Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

stathis M

Original poster
Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Καλησπερα παιδια ρωτησα για το σηματακι της φιρμας σε μαγαζι στην φραντζη και μου ειπαν 25ευρω !!!!!  
fiesta του 04, πανε καλα?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
τόσο στοιχίζουν τα σήματα
καλά είναι τα λεφτά όταν στις υπόλοιπες μάρκες δεν πέφτουν κάτω από 50e
άμα απλά σου έχει ξεθωριάσει δες εδώ
 

stathis M

Original poster
Member
Dec 5, 2012
224
1
18
Εχει φυγει ολοκληρη η αυτοκολλητη ζελατινα (αν το λεω σωστα) που ειναι ζωγραφισμενο το λογοτυπο στην μπροστινη μασκα.
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
scorpion said:
τότε δες το λινκ που ανέβασα

Μεχρι το 2013 το εδινε η ford τσαμπα...περιμενουν τωρα εγκυκλιο για να συνεχισουν...
 

gazmas

New member
Apr 13, 2013
60
0
6
φτιαξε ενα αθτοκολλητο σε μαγαζι και κολλα το,η καλυτερη λυση.
 

gazmas

New member
Apr 13, 2013
60
0
6
ισχυει ομως για 10ετιας αυτοκινητο,αρα απο 2004 και μετα.Σωστα;
 

nickolaos

Rookie
Jul 6, 2014
19
0
0
48
Καλησπέρα , σήμερα έκλεισα ραντεβού για αντικατάσταση των λογότυπων της ford στο fiesta μου. Η διαδικασία είναι απλή αλλά λίγο χρονοβόρα . Συγκεκριμένα πρέπει πρώτα να γίνει μια τηλεφωνική επικοινωνία με την επίσημη αντιπροσωπεία - εξουσιοδοτημένο σέρβις για να τσεκάρουν αν υπάρχει το ανταλλακτικό . Στην περίπτωση που δεν υπάρχει (συνήθως) , ενημερώνουν πότε θα είναι διαθέσιμο και γίνεται σύνδεση με το τμήμα σέρβις . Από το τμήμα σέρβις ενημερώνουν πότε έχουν διαθέσιμο ραντεβού . Για εμένα που σήμερα το πρωί πήρα στον Σφακιανάκη στον Άλιμο μου έκλεισαν ραντεβού στις 21/07 στις 08:15 . Το παράδοξο είναι ότι το αυτοκίνητο πρέπει να μείνει μέσα μια ημέρα μου είπαν εκτός και αν προλάβουν να το έχουν μέχρι τις 16:00 έτοιμο . Όταν τους ρώτησα τι θα κοστίσει η όλη διαδικασία μου απάντησαν τίποτα απολύτως  , επίσης με ρώτησαν από που έχω ενημερωθεί για την διαδικασία .
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
ωραια φαση!!!γιατι εμενα το μπροστα εχει οξειδωθει απο μεσα και απλα σκεφομουν να παρω ενα καινουργιο απο Ebay. Αυριο παιρνω και εγω τηλ σε επισημη στα ΒΠ να κλεισω ραντεβου.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
μολις γυρισα απο τον Παζαροπουλο στη Ι. Ιωνια οι ανθρωποι ηταν εξυπηρετικοι (βασικα ενα ωραιο γκομενακι με εξυπηρετησε..πολυ καλο!!! θα δωσω και ευχαριστηρια μολις τελειωσω με τις διαδικασιες γιατι με προσεξε ιδιαιτερα). Τα σηματα (και τα 2 τελικα) θα ειναι αυριο το πρωι στο service και θα πρεπει, οπως ανεφερε και το μελος niclolaos, να αφησω το αμαξι εκει ωστε να φωτογραφισουν τα 2 badges , να στειλουν τις φωτογραφιες στην Ford hellas και κατοπιν να δωσουν εγκριση για την αλλαγη τους. το θεμα ειναι καθαρα τυπικο ωστε να μην διμιουργηθουν φαινομενα αντικαταστασης σηματων εφοσον δεν υφισταται φθορα. Η αναμονη συνηθως δεν ξεπερνα τις 3 με 4 ωρες οπως μου ειπαν, ωστε να ολοκληρωθει η διαδικασια. Ευτυχως η μοναδα ειναι πολυ κοντα στην εταιρεια οποτε και δεν μου ειναι προβλημα να το αφησω εκει την Τεταρτη το πρωι και να το παρω το απογευμα!
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
λοιπον εγινε η αντικατασταση των σηματων και μαζι εγινε και ενας δωρεαν ελεγχος απο την αντιπροσωπεια. Οταν πηγα να παρω το αμαξι με ενηρωσαν για καποια πραγματα που θελει τα οποια ειναι δευτερουσας σημασιας οπως μου ειπαν..πηρα τη προσφορα , ευχαριστησα και εφυγα!Οταν την ανοιξα γελασα με τη καρδια μου καθως η αντικασταση θερμοστατη και καβουκιου με εργασια χρεωνεται στα 146ευρω..οταν πηρα τα εν λογο τα εξαρτηματα γνησια ford με 45ευρω σημερα το μεσημερι και 20 ευρω που θα μου κοστισει το G12 συνολο 60!Επισης αν θελεις ενα σινεμπλοκ ψαλιδιου παιρνεις ολοκληρο το ψαλιδι; προς 145 ευρω; κλαιω....
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εμένα το σήμα έχει μια Γουβα ,θα μ το αλλάξουν λέτε ?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ζηση αναφερει: '' Προσέξτε το καλύτερα και εφόσον διακρίνετε ότι έχει υποστεί διάβρωση ή αποκόλληση χρώματος ή ξεφλούδισμα βερνικιού, τότε επισκεφθείτε το Εξουσιοδοτημένο συνεργείο που σας εξυπηρετεί για να σας το αντικαταστήσουν δωρεάν. ''

εσενα ειναι φθορα απο χτυπημα και οχι απο τον χρονο οποτε λογικα θα σου πουν οχι εαν κρινω απο τον Ximiki Veltiosi που αναφερει οτι το βγαζουν φωτο και το στελνουν στα κεντρικα για να παρουν εγκριση!!
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ε θα το χάλασω με μια φάλτσετα τότε και θα το πάω...Χαχαχα  giggle giggle giggle
 

giorgos90

Rookie
Jul 25, 2014
33
0
6
Το σημα εχει γυρω στα 35 το πισω...του ειπα να κανει κ μια εκπτωση η οποια ηταν 15% ...ενα 30 εδωσα...
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Παιδια θελω να αγορασω να βαλω πισω το σημα στη πορτα του πορτμπαγκαζ με το βαψιμο που ειχα κανει το ειχαν αφαιρεσει αλλα δεν το ξανακολλησα το αμαξι το ειχα βαψει με plasti dip ολο και τωρα το ξεβαψα σε περιπτωση που το μετανιωσω αλωστε μου βγηκε και πιο φθηνα και τελευταια στιγμη το αποφασισα πριν το βαψει τελως παντων που θα το βρω το σημα εδω η αγγλια  και κατι αλλο εχω δει που τα κολλανε οπως ναναι θελω να το κολλησω οπως βγηκε απο το εργοστασιο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread