Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Εγω εκτος απο το ανοιγμα με το Πανο(που ραβει)ανοιξα με ενα swift sport φιλτρο-τελικο..
Απο 2ερες ημουν ενα αμαξι πισω και απο 1ες 1,5 αμαξι πισω..δεν ξερω γιατι αυτη η διαφορα,περιμενα να παω καλυτερα υστερα απο το αποτελεσμα που ειχει ο Πανος πριν βαλει την εξατμιση.Βιντεο δυστηχως δεν υπαρχει..

Ειχα και ενα θεμα με την χοανη,ειχε ξεκουμπωσει τελειως και για κανα μισαωρο πηγαινα μονο με το κολαρο.Το αμαξι εκανε τρελες αρυθμιες και ειχε κοψει πολυ,ευτηχως οταν φτασαμε το φτιαξαμε με το Πανο..
Δεν θελω να δικαιολογηθω,οτι και καλα εφταιγε η χοανη και τετοια,αλλα ξενερωσα με ολο αυτο και δεν ξερω αν φταει αυτο η οχι..
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
14
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
Οχι περικλη επειδη εχω και αποδειξεις !!! Πριν κανα μηνα στο honda που δεν εχει τετοιο αισθητηρα καναμε δοκιμες με ενα φιλο με ενα γκολφ ! Ενω λοιπον σε δυο πατηματα μας ημουν μισο μπροστα ! Καναμε στην ακρη και εβγαλα την εισαγωγη απο την πεταλουδα οποτε ο αερας πηγαινε απευθειας στην πεταλουδα! Σε δυο πατηματα που καναμε βρεθηκα μισο πισω απο αυτον δλδ 1 αμαξι συνολικα πισω πριν και μετα
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
ChrisFrou said:
Οχι περικλη επειδη εχω και αποδειξεις !!! Πριν κανα μηνα στο honda που δεν εχει τετοιο αισθητηρα καναμε δοκιμες με ενα φιλο με ενα γκολφ ! Ενω λοιπον σε δυο πατηματα μας ημουν μισο μπροστα ! Καναμε στην ακρη και εβγαλα την εισαγωγη απο την πεταλουδα οποτε ο αερας πηγαινε απευθειας στην πεταλουδα! Σε δυο πατηματα που καναμε βρεθηκα μισο πισω απο αυτον δλδ 1 αμαξι συνολικα πισω πριν και μετα

δλδ ειναι καλο να ''φρεναρεις'' μεχρι ενα σημειο(το ποσο εννοειται οτι θα το καταλαβεις μετα απο πολλες δοκιμες) την εισαγωγη σου??
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
1
0
41
το λοιπον...πατησα με ενα πολυ κακοφτιαγμενο τουρμπατο mazda 2 (ΑΝ7)  tease

απο 2ες 65χλμ....1 κενο μ εκανε ασχετα αν στο βιντεακι κοντευει κολωνα  qq qq qq >D..θα πρεπει να αλλαξω φακο στην φωτογραφικη tease tease tease

οτι κρατηθηκα μεχρι τα 140χλμ (2ες) κ λιγο 3ες κ μετα  βιασμος.




μπραβο Ακη φτου-φτου εχεις φτιαξει ενα πολυ καλο συνολο..το mazdaki σου δυσκολα πιανετε..

υγ:δεν προλαβα να παω συνεργειο το δικο μ να δω αν δουλευει ενταξει qq qq qq

α ρε μλκ θα με κανεις να ριξω κ αλλα λ7 για βελτιωση.. :D :D :D

θα ανεβασω κ το 2ερο βιντεακι αν κ δεν διαφερει κ πολυ...
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Thanx Περι.

Εννοείται Ιακωβε πως ήμουν με μεγάλη πίεση ρε.
Πολύ καλο του Περικλή το αμάξι ειδικά για ατμοσφαιρικό όπως του είπα και χθες. Με αυτά που εχω ακούσει κατα καιρούς για τα ST παίζει να μην υπάρχει άλλο στην Ελλαδα να πηγαίνει έτσι.
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
Super φτιαγμενα και τα 2 αμαξια για τα δεδομενα τους στην Ελλαδα!

Τετοιου επιπεδου βελτιωσεις ειναι τελειες να τις βλεπεις και να τις χαιρεσαι  biggrin

Μπραβο Ακη για χθες, φοβερο το mazda!

Θυμισε μου μονο ποσα αλογα βγαζεις (εχουμε και μια α ηλικια και δεν βοηθαει η μνημη και πολυ  giggle)..

Με polo dsg εχεις ανοιξει?
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
182 λιγο πριν τον κοφτη και 22κιλα απο τις 2500 ως τον κοφτη.
Απο καλο μαμά dsg ειμαι κάτι παραπάνω απο την διάφορα που είχαμε χθες.
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Χμ, περίεργο.

Τι να σου πω, με Polo συγκεκριμένα δεν έχω πατήσει αλλά έχω πατήσει με ibiza cupra dsg το οποίο πήγαινε πολύ καλά και πιστεύω πως δεν θα είχατε τέτοια διαφορά με εκείνο.

Τώρα τι να σου πω, είναι και αυτά, μερικά πάνε, μερικά όχι.



Ευτυχώς το 2άρι ζυγίζει λίγο :p :p :p
 

iliasgf

Rookie
May 17, 2013
16
0
0
35
facebook.com
AN7 said:
[..]
Ευτυχώς το 2άρι ζυγίζει λίγο :p :p :p

Και σου είπα να σου βάλω το πατέρα μέσα να έρθετε στα ίσια με το βάρος, αλλά τίποτα εσύ... εμένα ήθελες qq

Να πω την αμαρτία μου περίμενα [ήλπιζα] να σφάζονται μεταξύ τους τα δυο αμάξια.


Φτου φτου και στα δυο! Υπερτούμπανα κ τα δυο! :)))  ok234
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
1
0
41
γενικα δεν ειμαι των προσθαφαιρεσεων αλλα κ μενα μου φαινεται περιεργο με τετοιες διαφορες..

συμφωνω με Ηλια οτι κ εγω περιμενα να γινοταν σφαγη...

απο την αλλη κ το clio στα ιδια αλογα κ κιλα περιπου εισαστε κ με αυτο ωντος σφαζομασταν... :eek:

περα απο αυτα τα περιεργα οπως κ να χει εχεις κανει φοβερη δουλεια στο αμαξι κ μπραβο σου..ελπιζω να βλεπουμε παντα τετοιες βελτιωσεις..την επομενη φορα θελω βολτα :p
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Και γω το ίδιο περίμενα, και το είχα πει και στον Ηλία.

άμα δεις 2α, 3η και κούμπωμα 4ης(στο δικό μου σασμάν) σφαζόμαστε, μετά με βοηθάει τρελά το κοντό και λόγο το ότι και η 5η είναι κοντή με κόφτη 200 πραγματικά σε αντίθεση με εσένα που βάζεις 5η λίγο πριν τερματίσω την δικιά μου 5η.

Πιο πολύ πιστεύω ότι εκεί κρίθηκε πιο πολύ η διαφορά και λόγο ροπής γιατί εγώ δε ψοφάω πουθενά.

2500-κόφτη έχω 22 και λίγο κιλά ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
AN7 said:
2500-κόφτη έχω 22 και λίγο κιλά ;)
εγώ πιστεύω ότι αυτό παίζει μεγάλο ρόλο
δεν υπάρχει άτομο να έχει φτιάξει έτσι το αμάξι του



έπρεπε να πατάγατε 200 χιλιόμετρα μέχρι κόφτες tease tease tease
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Τα βιντεο που χρωσταγα!!Μονο αυτα τα δυο καταφεραμε να τραβηξουμε!!



 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread