Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Ρε παιδες δεν ξερω αν ειναι προβλημα ή οχι, αλλα σε ολους σας το παραθυρο του συνοδηγου ανεβοκατεβαινει ψιλοαργα?
εμενα ανεβαινει αισθητα πιο αργα απο του οδηγου....
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
οταν λες αισθητα?εμενα π.χ οταν τα παταω μαζι και τα 2 να ανεβουν το τζαμι του οδηγου τερματιζει πρωτο,και οταν τερματιζει το τζαμι του οδηγου,του συνοδηγου ειναι 2 δακτυλα πριν τερματισει!!!
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Νομίζω κ στο δικό μου έτσι είναι κ πρέπει να ναι επειδή του συνοδηγού δεν είναι αυτόματο τουλάχιστον στο δικό μου... πρέπει να το κρατας για να ανεβει/κατεβει
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
οταν λεω αργα εννοω πως οταν του οδηγου τερματιζει, του συνοδηγου ειναι στη μεση κ κατι. και εννοειται οτι ξεκιναν μαζι.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #5
μπορει να εχει αρχισει να ''τα φτυνει'' το μοτερακι σου....κανε ενα τεστ....με αναμενη πλαφονιερα ανεβασε το τζαμι του οδηγου μονο και μετα μονο του συνοδηγου....παρατηρησε την πλαφονιερα και πες μου σε πιο απο τα 2 πεφτει περισσοτερο η ενταση της

Υ.Γ με σβηστο κινητηρα δοκιμασε το....στην σκαλα που κανει check ο εγκεφαλος!!!
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
i'll check it out! απλα αυτο που παρατηρω ειναι πως οταν ανεβαινουν ταυτοχρονα και τα δυο(με αναμμενο το αυτοκινητο) αν σταματησω του οδηγου, τοτε ανεβαινει πιο γρηγορα το αλλο
 

moican

Original poster
Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
εκανα το τεστακι, αλλα δεν χαμηλωνει καθολου το φως στην πλαφονιερα. αλλα εχω λεδ εκει,ισως γι'αυτο να μην μειωνεται. γιατι αν θυμαμαι καλα το βραδυ αν ανεβοκατεβασω και τα δυο τζαμια ,τοτε βλεπω οτι τα φωτα του χαμηλώνουν ισα ισα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
κανονικα εαν μειωνοταν σιμαινει οτι εχει αρχισει να την ακουει το μοτερ σου και για να ανταπεξελθει πρεπει να δωσει περισσοτερο δυναμη=περισσοτερα amper=μειωσει του φωτισμου!!!απο την στιγμη που δεν σου το κανει,κανε μια επισκεψη στην αντιπροσωπια να δεις τι θα σου πουνε!!
 

jonic

Member
Mar 6, 2011
205
0
0
nos7 said:
μπορει να εχει αρχισει να ''τα φτυνει'' το μοτερακι σου....κανε ενα τεστ....με αναμενη πλαφονιερα ανεβασε το τζαμι του οδηγου μονο και μετα μονο του συνοδηγου....παρατηρησε την πλαφονιερα και πες μου σε πιο απο τα 2 πεφτει περισσοτερο η ενταση της

Υ.Γ με σβηστο κινητηρα δοκιμασε το....στην σκαλα που κανει check ο εγκεφαλος!!!


εγω εχω παρατηρησει οτι οταν κατεβαζω κ τα 2 παραθυρα μαζι ο φωτισμος της πλαφονιερας μειωνεται κ οι στροφες του κινητηρα για λιγο . (ειδικα οταν τερματισουν τα παραθυρα)  το αμαξι στο ρελαντι*
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ζαφειρη κι εμενα το ιδιο κανει απο την ημερα που το πηρα!! αλλα εμενα εχει αλλαξει τον γρυλο του οδηγου!! δεν μου εχει κανει τπτ παντος τοσο καιρο!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
jonic said:
εγω εχω παρατηρησει οτι οταν κατεβαζω κ τα 2 παραθυρα μαζι ο φωτισμος της πλαφονιερας μειωνεται κ οι στροφες του κινητηρα για λιγο . (ειδικα οταν τερματισουν τα παραθυρα)  το αμαξι στο ρελαντι*

λογικο δεν ειναι αφου εχεις 2 μοτερ να λειτουργουν ταυτοχρονα(τραβανε ταση και ακομα περισσοτερο ενταση) και ειδικα οταν τερματιζουν που τραβανε την περισσοτερη ενταση απο οταν κατεβαινουν?τοτε ανοιγει ο αυτοματος του δυναμο για να δωσει ρευμα στην μπαταρια αφου καταναλωνεις μεγαλη ενταση και πεφτουν ελαχιστα οι στροφες σου!!!ειναι πολυ λογικο και δεν ειναι προβλημα ;)
 

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
εχει παρουσιασει προβλημα το τζαμι του οδηγου,δεν λειτουργει ο αυτοματισμος,ανεβαινει και κατεβαινει κανονικα αλλα οχι αυτοματα!ξερει κανεις κατι περι αυτου?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Εσυ ή σε καποιο συνεργειο σου εβγαλαν τον πολο τις μπαταριας και εχασε το σημειο που "βλεπει" για να τερματισει επανω...η λυση:σηκωσε το τζαμι και μην αφησεις τον διακοπτη αφου εχει ανεβει για 10 δευτερολεπτα (δλδ το πατας,ανεβαινει και παρολο που τερματισε το τζαμι και ειναι τελειως κλειστο εσυ συνεχηζεις και πατας τον διακοπτη πρως τα επανω ) και ειναι ετοιμο ;-)
 

saltofx_v

New member
Mar 20, 2012
86
0
0
Thessaloniki
www.facebook.com
εγω εχω ενα θεματακι με το τζαμι του συνοδηγου......πριν εναμιση χρονο τρακαρα λιγο τη πορτα του συνοδηγου (το τζαμι δεν επαθε τιποτα ανεβοκατεβαινε κανονικα)..το πηγα στη φορντ, μου φτιαξαν τη πορτα αλλα εκτοτε το τζαμι δεν κατεβαινει τερμα κατω ..μενει 2-3 ποντους πανω απο το λαστιχο....καμια ιδεα αν διορθωνεται αυτο?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μάλλον βρίσκει κάπου στο κάτω μέρος και σταματάει. Ή απέκτησε πρόβλημα ο γρύλος. Μήπως να το δεις στην αντιπροσωπεία (έχεις εγγύηση ακόμη);
 

saltofx_v

New member
Mar 20, 2012
86
0
0
Thessaloniki
www.facebook.com
βασικα εκανα χαζομαρα οταν παρελαβα το αμαξι μετα την επισκευη που δεν τους το ειπα...τωρα εχει ληξει η εγγυηση..οχι οτι με ενοχλει ιδιαιτερα βεβαια...εγω παντα οδηγαω..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread