Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
προσπαθησα χρησιμοποιησα και σιδερο οχι πολυ σκηρο και λυγισε :p
οποτε αυτο το πλαστικο δεν θα μου "χαραξι" και το εσωτερικο..!
γνωριζεις που θα μπορουσα να βρω κατι παρομοιο?
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
ναι ναι το βρηκα και εγω εχθες το μονο που μενει ειναι να το παραγγειλω..
ευχαριστω παιδια και για οτι νεωτερο γραφω!!
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
λοιπον παιδια μου ηρθαν τα πλαστικα απο ebay που περιμενα καιρο..πηγα να ανοιξω και εγω την δεξια κολωνα αλλα δεν μπορεσα με τιποτα τα 1α κλιψακια που εχει γνωριζει καποιος τι τα κανω?
τα τραβαω προς τα εξω γιατι οσο και να προσπαθησα το πιο πιθανο ηταν να την εσπαγα!
και επισης το 1 τελευταιο κατω κατω πως ξεκουμπονει? (και ολα αυτα γιατι ακουω εναν σπαστικο θοριβο απο εκει και θελω να δω τι ειναι..!)
ευχαριστω!!
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
οχι αυτα εδω!  http://www.ebay.com/itm/151497630368

εχουν περασει απο οτι καταλαβα  καλωδια του συναγερμου απο εκει και ολα τα καλωδια γενικοτερα εκει μεσα απο οσο μπορεσα να δω ειναι πανταρα..αλλα δεν μπορεσα να ξεκουμπωσω την κολονα για να τα φτιαξω και επειδη ιδι εσπασα μερικα κλιψακια πλαφονιερας (καμπινας) με την κολωνα δεν μου πηγαινε η καρδια για κατι τετοιο  :p ..οποτε μπορεις στο περιπου να μου πεις με την τροπο την εβγαλες?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Με καφριλικι φιλε!! Εβαλα τα δακτυλα απο πανω εκει που εννονεται με την μοκετα και τραβηξα πρως τα εξω!!Απλο ... οσο για την πλαφονιερα,μην στεναχωριεσαι!! Το ιδιο επαθα και εγω!
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
δηλ τα πρωτα 2  κλιψακια τα τραβαω προς τα εξω και ξεκουμπονουν?
αυτο ειναι το "κολπο" τους?
και τα αλλα 2 κατω κατω το ιδιο? γιατι δεν εχει περιθωρια νατραβήξεις προς τα εξω αλλα μονο προς τα πανω!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Ναι,ακριβως αυτο ειναι το κολπο!!!  Κατω κατω αφου ξεκουμπωσει απο το πλαι,τραβας προς τα πανω και εξω και εχεις την κολωνα στο χερι ;)
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
λοιπον σημερα ανοιξα την κολονα οπως μου ειχες πει..
το 1ο κλιψακι βγηκε μια χαρα το 2ρο με παιδεψε και απο τις αποτυχημενες προσπαθειες μου αφου νευριασα και εβαλα πιο πολυ δυναμη πηρα την κολωνα στο χερι..χωρις να σπασει..!
αφου εφτιαξα τα καλωδια και το πηγα μια βολτα δεν ακουσα ξανα τον ενοχλητικο θορηβο..
ελπιζω να ηταν αυτο μονο..!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Οντως το δευτερο ειναι λιγο πιο σκληρο...οπως και να εχει δεν σπαει ευκολα εκτος και εαν το τραβηξεις πρως τα πανω ή διαγωνια !!
 

djmims

Rookie
Feb 25, 2015
13
0
0
36
Athens
Παιδια εγω που ακουω απο τον αεραγωγο του οδηγου ενα συνεχομενο μονιμο τριξιμο εχει κανενας καμια λυση να προτεινει ?
Εχει καταντησει αρκετα εκνευριστικο !
 

kerver0s

Rookie
Feb 16, 2014
25
2
3
τον τελευταιο καιρο εχω τριξιμο το οποιο προερχεται απο το ταμπλο του αυτοκινητου εχει καποιος βιντεο η εγχειριδιο πως λυνει το ταμπλο
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
saltofx_v said:
ενα τριξιμο που ειχα εγω ειναι απο την οθονη του radio-cd....εσφιξα τις βιδες και απο τοτε δεν ακουγεται τιποτα

δώσε κάποιες παραπάνω πληροφορίες........
 

kerver0s

Rookie
Feb 16, 2014
25
2
3
dimwhoo said:
δώσε κάποιες παραπάνω πληροφορίες........
κ εμενα ειχαν χαλαρωσει αλλα οπως φενεται εχει κ αλλη αιτια για αυτο αν υπαρχει καποιο manual καπου η βιντεο σχετικα με το λυσιμο ολου του ταμπλο ας δωσει καποιος πληροφοριες
 

Nikitoudis

New member
Apr 3, 2016
51
0
6
Πύργος
Μοντέλο
MK6.5
Έχω ένα τρίξιμο στο ταμπλό . Στην αρχή νόμιζα ότι είναι από τον ήλιο αλλά το ακούω και σε λακκούβες . Το περίεργο είναι ότι είναι μεταλλικός ήχος όχι πλαστικό. Τι μπορεί να είναι?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread