Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
Eιμαι πολυ κοντα στην τοποθετηση usb module (να παιζει και μουσικη απο usb) σε αλλαγη του χαλασμενου bluetooth module (βρηκα στο ebay συμβατο)...η ερωτηση για οποιον εχει εργοστασιακο usb σε fiesta mk7 ειναι η εξης: ξερω οτι το stickακι πρεπει να ειναι σε μορφη fat32, η μεγιστη χωρητικοτητα που μπορει να υποστηριξει ποια ειναι? τι stickaκια κ τι χωρητικοτητες εχετε δοκιμασει;
 

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
afant0nis said:
τεσσαρι που εχω εγω παιζει απιστευτα γρηγορα!
εχω ενα 8gb που περισσευει...ελπιζω να ειναι κομπλε...εχεις χυμα τα κομματια ή σε φακελους?
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
giannis7 said:
Eιμαι πολυ κοντα στην τοποθετηση usb module (να παιζει και μουσικη απο usb) σε αλλαγη του χαλασμενου bluetooth module (βρηκα στο ebay συμβατο)...η ερωτηση για οποιον εχει εργοστασιακο usb σε fiesta mk7 ειναι η εξης: ξερω οτι το stickακι πρεπει να ειναι σε μορφη fat32, η μεγιστη χωρητικοτητα που μπορει να υποστηριξει ποια ειναι? τι stickaκια κ τι χωρητικοτητες εχετε δοκιμασει;

Μπορείς να βάλεις το λινκ που το βρήκες γιατι θέλω κ εγω!
 

walkman7

New member
Jul 22, 2011
84
0
0
Αν θυμάμαι καλά το τεσσάρι που χρησιμοποιώ παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα....τα αρχεία τα έχω κ σε φακέλους κ χύμα.
 

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
walkman7 said:
Αν θυμάμαι καλά το τεσσάρι που χρησιμοποιώ παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα....τα αρχεία τα έχω κ σε φακέλους κ χύμα.
ευχαριστω...μολις δοκιμασα το 8αρι και ολα καλα!!!! ελληνικους χαρακτηρες δεν υποστηριζει οποτε οτι ελληνικο εχω θα το μετονομασω....Μικρο το κακο...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1389337577[/time]
sirMao said:
Μπορείς να βάλεις το λινκ που το βρήκες γιατι θέλω κ εγω!
Αγορασα αυτο εδω:  http://www.ebay.com/itm/141143052257?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649  ,μεταχειρισμεμο με την καλωδιωση κομπλε κ το πορτακι usb..Προσοχη...μπηκα στη διαδικασια αυτη γιατι ειχε χαλασει το Bluetooth module (ειχα παει στην ford κ μου ειπαν ειναι χαλασμενο) οποτε μιας κ το χρειαζομαι ελεγα να κανω το μεγαλο βημα κ να παρω μια και καλη το επομενο μοντελο που βγηκε αργοτερα που υποστηριζε μουσικη μεσω usb...150 ευρω πηγε με τα μεταφορικα...μπορει να το βρεις κ λιγο φθηνοτερο με υπομονη και ψαξιμο...αλλα αν το θες μονο για usb και μουσικη, δηλαδη το bluetooth σου δουλευει εγω δεν θα τα εδινα..
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
Υπάρχει τρόπος να προσθέσει USB σε υπάρχον εγκατάσταση χωρίς USB μόνο με aux;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε νομίζω. Άλλο το usb, άλλο το aux (το πρώτο είναι ψηφιακό, το δεύτερο αναλογικό).
 

giannis7

Original poster
New member
Nov 17, 2013
57
0
0
kostg said:
To τοποθέτησες δηλαδή και έπαιξε κανονικά αρχεία usb; ???
κανονικοτατα! ειναι το usb/bluetooth module...κανονικα και με το νομο! ολα εχουν θυρα usb αλλα στα παλαιοτερα μοντελα οπως σε αυτο που ειχε το δικο μου την θυρα την εχει μονο για αναβαθμισεις...απο τα μοντελα του '11 και μετα ή του '12 υπαρχει θυρα usb και εξτρα καλωδιωση για τοποθετηση  στο κατω μερος της κονσολας ,διπλα στον αναπτηρα μαζι με την aux ...εδω σε φωτογραφια απο εγγλεζικο του 2012      http://img.pistonheads.com.s3-eu-west-1.amazonaws.com/Fullsize/ford/fiesta/zetec-90--5-9-apr-available-on-this-car-call-for-details-15in-alloys-all-round-tinted-glass-usb-aux-input/ford-fiesta-zetec-90--5-9-apr-available-on-this-car-call-for-details-15in-alloys-all-round-tinted-glass-usb-aux-input-53849890-4.jpg

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]10, Ιανουαρίου, 2014, 19:17:22[/time]
το μονο που περιμενω ειναι την διπλη θυρα usb-aux για να τοποθετηθει στην κονσολα ή οποια έχει παραγγελθεί στην βελμαρ κ στοιχιζει 5 ευρω οποτε δεν αξιζε να την περιμενω απο εξω(θα μου πηγαινε και ακριβοτερα με τα μεταφορικα) ...προσωρινα το καλωδιο του usb το εχω στο ντουλαπακι οπου εχω συνδεσει κ το stickaki..Συντομα, ελπιζω το αργοτερο μεσα στην αλλη εβδομαδα θα ανεβασω και φωτο μολις ερθει το πορτακι τοποθετημενο στην κονσολα (οχι απο μενα, ειμαι τσαπατσουλης, αχαχαχαχ,  απο καποιον στη βελμαρ)

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1389374275[/time]
sirMao said:
Υπάρχει τρόπος να προσθέσει USB σε υπάρχον εγκατάσταση χωρίς USB μόνο με aux;
εχει δικιο ο kostg... δεν μπορεις...χρειαζεσαι αλλη πλακετα...αυτο που εχεις εσυ και ειχα κι εγω ηταν μονο Bluetooth..μονο μη εργοστασιεκες λυσεις υπαρχουν αλλα χανεις το χειρισμο απο τα χειριστηρια απ' οτι εχω ακουσει ή καποιες λειτουργιες στην οθονη...και παλι δεν ειναι ανεξοδα γυρω στο 100αρι νομιζω.
 

Πανος

Rookie
Dec 31, 2013
34
0
6
http://www.ebay.com/itm/3-5mm-Male-AUX-Audio-Plug-Jack-to-USB-2-0-Female-Converter-Cable-Cord-Car-MP3-/191083278007?pt=UK_Computing_USB_Cables&hash=item2c7d736eb7 αυτο δλδ δεν προκειται να δουλεψει; παπατζα ειναι;
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
Πανος said:
http://www.ebay.com/itm/3-5mm-Male-AUX-Audio-Plug-Jack-to-USB-2-0-Female-Converter-Cable-Cord-Car-MP3-/191083278007?pt=UK_Computing_USB_Cables&hash=item2c7d736eb7 αυτο δλδ δεν προκειται να δουλεψει; παπατζα ειναι;
όχι αυτο δεν παίζει usb stick μπορεί να παίξει όμως συσκευή αναπαραγωγής ήχου usb, δηλ ένα usb radio/mp3. το έχω κ εγω και παίζει μόνο το usb mp3 player 
 

Πανος

Rookie
Dec 31, 2013
34
0
6
δλδ σε συνδυασμος με κατι τετοιο ειναι οτι πρεπει; http://www.ebay.com/itm/8GB-Mp3-Player-with-LCD-Screen-FM-Radio-VOICE-Recording-USB-Memory-Stick-24-/321355355411
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
Πάνο τελικά για να παίξει με τον ανταπτορα usb/aux το στικάκι πρέπει πέρα απο player να βγάζει ήχο σε έξοδο κ στο usb όχι μόνο στη θύρα για τα ηχεια. Το δικό μου usb player το είχα ενώσει με καλώδιο aux στην έξοδο για τα ηχεία, πράγμα που είχα ξεχάσει. Κανε κι εσύ αυτο καλυτερα
 

Πανος

Rookie
Dec 31, 2013
34
0
6
αυτο θα κανω....να ρωτησω ομως κατι αλλο...αν παω στη ford μπορουν να μου βαλουν και usb θυρα στην υπαρχουσα εγκατασταση η πρεπει να αλλαχτει;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Λογικά θα μπορούν, αλλά εκτός από την καλωδίωση που θα μπει για να σου δώσει την υποδοχή του USB στην κονσόλα, λογικά θα χρειαστεί να αλλάξεις και τη μονάδα bluetooth που ήδη έχεις με καινούρια αναβαθμισμένη και η οποία είναι λίγο τσιμπημένη.

Διάβασε και αυτό το θέμα, έχει πολλές πληροφορίες.
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
εγω που τσεκαρα το module t δικό μου με άλλο με usb to δικό μου έχει την φύσα στο module του usb και είναι ακριβώς ίδια με το άλλο μόνο που δεν έχει το καλώδιο του usb. μόλις το δοκιμάσω θα σας πώ
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ριξε μια ματια στο θεμα που εχει παραθεσει ο Kostg,εχει αναφερθει προς το τελος ποιες ειναι οι διαφορες αναμεσα στα module.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread