Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλησπέρα σας, καλή βδομάδα, θα ήθελα την βοήθεια σας. Ξαφνικά ενώ οδηγούσα στην εθνική το αμάξι στις 2500 στροφές άρχισε να να μπερδεύει το αμάξι και να παίζει το ρελαντί. Λαμπάκι δεν είχα. Στον γυρισμό έστρωσε το ρελαντί αλλά πάλι το αμάξι έκανε σαν μπουκωμένο. Το πήγα στον μηχανικό και αφού έλενξε τα πάντα στο ηλεκτρολογικό και ήταν οκ μου είπε ότι έχει πάρει υγρασία ο εγκέφαλος με αποτέλεσμα να θέλει επισκευή και να φύγει η υγρασία από τον εγκέφαλο. Μου είπε ότι ξεκινάμε από 350 ευρώ γιατί θα το στείλει εκτός συνεργείου για να τον φτιάξουν. Είναι τόσο εύκολο να πάρει υγρασία?και τι εξασφάλιση έχω ότι πχ δεν θα ξαναβγάλει πρόβλημα? Έχει συμβεί σε κάποιον παρόμοιο θέμα?
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Δεν είναι σπάνιο, και το έχω ακούσει για πολλά Ford (ανάμεσά τους και Fiesta και Kuga), αλλά το βασικό είναι (α) να επιβεβαιωθεί ότι όντως αυτό είναι το πρόβλημα (πως το κατάλαβε ? το είδε ? το μέτρησε ? το τσέκαρε ?) και φυσικά (β) να αντιμετωπιστεί η πηγή του προβλήματος, δηλαδή το πως μπήκε υγρασία, αλλιώς θα το ξαναβρείς μπροστά σου.
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Τώρα με την μεγάλη βροχή υποθέτω έγινε. Σαν κόστος πως το βλέπεις? Το κατάλαβε τσεκάροντας όλο το ηλεκτρολογικό σύστημα, μου είπε θα αλλάξει τα πηνία και γενικά θα βγάλει την υγρασία και θα το φτιάξει. Θα βάλει και σιλικόνη να τον στεγανοποιήσει
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Σήμερα πήρα το αμάξι, πήγε 350 ευρώ τελικά η επισκευή. Το αποτέλεσμα το αμάξι φαίνεται γενικά πιο ζωντανό και πιο άμμεσο γενικά. Θα δείξει
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread