Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

dimitris mk7

Original poster
Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
δεν ξερω αν ο τιτλος ειναι σωστος αν οχι διορθωστε το.
λοιπον σημερα πηγα για να αλλαξω λαδια που δεν το εκανα για τον παρακατω λογο...
μπαινω συνεργειο μου το σηκωνει το αμαξι...και βλεπει απο τον μπροστα αξονα στο κεντρο να σταζει λιγο λαδι...τσιμουχα μου λεει...και μιας και εχω εγγυηση ακομα σηκωθηκα και εφυγα αρων αρων για βελμαρ.το αφησα και μαλλον αυριο θα ειναι ετοιμο.φυσιολογικη φθορα ειναι αυτο?απο τι μπορει να προελθει?ξερει κανεις?
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
ελλατωματικο υλικο πιστευω... το λεω γιατι σε μκ6 2001 μοντελο, που είχα και που το πηγαινα και συχνα σε χωματοδρομους και γενικοτερα με ασχημη ζωη, δεν μου χε βγαλει ποτε κατι τετοιο!
 

dimitris mk7

Original poster
Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
moican said:
ελλατωματικο υλικο πιστευω... το λεω γιατι σε μκ6 2001 μοντελο, που είχα και που το πηγαινα και συχνα σε χωματοδρομους και γενικοτερα με ασχημη ζωη, δεν μου χε βγαλει ποτε κατι τετοιο!

ουτε το sierra που ειχα!συνηθως μονο πισω αξονα αλλαζα...τα καινουργια ειναι πιο ευαισθητα φαινεται!
 
dimitris mk7 said:
δεν ξερω αν ο τιτλος ειναι σωστος αν οχι διορθωστε το.
λοιπον σημερα πηγα για να αλλαξω λαδια που δεν το εκανα για τον παρακατω λογο...
μπαινω συνεργειο μου το σηκωνει το αμαξι...και βλεπει απο τον μπροστα αξονα στο κεντρο να σταζει λιγο λαδι...τσιμουχα μου λεει...και μιας και εχω εγγυηση ακομα σηκωθηκα και εφυγα αρων αρων για βελμαρ.το αφησα και μαλλον αυριο θα ειναι ετοιμο.φυσιολογικη φθορα ειναι αυτο?απο τι μπορει να προελθει?ξερει κανεις?
Τσιμουχα ημιαξονιων λεγεται.Δεν ειναι λαδι..ειναι βαλβολινη κ μυριζει καπως διαφορετικα. Τυχαινει καμια φορα κ χανουν. Μην ανησυχεις εκτως αν ακους βουητο ή καποιον περιεργο θορυβο στο σασμαν που μπορει να ειναι απο το ρουλεμαν των ημιαξονιων κ λογο τζογου να σου χανει βαλβολινες το σασμαν
 

dimitris mk7

Original poster
Member
Mar 5, 2011
104
0
0
141
αθηνα
ακουγα εναν χαλαρο θορυβο αλλα ποτε ποτε.τεσπα το πηρα σημερα τελικα μεσα στην εγγυηση φυσικα και παω στον δικο μου κατευθειαν.οντως το λυσανε αλλα την τσιμουχα την εβαλαν πιο μεσα γιατι φαινοταν η πατουρα.αυτο εχει σαν αποτελεσμα λιγοτερο χρονο ζωης της...να προσθεσω πως το ειχα παει δευτερα πρωι!λογικο απο την μια γιατι δινουν προτεραιοτητα στα εκτος εγγυησης...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread