Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

A

Anonymous

Guest
Original poster
Παρακαλώ όποιον γνωρίζει να μου πει,αν υπάρχει βάση για ποδήλατα που να μπαίνει στο φιεστάκι μου! ::)
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Υπάρχει στον κατάλογο αξεσουάρ της ford http://www.ford.gr/OwnerServices/AccessoriesandBoutique, δες εδώ http://www.hermes.com.gr/products3.html#1 , κ σε οποιοδήποτε μαγαζι με ποδήλατα πας θα χουν να σου προτείνουν είτε οροφής είτε για το πορτ μπαγκαζ
 
A

Anonymous

Guest
Original poster
ευχαριστώ αλλά υπάρχουν τα εξής προβλήματα.α)της ford υποθέτω θα είναι πιθανόν πιο ακριβή κι απο το ποδήλατο. β)της οροφής είναι μια λύση αλλά την θεωρώ άκομψη. γ)του κοτσαδόρου πάλι ανεβάζει πόλύ ψηλά το κόστος γιατί πρέπει να γίνει εγκατάσταση και γι αυτόν και δ) με του πορτ παγκάζ υπάρχει πρόβλημα με την αεροτομή.οι ιμάντες στήριξης της βάσης περνάνε απο πάνω και όταν τεντωθούν υπάρχει κίνδυνος να τη σπάσουν.
Ρωτώ λοιπόν αν κάποιος ξέρει κάποια μάρκα,κάποιο τύπο ή εστω κάποιο τρόπο ώστε να μη χρειαστεί να ξεπαραδιαστώ,να μην κάνω ζημιά στο φιεστάκι μου και να κάνω και τη δουλειά μου.
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
εγω εχω μια με ιμαντες η οποια δεν εχω ιδεα τι μαρκα ειναι, εχω κουβαλησει τα ποδηλατα μου αρκετες φορες και σε μεγαλες αποστασεις (λαμια - κοζανη ) και ειχα περασει τους ιμαντες μεσα απο το κενο που εχει η αεροτομη για το στοπ και δεν ειχα προβληματα βεβαια τωρα στο μκ 7 δεν ξερω αν γινεται αλλα μετρα το κενο και δες το
αν παλι θελεις την γνωμη μου μην καταφυγεις σε μια τετοια βαση γιατι δεν ειναι και ιδιεταιρα αποτελεσματικη λυση παρολο που ειναι φτηνη και πρακτικη, ανα τακτα χρονικα διαστηματα πρεπει να ελεγχεις και να σφιγγεις τους ιμαντες γιατι ξεσφιγγουν καθως και οτι πρεπει συνεχεια να εχεις το νου σου μη σου φυγει κανενα ποδηλατο και πληρωνεις και τον απο πισω,ακομα ενα μειονεκτημα ειναι οτι αν θελεις κατι απο το πορτ μπαγκαζ πρεπει να ξεφορτωσεις πρωτα τα ποδηλατα και να βγαλεις τη βαση.
για μενα η πιο αποτελεσματικη λυση ειναι οι μπαρες οροφης
 
A

Anonymous

Guest
Original poster
σε ευχαριστω πολυ για τη γνωμη σου.θα δω τι θα κανω!η οροφης με προβληματιζει γιατι οπως ειπα και πριν ειναι λιγο ακομψη κι εκτος αυτου φοβαμαι πως στο βαλε βγαλε του ποδηλατου ολο και καποιο χτυπο θα "τρωει" ο ουρανος και θα ειναι πιο πολλη η ζημια παρα το καλο!
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
αν σκεφτεσαι τα χτυπηματα θα σου πω οτι αν βαλεις βαση με ιμαντες πισω  καθε φορα που θα φρεναρεις αποτομα τα ποδηλατα που θα κρεμονται απο πισω θα ερχονται σε επαφη με τον προφυλακτηρα
 
A

Anonymous

Guest
Original poster
μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.......
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread