Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Spel

New member
Dec 25, 2013
68
0
0
35
Αθήνα
Συγχαρητηρια Νικολα εγινε πολυ ομορφο, αντε κ οι ζαντες σου τωρα!!!
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Ευχαριστώ παιδιά δεν χορταίνω να το βλέπω,φτου φτου μην το ματιάσω :)
 

moredread

New member
May 16, 2010
54
0
6
παιδιά εγώ που θέλω να βάξω τους εξωτερικούς καθρέφτες (που απο τον ήλιο έχουν γίνει τελείως άσπρα, δεν είναι το f/l Που τα είχε βαμένα) υπάρχει κανα spray?

έχω το ίδιο χρώμα με τον ΝΙΚΟΛΑΡΑ, θέλω να βάξω ακριβώς το ίδιο τους καθρέφτες.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Απλά θα στους τρίψει ο φαναρτζής για να φύγει η αγριάδα και θα τους βάψει μαύρο ή γαλάζιο μεταλλικό(Αναλόγως τι θέλεις)!!!Αν δεν άλλαζα καθρέπτες θα το είχα κάνει κι εγώ αυτό!!!
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Μιας και θα μπει το fiestaki μου για βάψιμο πίσω προφυλακτήρα είπα να βάψω και τα πλαστικά των προφυλακτηρων σε μαύρο γυαλιστερό. (Ιάκωβε μπράβο πολύ ωραίο αποτέλεσμα!!!). Τα πλαστικά αυτά θα πρέπει να τριφτούν για να βαφτούν καλύτερα; Και σκεφτόμουν να βάψω και τα πλαστικά που έχει το μπράτσο τους καθρέφτες και το πλαστικό που είναι  στις πόρτες (αυτά που είναι στα παράθυρα) είναι μαύρα άλλα θέλω να τα κάνω μαύρα γυαλιστερά για ακούω γνώμες. 
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλύτερα να μην βάψεις τα πλαστικά στους καθρέφτες και στις πόρτες Αλέξανδρε. 1ον γιατί οι καθρέφτες ανοιγοκλείνουν και θα χαλάσουν το χρώμα στάνταρ και 2ον γιατί τα πλαστικά στις πόρτες είναι προβληματικά εκ κατασκευής, σκέψου να τα βγάλεις κιόλας μια φορά για βαφή. Μετά θα θέλουν κόλλημα για να μην ξαναβγούν.
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Κάπου το έχω διαβάσει ότι υπάρχει πρόβλημα και είδη το ένα έχει ψιλό βγει. και άμα το βγάλω για να το κολλήσω έλεγα να το βάψω κιόλας. και αφού βάψω τα πλαστικά του πίσω προφυλακτήρα θα τα κολλήσω γιατί τα κλέβουν.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
κοιτα το προβλημα με τα πλαστικα της πορτας ειναι εγγυημενο!οποτε αφου το γουσταρεις βγαλτα και βαψτα. Μετα απλα θα βαλεις και λιγη παρπριζοκολλα.

οσο αφορα τα πλαστικα αν σεενδιαφερει το MAT κ οχι το glance μπορεις να χρησιμοποιησεις Plastidip να κανεις τη δουλεια σου , ευκολα, γρηγορα και με αξιοπιστο αποτελεσμα(αντοχη στο χρονο, πλυσιματα,καιρικες συνθηκες,κλπ)
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Ιάκωβε για τα πλαστικά στους προφυλακτηρες πόσο σου είχε πάει αν επιτρέπεται.
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kouv said:
Ιάκωβε για τα πλαστικά στους προφυλακτηρες πόσο σου είχε πάει αν επιτρέπεται.
η τιμή είναι για μένα όμως....
150e έδωσα για βάψιμο προφυλακτήρων μπρος-πίσω και τα πλαστικά
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Φίλε kouv το φθινόπωρο που θα γυρίσω με τον Fiestaro μου πάμε και εμείς για βάψιμο πλαστικών(Όσων έμειναν δηλαδή)!Αν το γουστάρεις κάντο απλά τα πλαινά όπως είπε κ ένας φίλος σε άλλο post είναι περίεργη φάση(Ειδικά οι καθρέπτες και οι λωρίδες),ας πούμε οι λωρίδες προστατεύουν την πόρτα από χτυπήματα!Αν τις βάψεις και ακουμπήσει τίποτα πάνω πάει το χρώμα....άρα φτου και από την αρχή!

Τώρα για τα πλαστικά των προφυλακτήρων στο προτείνω με τα όλα,εγγυημένο αποτέλεσμα(Και εμένα και του Ιάκωβου).Εμένα για όλα τα πλαστικά,τα 2 καπάκια των καθρεπτών,την λωρίδα πορτπαγκάζ,τα χερούλια από τις πόρτες,2 φαναρτζοδουλειές και κάποια μικροφτιαξιματάκια + βάψιμο στους προφυλακτήρες μου είχε πάρει 300ευρώ(Τιμή για μένα βέβαια λόγω ότι ήταν γνωστός μου).

Απλά προτεραιότητα για μένα είναι οι ζάντες και μετά τα πλαστικά στο πλάι,για να δω πως θα δείξει το αμάξι με τις ζάντες!
 

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kouv said:
ευχαριστώ πολύ!! 120 μου είπαν έμενα μόνο για τα πλαστικά (αντιπροσωπία).
λίγα μου ακούγονται..
εγώ το είχα μέσα για μια βδομάδα μόνο για τα πλαστικά...
θέλουν σωστή προεργασία για να αντέξουν
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Η τιμή είναι για έμενα και βαψίματα θα γίνουν στην αντιπροσωπία. Για την προετοιμασία θα τους πω ότι θέλω να τα τρίψουν πριν τα βάψουν. Το πλαστικό στο παράθυρο σκεφτόμουν να τριφτεί και να βαφτεί ώστε να μην έχει διάφορα με τα φιμε τζάμια.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Πολύ φθηνά και γρήγορα αξιοποίησα το αρκουδάκι μου κάπως έτσι!!
η τιμή ήταν τόσο μικρή που άξιζε το ρίσκο να γίνει χάλια και να πάω σε φαναρτζί.
το αποτέλεσμα!




και κατά την βαφή




Όπως πάντα μες την βρόμα αυτό το fiestάκι (μόνο απ έξω!)
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
για να χαμηλώσει θέλει αλλαγή ανάρτησης απο όσο ξέρω και πάει πολλά για την ώρα! άσε που αντιμετωπίζω συχνά λακκούβες (τάφους) χωματόδρομους και δρόμους που απλά έχουν ρίξει ιδιώτες τσιμέντο στη επαρχία!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread