Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
Καλα ναι... Δεν χανομαστε!!το καλο ειναι οτι εχω μετρο συγκρισης!!θα δειξει... Προς το παρον θελω να δοκιμασω με ενα σουιφτ η ενα κλιο 1.6... Με μκ7 δεν εχω δοκιμασει καθολου!!!
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
GiannakissXs said:
Καλα ναι... Δεν χανομαστε!!το καλο ειναι οτι εχω μετρο συγκρισης!!θα δειξει... Προς το παρον θελω να δοκιμασω με ενα σουιφτ η ενα κλιο 1.6... Με μκ7 δεν εχω δοκιμασει καθολου!!!


2 τέτοια θα είναι σήμερα στη παρέα μας!
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Ναι ρε...άλλο που δεν θες και εσύ παλιο κοντρακια.. tease tease
 

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
Ειναι λιγο δυσκολο να δ πω την αληθεια...οχι οτι δεν θελω βεβαια!!καλο γαζωμα παιχταρα μου!!!!
 

fanisd

Rookie
Apr 19, 2013
15
0
0
Ελπιζω οταν γυρισω κι εγω Ελλαδα με το καλο να κανονιστει ξανα συναντησουλα για δοκιμες
ειτε με μαμα, ειτε με καποιο βελτιωμενο fiesta (και οτιδηποτε αλλο αυτης της κατηγοριας υπαρχει στην παρεα)
για να δω κι εγω επιτελους που βρισκομαι με αντιστοιχα αυτοκινητα της κατηγοριας και να τα πουμε κι απο κοντα!

edit: Οσο για swift Γιαννη εχω βρει ενα για να δοκιμασω κι εγω, μεσω ενος φιλου μου,
το οποιο ειναι μονο φιλτρο με μια τροποποιηση στην εισαγωγη για φρεσκο αερα
οποτε οταν γυρισω, αν κανονισω κατι μαζι του θα σου πω αν θες να δοκιμασεις κι εσυ!  ;)
 

GiannakissXs

Member
Jan 5, 2012
145
0
0
33
Βεβαιως..δεν εχω θεμα!εχω κ εγω 2 σουιφτ αλλα δεν παιζει να γινει πατημα σε καλο κλιμα οποτε τ αφηνω ;)
 

giannis_suzuki

Pro Member
Oct 17, 2010
384
0
0
ΤΟ punto στην ανηφορα σηκωνει περισσοτερη πιεση γιατι τρωει μεγαλυτερο ζορι....στην κατηφορα δεν γινετε αυτο ομως....
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
1
0
41
Τι έγινε ρε παιδιά δε θα μπανίσουμε τίποτα εμείς που δουλεύαμε και δε μπορούσαμε να έρθουμε εχθές;
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
δυστυχώς έχω μόνο 2 βίντεο εγώ και δεν είμαι σίγουρος καν για το πως πάτησαν, αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά.


Bax MX-5 Φ-Π vs Panosd mk7 Φ-Ε
από 1ες(?), τα παιδιά έκαναν 4 πατήματα.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AIGRUlPrAa4[/youtube]



iliasgf Mazda 2 ξηλωμένο μεσαίο και αλλαγμένο τελικό vs Scorpion mk6
Από 2ες 60 νομίζω, αυτό ήταν το 2ο πάτημα, νομίζω στο πρώτο είχαν μικρότερη διαφορά.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N0ub7g-EgOI[/youtube]
 

iliasgf

Rookie
May 17, 2013
16
0
0
35
facebook.com
Τελικά λάθος αλλαγές έκανα τη προηγούμενη φορά.. Το αμάξι έχει πάνω ακριβώς τα ίδια πράγματα. Με τη μόνη διαφορά οτι είχα τη Στέλλα μέσα ;D ;D και όχι τον κάφτη [Περικλή]  :D :D

Η αλήθεια είναι ότι σε καμία περίπτωση δε περίμενα τέτοια αποτελέσματα με ένα αμάξι σα του Ιάκωβου! ok234



1ο άνοιγμα: 2ες 50κμ


2ο άνοιγμα: 2ες 60κμ



edit: Το αμάξι μου έχει ξηλωμένο μεσαίο και αλλαγμένο τελικό. Αν7 θα με κάψεις! AR15firing
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
Ηταν ωραια βραδια η χθεσινη, ειχαμε πολυ λαο και καλα πατηματα. Πολλες οι αναμετρησεις ελπιζω να μην ντραπουν αυτοι που πηραν μερος και να αρχισουν να γραφουν και  θελουμε και αλλα βιντεακια!

Κατα την γνωμη μου η εκπληξη της βραδιας ηταν ο Ηλιας. καταφερε και τους εκανε ολους να απορουν για το τι καινουργιο εχει κανει, βεβαια μονο ο Ιακωβος ειπε το προφανες, οτι δλδ ειχε καλο συνοδηγο.. :D :D

Επιτελους το mazda εδειξε τα δοντια του (γιατι την αλλη φορα μας τα εκρυβε  giggle)!

Μπραβο Ηλια, οπως καταλαβαινεις απο εδω και περα μπηκες και εσυ πλεον στον δυσκολο δρομο των παλιοκοντρακηδων :D ;D

Ελπιζω να συνεργαστουμε ξανα (χεχε) και να εχεις παντα τετοια!

Ιακωβε, περιμενουμε να δουμε πραγματα απο σενα, νομιζω κατι καινουργιο ετοιμαζεις..

Λιγο η βροχη μας τα χαλασε και το διαλυσαμε νωρις αλλα την επομενη φορα θα ειναι ακομα καλυτερα.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
iliasgf said:
Η αλήθεια είναι ότι σε καμία περίπτωση δε περίμενα τέτοια αποτελέσματα με ένα αμάξι σα του Ιάκωβου! ok234
Ηλία ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά σιγά το αμάξι που έχω βρε ;)


Εμένα η απορία που μου έχει δημιουργηθεί είναι η εξής :
από τα video που τραβάει η Στέλλα δεν ακούω να χάνεις κάποια αλλαγή,ούτε από την δική μου πλευρά έκανα λάθος αλλαγές και η διαφορά μας έγινε και στα 2 πατήματα στις 4τες μας με διαφορά 1,5 αμάξι ::) ::)

DarthFiesta said:
Τι έγινε ρε παιδιά δε θα μπανίσουμε τίποτα εμείς που δουλεύαμε και δε μπορούσαμε να έρθουμε εχθές;
εσένα δεν θα σου πούμε γιατί όταν θα το διαβάζεις το θέμα θα λες πάλι......γρρρρ τι έχασα tease tease


SuperNova said:
οτι δλδ ειχε καλο συνοδηγο.. :D :D

:D :D :D :D

SuperNova said:
Ιακωβε, περιμενουμε να δουμε πραγματα απο σενα, νομιζω κατι καινουργιο ετοιμαζεις..
εγώ τι ετοιμάζω ::) ::)
 

kostas.ceed

MK7
Member
Oct 14, 2012
139
0
16
44
Αν. Αττικη
www.euboikotopio.gr
Μοντέλο
MK7
Ηλια εκανες ολικη επαναφορα! Την επομενη φορα (μολις γεμισω επιτελους με το καταλληλο καυσιμο) θα παιξουμε μαζι. Τι στο καλο, ολο μονοι σας θα παιζετε?
Συγχαρητηρια σε ολους για το καλι κλιμα. Το κλου της βραδιας για μενα ηταν το ανοιγμα με το Subi. Μετα απο αυτο ξενερωσα να οδηγησω το δικο μου κ ας ακουγεται χαζο...
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
iliasgf said:
edit: Το αμάξι μου έχει ξηλωμένο μεσαίο και αλλαγμένο τελικό. Αν7 θα με κάψεις! AR15firing
Ρε πστη, ολο το ξεχνάω.  Καντο μαμα να μην μπερδεύομαι.

Χθες οσοι με ρωτησαν για εσένα μαμά ελεγα Χαχαχαχα.

Ρεζίλι γίναμε.  Θα φτιαξω τις περιγραφές

Κάποιος mod να κανει εντιτ το ποστ μου και να αλλαξει τα σπεκς του μαζντα 2 :)
 

iliasgf

Rookie
May 17, 2013
16
0
0
35
facebook.com
scorpion said:
Ηλία ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά σιγά το αμάξι που έχω βρε ;)

[..]
Μα ούτε τη προηγούμενη φορά έχανα τις αλλαγές.. Απλά αυτή τη φορά τις έκανα στις σωστές στροφές qq
Όσο για το αμάξι σου, τούμπανο είναι!!  ok234 ;D


kostas.ceed said:
Ηλια εκανες ολικη επαναφορα! Την επομενη φορα (μολις γεμισω επιτελους με το καταλληλο καυσιμο) θα παιξουμε μαζι. Τι στο καλο, ολο μονοι σας θα παιζετε?
[..]
χεχεχε! Χαρά μου να ξαναπαίξουμε μαζί! :)) Θα περιμένω!!!!  b210 punk


AN7 said:
Ρε πστη, ολο το ξεχνάω.  Καντο μαμα να μην μπερδεύομαι.

Χθες οσοι με ρωτησαν για εσένα μαμά ελεγα Χαχαχαχα.

Ρεζίλι γίναμε.  Θα φτιαξω τις περιγραφές

Κάποιος mod να κανει εντιτ το ποστ μου και να αλλαξει τα σπεκς του μαζντα 2 :)
Δυο πράγματα ρε συ.. δύο.. Να πω οτι είναι μεγάλη η λίστα και βαριέσαι να τη πεις! qq Θα με βγάλουν πόντικα ρεεεε! qq
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Για άλλη μια φορά ειχε πολύ λαο αυτη η κοινη συνάντηση και χωρίς παρατράγουδα!
Να πω και εγω τις δοκιμές μου καθώς δεν καταφέραμε να τα βιντεοσκοπισουμε όλα!
Έγιναν 4 πατήματα συνολο με τον mx5.
απο 1τες ηταν απιαστο με την διαφορά να ηταν 3 αυτοκινητα κατά μου!
Τα άλλα 2 πατήματα εγιναν απο 2ρες..στο πρωτο ειμασταν μαζι και στο δευτερο 1, 5 με 2 αυτοκίνητα υπερ μου! Το mx5 είναι το 1.8 και τα specs του ειναι φιλτρο, αγραφος και εκκεντροφορορους απο μετατροπή τουρμπατου! Απο πρωτες ηταν απλα άπιαστο!
Εγιναν αλλες 2 δοκιμες με τον vasilifiesta και με ενα leon tsi με revo πρόγραμμα κα ελευθερο φίλτρο(υπολογισμένο στα 140 άλογα)
Με το leon ενα πατημα απο 3τες 80χλμ που εγινε με 3 ατομα εγω και μονος του εκεινος μέχρι κοφτη τεταρτης ημουν  1 αυτοκινητο μπροστά.
Με τον vasilifiesta υπαρχουν βίντεο και θα ανέβουν εντος ολίγον ημερών!
Αυτα...
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
iliasgf said:
Δυο πράγματα ρε συ.. δύο.. Να πω οτι είναι μεγάλη η λίστα και βαριέσαι να τη πεις! qq Θα με βγάλουν πόντικα ρεεεε! qq
Δεν το ξεχνάω για αυτό, απλά στο μυαλό μου είσαι εκείνο το αθώο παιδάκι που αποκλείεται να πειράξει το αμάξι :p


panosd said:
Το mx5 είναι το 1.8 και τα specs του ειναι φιλτρο, αγραφος και εκκεντροφορορους απο μετατροπή τουρμπατου! Απο πρωτες ηταν απλα άπιαστο!
Να πω την ιστορία από το μοτεράκι, γιατί αν είχε στόμα θα τον έβριζε τον Γιάννη. :p
Το μοτεράκι αυτό κανονικά είναι το 1,8 Turbo(το ατμοσφαιρικό είχε άλλους εκκεντροφόρους και συμπίεση) και το φόραγε σε καρότσα MX-3 και επειδή μάλιστα είχε σπάσει πιστόνι είναι και σφυρήλατο με ριγμένη συμπίεση.
Και επειδή πήρε ΜΧ-5(1,6) και ήθελε μπαμ-μπαμ να βάλει το μοτερ μέσα, ο μόνος τρόπος ήταν σε πρώτη φάση να μπει ατμοσφαιρικό, έτσι λοιπόν, μετά από 1 χρόνο συζητάει ότι πρέπει να φτιάξει το τουρμποχτάποδο :p
Παρ όλα αυτά μέχρι τις 6000-6500 το μοτεράκι βγάζει σωστά άλογα απλά μετά πεθαίνει λόγο συμπίεσης και έκκεντρων.

Ουφ τα είπα :p
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
scorpion said:
Εμένα η απορία που μου έχει δημιουργηθεί είναι η εξής :
από τα video που τραβάει η Στέλλα δεν ακούω να χάνεις κάποια αλλαγή,ούτε από την δική μου πλευρά έκανα λάθος αλλαγές και η διαφορά μας έγινε και στα 2 πατήματα στις 4τες μας με διαφορά 1,5 αμάξι ::) ::)
το ίδιο που έγινε με το mazda έγινε και με το clio που στο 2 πάτημα άνοιξα πιο πολύ από 1,5 αμάξι

2ρες 60χιλ πρώτο πάτημα

2ρες 60χιλ δεύτερο πάτημα



2 πατήμα από 1ρολ 30χιλ (στο ένα ξεκινάω λίγο πιο νωρίς εγώ και στο άλλο ξεκινάει πιο νωρίς ο Βαγγέλης)




εγώ άνοιξα ακόμα και με το mx5 αλλά αφήστε το αποτέλεσμα...... :( :( :(
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread