Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
moican said:
αυτες για να τις ρυθμισεις πρεπει να πηγαινεις στο μαστορα?
όχι δεν χρειάζεται να πας σε μάστορα,σου δίνουν και τα κλειδιά για να τις φτιάξεις μόνο σου,τώρα άμα δεν μπορεί κάποιος,πάει στον μάστορα
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
scorpion said:
όχι δεν χρειάζεται να πας σε μάστορα,σου δίνουν και τα κλειδιά για να τις φτιάξεις μόνο σου,τώρα άμα δεν μπορεί κάποιος,πάει στον μάστορα

Τα κλειδιά μπορεί να στα δίνει!! μετρήσεις όμως πως θα πάρεις??
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
kostg said:
Με παχύμετρο...
Βεβαίως θα μετρήσεις με παχύμετρο δεν είναι και τόσο σπουδαία δουλειά!!
το θέμα είναι όμως ποιος θα κάτσει να κάνει όλη αυτήν την διαδικασία (στην οποία το λιγότερο που χρειάζεσαι  να έχεις είναι και  ένας καλός γρύλος) απ' τη στιγμή που οι περισσότεροι που σου βάζουν την ανάρτηση σου κάνουν δωρεάν τη ρύθμιση!!
Η απάντηση λοιπόν Ζαφείρη είναι πως ναι, μπορείς να ρυθμίσεις μόνος σου την ανάρτηση αλλά θα σου βγει λίγο η πίστη!!
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
γι'αυτο ειχα απορια μιας και σκεφτομουν οτι για να ρυθμιστει πρεπει να βγουν ροδες και τετοια!ηλεκτρονικα δεν γινεται?θυμαμαι η tein εχει ενα ρυθμιστη(+300ε) οπου τις ρυθμιζεις απο μεσα απο το αμαξ!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
H tein έχει και 2 χιλιαρικα και γενικά οι εταιρίες τα έχουν λίγο γραμμένα τα φιέστα σε θέμα ανάρτησης!!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Σημερα που βρηκα χρονο και επλυνα το fiesta τραβηξα και μερικες φωτογραφιες για να δειτε το χαμηλωμα...









 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Πολυ ωραίο ρε Μήτσο!! Τα αμορτισέρ μπρος πίσω έχουν ένα δαχτυλίδι στο μρκουτσι! Τα βγάλετε;; Στου Μαριου τα είχαν αφήσει και χτυπαγαν!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Δημητρη πολυ ομορφο φιλε να το χσαιρεσαι!!! Επιτελους και ενα 5πορτο φιδι!!!!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Andreas19 said:
Πολυ ωραίο ρε Μήτσο!! Τα αμορτισέρ μπρος πίσω έχουν ένα δαχτυλίδι στο μρκουτσι! Τα βγάλετε;; Στου Μαριου τα είχαν αφήσει και χτυπαγαν!!

Μου το χε πει ο Μαριος για τα πλαστικα...Του το ειπα να μου τα βγαλει και μου πε οτι δεν ειναι σωστο να τα βγαλει γιατι χρειαζονται και οτι σε αλλα kit αναρτησης τα δινουν extra...Παρ ολα αυτα μου πε οτι αν θελω να τα βγαλω και ακουω χτυπηματα να παω απο κει να μου τα βγαλει...:)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Είναι κάτι πλαστικά δαχτυλιδια στο μαρκουτσι του αμορτισέρ! Δεν ξέρω πια είναι η χρήση τους ρε Κώστα αλλα στου Μαριου τα βγάλαμε γιατι χτυπαγαν πάνω κάτω χωρίς λόγο!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Α! Νομίζω ότι κατάλαβα τι λες, κι εμένα τα έχει, αυτά αν θυμάμαι καλά στηρίζουν ψηλά το κάλυμμα του αμορτισέρ για να μη μπαίνουν σκόνες μέσα ή κάτι τέτοιο; Αν είναι αυτό, δε θα έπρεπε να παίζουν πάνω-κάτω  :eek:
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Εμενα οσες μερες το εχω δεν εχω ακουσει κατι...Θα το παρατηρησω ομως και θα σας ενημερωσω αν ειναι να κανει ενα κοπο ο μαριος να τα ξαναβαλει μην δημιουργηθει κανενα προβλημα... ;)
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Τι εντυπωσεις εχεις Κυριε Χρηστο απο τα καινουρια σου ελατηρια????Ολα κομπλε???Πως σου φαινεται το αμαξι απο οδηγικη συμπεριφορα...Παρουσιασου που μας κρυβεσαι.... giggle
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις μου ειναι αρκετα ικανοποιητηκες  biggrin
Ωραιο χαμηλωμα,πιο σφιχτο σαν αισθηση και πιο προοδευτικο στις στροφες σαν να μου λεει
δωσε κι αλλο  ;)
Τοποθετησα ελατηρια eibach pro kit !!!!
Κυριε βουτς πρεπει να ανεβασουμε και φωτογραφιες....!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread