Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

GiannisZetec

Pro Member
Jun 4, 2011
571
0
16
επειδη μαλλον παρεξηγηθηκε αυτο που ειπα εννοειται οτι ηταν σαλιο και δεν μιλαω σοβαρα...
 

billz

Member
Oct 13, 2010
226
0
0
PATRA
Giannis mk7s said:
http://www.youtube.com/watch?v=iKS471MkUuU&context=C31a2032ADOEgsToPDskKKy0KSJ_a0mBkbOJnovcl1


το Fiestaki μ!
τελεια ανεβαζει!!μαμισιο ειναι?

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1331188440[/time]
billz said:
τελεια ανεβαζει!!μαμισιο ειναι?
Ασε ειδα στο βιντεο στο τελος :D
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ψαρωσα... μετα ειδα οτι ειναι γυμνο με 15αρια!
 

GiannisZetec

Pro Member
Jun 4, 2011
571
0
16
πριν λιγο τυχαιο πατημα στο δρομο με suzuki swift sport μαμα...απο 3ες 80 μεχρι λιγο 5ες...μπροστα το φιεστα πολυ...
 

GiannisZetec

Pro Member
Jun 4, 2011
571
0
16
πατημα με golf tsi 135 hp απο 1ες 30 μεχρι 400 μετρα η διαφορα ηταν πανω απο κολωνα μπροστα η φιεσταρα...τελικα αυτα τα γκολφ δεν πανε...και πατημα με alfa romeo 2λιτρη 150 αλογα παλι 1ες 30 μεχρι 150 μετρα περιπου ο φιεσταρος μπροστα 1 αμαξι,μετα η αλφα ρομεο εκοψε το πατημα..
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Εμένα μου κόλλαγε ένα πασατ από τα 1.8τ με 3η κ 3000στροφές μέχρι τα μίσα της 4ης πολύ πίσω το πασατ.  επίσης μου έκανε πίεση κ ένα γκολφ τσι με τα 122άλογα αλλά έφαγε μαύρο κ αυτό:)
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Καλα οχι οτι ειναι γρηγορο το ST αλλα ενταξει ας παιξει και μαζι μου καποιος...
 

ΧΡΗΣΤΟΣ-21-

New member
Oct 22, 2011
59
0
0
38
ΑΘΗΝΑ
παιδια εγω εχω αρρωστεια με τα φιεστα και ειδικα  τα 7αρια μ αρεσουν πολυ υπαρχει ενα και στην οικογενεια και εχω ιδεα πως πανε ......αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις το tsi με το φιεστα το εχω οδηγησει και αυτο....γιατι απλα ειναι ποιο γρηγορο....οποτε μια εκδοχη ειναι να πεσατε σε κουλους που απλα δεν ξερανε να πατανε....ασε που για εμενα μια κοντρα που δεν ειναι μιλημενη ...δεν ειναι κοντρα....
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
ΧΡΗΣΤΟΣ-21- said:
παιδια εγω εχω αρρωστεια με τα φιεστα και ειδικα  τα 7αρια μ αρεσουν πολυ υπαρχει ενα και στην οικογενεια και εχω ιδεα πως πανε ......αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις το tsi με το φιεστα το εχω οδηγησει και αυτο....γιατι απλα ειναι ποιο γρηγορο....οποτε μια εκδοχη ειναι να πεσατε σε κουλους που απλα δεν ξερανε να πατανε....ασε που για εμενα μια κοντρα που δεν ειναι μιλημενη ...δεν ειναι κοντρα....
θα συμφωνησω... Μονο βαση ροπης να το πας κι οχι κυβικα κ αλογα,μεγαλυτερο ρολο παιζει η ροπη...
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Staros said:
Καλα οχι οτι ειναι γρηγορο το ST αλλα ενταξει ας παιξει και μαζι μου καποιος...

σε παιζω εγω αν θες.. qq qq qq :angel: whistling
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
ΧΡΗΣΤΟΣ-21- said:
παιδια εγω εχω αρρωστεια με τα φιεστα και ειδικα  τα 7αρια μ αρεσουν πολυ υπαρχει ενα και στην οικογενεια και εχω ιδεα πως πανε ......αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις το tsi με το φιεστα το εχω οδηγησει και αυτο....γιατι απλα ειναι ποιο γρηγορο....οποτε μια εκδοχη ειναι να πεσατε σε κουλους που απλα δεν ξερανε να πατανε....ασε που για εμενα μια κοντρα που δεν ειναι μιλημενη ...δεν ειναι κοντρα....

Φίλε Χρήστο θα διαφωνήσω μαζί σου, τα αυτοκίνητα του  Group δεν φημίζονται για τη γρηγοράδα τους. Το Fiesta είναι ο Θάνατος για τα tsi.
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
ΧΡΗΣΤΟΣ-21- said:
παιδια εγω εχω αρρωστεια με τα φιεστα και ειδικα  τα 7αρια μ αρεσουν πολυ υπαρχει ενα και στην οικογενεια και εχω ιδεα πως πανε ......αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις το tsi με το φιεστα το εχω οδηγησει και αυτο....γιατι απλα ειναι ποιο γρηγορο....οποτε μια εκδοχη ειναι να πεσατε σε κουλους που απλα δεν ξερανε να πατανε....ασε που για εμενα μια κοντρα που δεν ειναι μιλημενη ...δεν ειναι κοντρα....
+1 και από μένα.
Εχει ο κολιτός μου leon 1.4 tsi με τα 122 άλογα.Το έχω οδηγήσει πολλές φορές, όπως και fiesta sport.Από θέμα ροπής το leon είναι αιώνες μπροστά.Εχεις 20 kgm απο τις 1500 μέχρι τις 4800 όπου ψοφάει εντελώς!Επίσης τελικιάζει για πλάκα το leon...Οποτε βγαίνουμε εθνική το κοντέρ πάει στα 220 άνετα με 3500-4000 στροφές το πολύ!!
Γι αυτό και δεν είμαι σίγουρος αν ένα fiesta μπορεί να περάσει πχ leon με tsi κινητήρα...
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
panos.l said:
+1 και από μένα.
Εχει ο κολιτός μου leon 1.4 tsi με τα 122 άλογα.Το έχω οδηγήσει πολλές φορές, όπως και fiesta sport.Από θέμα ροπής το leon είναι αιώνες μπροστά.Εχεις 20 kgm απο τις 1500 μέχρι τις 4800 όπου ψοφάει εντελώς!Επίσης τελικιάζει για πλάκα το leon...Οποτε βγαίνουμε εθνική το κοντέρ πάει στα 220 άνετα με 3500-4000 στροφές το πολύ!!
Γι αυτό και δεν είμαι σίγουρος αν ένα fiesta μπορεί να περάσει πχ leon με tsi κινητήρα...

Φίλε Πάνο μάλλον σου άρεσε το Leon πάρα πολύ και έχεις μπερδευτεί.
Δεν υπάρχει περίπτωση, ούτε 1/1000000000, το 1.4 να πιάσει 220 με 3500-4000 στροφές και μπορώ να στο αποδείξω όποτε θέλεις. Επίσης το Fiesta περνάει το Leon σχετικά εύκολα γιατί υπάρχει μεγάλη διαφορά κιλών.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread