Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
συμφωνώ μαζί σας αλλα άκουσα ότι για να τα βάψω πρέπει να τα λύσω τελείως κάτι που δεν ξέρω να κάνω και ούτε ξέρω κάποιον που να μπορεί και επίσης θέλει πολύ καλο βάψιμο.γιατί αλλιώς μετά από λίγο καιρό γίνετε από κόκκινο  ροζ .
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
αν τα βάψεις θα αφιερώσεις μια μέρα για το αυτοκίνητο σου για να τα λύσεις να τα βάψεις και να τα δέσεις. πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σου αρέσει ποιο πολύ από τα καπάκια....
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
έχω ακούσει ότι πρέπει να μπούν και σε φούρνο όμως σωστά? οποτε δεν θέλει 1 μέρα μονο. επίσης δεν ξέρω εγώ να τις λύνω..ξέρεις μήπως κάποιον ?
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
στον φούρνο θέλουν 3 ωρίτσες. δεν ξέρω κάποιον δεν είμαι από Αθήνα φίλε μου αλλά σε ένα συνεργείο αν πας στα στα λύσουν...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Δεν ειναι απαραιτητο να βγουν οι δαγκανες ουτε να μπουν στον φουρνο(πολυ λιγοι εως κανενας δεν μπαινει σε αυτη την διαδικασια).Πολλοι τις βγαζουν για να μπορεσουν να τις βαψουν καλυτερα αλλα οι περισσοτεροι τις βαφουν επανω.Βαφες δεν ειναι μονο οι σπρευ υπαρχουν και αυτες  http://www.mysonax.gr/autoshop/product.php?id_product=119
Σιγουρα με τον καιρο θα ξεθωριασουν αλλα αμα τις περασεις δυο χερια και τις αφησεις να στεγνωσουν καλα θα κρατησουν για πολυ καιρο.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
επησης καλο θα ηταν να περαστουν με γυαλοχαρτο πριν το βαψιμο για να αγριεψει η επιγανεια που θα παει να πιασει η μπογια και να κρατησει για οσο περισσοτερο χρονικο διαστιμα ειναι δυνατον!!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Και μην ξεχάσετε να περάσετε βερνίκι στο τέλος. Είναι το μόνο που κρατάει το χρώμα στη θέση του και δεν ξεθωριάζει ούτε σπάει (μόνο αν το χτυπήσεις). Είμαι παθών (και μαθών πιστεύω)  ;D
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
άρα παιδιά τι μου προτείνεται να κάνω ? εγώ λέω μια που θα πάω να βάψω τις ζάντες να τα κάνω και αυτά με την μια.
Πήρα τηλ εδώ http://www.bilirisepiskeveszanton.gr/contact.php και μου είπε ότι για μαύρες με άσπρο στεφάνι θέλει 230 euro.και αν θέλω για δαγκάνες πρέπει μου είπε μια κοπέλα να τις πάω λιμένες.
Ξέρετε κάποιον καλύτερο ?
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Πηγαινε ρωτα και μια στον Πεττα στη θηβων..εκει πανε οι περισσοτεροι! ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
vasilisfiesta said:
Πηγαινε ρωτα και μια στον Πεττα στη θηβων..εκει πανε οι περισσοτεροι! ;)

Στην Καβαλας(Λ.Αθηνων) ειναι,οπως ερχεσαι απο Χαιδαρι ειναι λιγο πριν βγεις στον Κηφισο στο δεξι σου χερι....και οχι Θηβων

Υ.Γ εαν και εχω ακουσει οτι μονο ο Πεττας στην Πειραιως(Πειραια,μολις περασεις τα φαναρια της Δωδεκανησου στο δεξι σου χερι) βαφει δαγκανες και οχι αυτος στην Καβαλας(δεν ειμαι σιγουρος ομως,μπορει να ειναι και το αντιστροφο)
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
nos7 said:
Στην Καβαλας(Λ.Αθηνων) ειναι,οπως ερχεσαι απο Χαιδαρι ειναι λιγο πριν βγεις στον Κηφισο στο δεξι σου χερι....και οχι Θηβων..
whatever dude.. :D  tease
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Πανο παρε ενα σπρει κοκκινο, σηκωσε το αμαξι στο γρυλλο, καθαρισε καλα τις δαγκανες σου με διαλυτικο, αν μπορεις βγαλε και τα τακακια η αλλιως μονοσετα μαζι με τα εξαερωτηρια και τα σωληνακια και βαρα στο ψαχνο με το σπρει. μετα απο 5 λεπτα ξανα βαρα και μετα απο αλλα 5 λεπτα ξανα βαρα!! ασε το αμαξι στο γρυλλο κανα μισαωρο μετα να στεγνωσουν λιγο και πετα πανω ζαντες και εισαι οκ!! κοστος μοντας 7 ευρω το πολυ! 
για ζαντες ειναι και ο Στεργιο ο Γκαβουδης που ειναι στην Καβαλας στο ρευμα απο Χαιδαρι προς Αθηνα λιγο πριν την θηβων!! κανει πολυ καλη δουλεια!! σε σχεση με τους αλλους 2! τσεκαρισμενο!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Οτι αφορα την βαφη και επιδιορθωση ζαντας εχει μερικως συζητηθει εδω
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=1 καλο ειναι να μην μπλεκουμε τα θεματα
 

vonz

Rookie
Mar 10, 2012
18
0
0
εγω πηγα εφτιαξα χρωμα θερμοκρασιας  κοκκινο φεραρι  ελυσα τν δαγκανα τν καθαρισα κ τν εβαψα.. 2 χρονια τς εχω κ δν εχει φυγει τπτ..
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Εγώ και ο αδερφός μου (Μαριος) λέμε μετά το βάψιμο των ζαντων μας, να κάνουμε τις δαγκανεσ  μας μπρος πίσω μωβ!!
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
Andreas19 said:
Εγώ και ο αδερφός μου (Μαριος) λέμε μετά το βάψιμο των ζαντων μας, να κάνουμε τις δαγκανεσ  μας μπρος πίσω μωβ!!

Μωβ? πρώτη φορά ακούω δαγκάνα μωβ? βάλτε καμιά φωτογραφία να την δούμε....
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εμεις που χουμε ταμπουρα πως γινεται να τα κανουμε αορατα?Το αζαξ κανει;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread