαθεις λιγο το αμαξι πως αντιδραει τωρα με τη καινουρια αναρτηση... κ τωρα σαν κ μας προσοχη να μην βρισκεις...
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Ευχαριστω να σαι καλα....Θα την δειτε και απο κοντα να μου πειτε γνωμη... ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread