Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pk91

Original poster
MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Ανοιγω καινουργιο θεμα γιατι δεν βρηκα κατι αντιστοιχο σε μκ7,5!
Εχει βαλει καποιος βολτομετρο σε μκ7,5?Και αν ναι με ποια βαση και πως το συνδεσε!
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Πωωω, έχω να ακούσω τέτοια πρόταση ("βολτόμετρο στο xyz αυτοκίνητο") πάνω από 30 χρόνια, θυμήθηκα τις παλιές καλές εποχές που το βολτόμετρο ήταν extra εξοπλισμός (μαζί με το ρολόϊ) :D

Τι να το κάνεις το βολτόμετρο ? Υπάρχουν τόσα άλλα χρήσιμα οργανάκια....
 

pk91

Original poster
MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Το μονο σιγουρο ειναι οτι δν το θελω για ομορφια,ειχα θεματα με την μπαταρια και λογω του οτι το αμαξι δεν κινειται συχνα αλλα και οτι ειναι ψιλοφορτωμενο ηλεκτρονικα θελω να ελεγχω την μπαταρια.Αυτος ειναι ο λογος απλα πριν προβω σε καποια αγορα ηθελα μια δευτερη γνωμη απο καποιον που εχει βαλει!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #4
Πάνο φίλε μου η λύση σου δεν ειναι το βολτόμετρο αφού δεν μετακινείς το αμάξι συχνά αλλά ένας συντηρητής μπαταρίας !!! εγώ είχα αλλάξει 2 φορές μπαταρία σε έναν χρόνο ... η λύση ήρθε με αυτό το μαραφέτι ;)
 

pk91

Original poster
MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση nos7,το ξερω πως η λυση ειναι ο συντηρητης,απλα 1ον δεν εχω ευκολα προσβαση σε ρευμα και 2ον το οργανακι το ηθελα μονο για να παρακολουθω την μπαταρια οχι σαν λυση!Ακομα στην σκεψη ειμαι!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
πίστεψε με επειδή έχω οργανάκι με το wideband και μου δείχνει μέχρι και τα mV δεν θα δεις διαφορά!! όταν θα δείς διαφορά θα είναι αργά γιατι δεν θα παίρνει εμπρός !!
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Δυστυχώς δε νομίζω ότι το οργανάκι μπορεί να σε βοηθήσει όπως πολύ σωστά είπε ο nos7.
Αν εχει έχεις έυκολη πρόσβαση σε πρίζα για συντηρητή μπορείς να σκεφτείς να βάλεις έναν διακόπτη που θα κόβει τη σύνδεση της μπαταρίας ώστε να μην χάνεις ρεύμα.
Απλά σε αυτή την περίπτωση θα χάνεις τους σταθμούς του ράδιο και ότι άλλη μνήμη έχει.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread