Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kapsalis

Original poster
New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
Εχω παρατηρησει οτι ορισμενες φορες οταν παταω το γκαζι και φτανω στις 3000 στροφες ακουγετε ενα μικρο βουητο εκεινη την στιγμη.. το οποιο σταματαει αν πατησω λιγο παραπανω ή αφησω λιγο το γκαζι και παει ειτε λιγο πιο κατω ειτε λιγο πιο πανω.. Δεν το κανει παντα ομως...
Ειδικα αν εχω τρεξει τον κινητηρα σε πολλες στροφες μετα εβλεπα οτι δεν το εκανε...
Και τωρα πλεον το κανει αραια και που...
Τι μπορει να ειναι?
 

kapsalis

Original poster
New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
μαλλον απο κει..
για να το κανω πιο περιγραφικο.. οπως ακους τον ηχο του κινητηρα οσο πατας το γκαζι.. μολις φτανει στις 3000 ακουγα εκεινο το μικρο βουητο... και για οση ωρα ημουν ακριβως σε εκεινο το σημειο στο στροφομετρο.
Βεβαια και στα 2 service που του εχω κανει και το ειπα και καναμε βολτα το αμαξι... ετυχε και δεν το εκανε καθολου τοτε οποτε μου ειπαν οτι δεν ειναι τπτ.. Κυριως παντως το εκανε τον πρωτο χρονο.. Τωρα πλεον το κανει αρκετα σπανια..
 

Sweet_Squeeze

Hero Member
May 26, 2010
3,017
0
0
38
Αθήνα
Κι εμένα μου κάνει ένα απαλό βουητό κάποιες φορές, αλλά συνήθως όταν έχω ανάψει το airco.
Βέβαια δεν έχει τύχει να ρωτήσω τι μπορεί να είναι όταν το πάω για service.
 

takis fiesta

New member
Apr 17, 2011
60
0
0
ναι το εχω ακουση και εγω αυτον τον βουητο και νομιζω οτι ειναι κατι σαν να βρισκει καπου σε καποιο σημειο και για αυτο να το κανει
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
Μαλλον ετσι οπως το περιγραφεται εμενα μου ακουγεται σαν να συντονοζε .κατι και να σας κανει αυτο το βουητο...μπορει να ειναι οτιδηποτε αυτο που συντονιζει αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι ανυσιχητικο
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
βασικα και σταματημενος αν εισαι και πατησεις ξερογκαζια αμα εχει σπασει σπυραλ θα το καταλαβεις απο τον εντονο ηχο της εξατμισης δεν χρειαζεται να εισαι εν κινηση δλδ
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
να ξερεις παντως οτι με σπασμενο σπυραλ χανεις σε αποδοση,εμενα στα ψηλα κρεμαγε τελειως.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread