Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Feb 21, 2013
79
0
0
και εγω τι ίδιο πρόβλημμα έχω με το τζάμι του οδηγού έβαλα σπρέι γράσο αλλά τόποτε θακάτσο μια μέρα να βγάλω την ταπέτσαρια της πόρτασ να δω τι γίνεται γιατι μου έχει σπάσει τα νευρα!
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #82
χαχαχαχαχα το εχω κανει και εγω αλλα δεν εχω βγαλει ακρη!!!εβαλα γρασσο στις γλιστρες αλλα παλι τιποτα!!!εαν βγαλεις ακρη τι φταιει περιμενουμε φωτο ;)
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
παιδια ενω εμενα το εκανε τα 2 πρωτα χρονια σε χεμωνιατικες περιοδους, περισυ και φετος ολα ειναι οκ ως δια μαγειας!! περιεργα πραγματα!!
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #84
Εμενα πλεων κανει ενα θορυβο (γκουπ) δλδ σαν να μαγκωνει καπου καθος το παταω για να κατεβει +του συνοδηγου που τριζει και κλειστο που ειναι :(
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Το έκανε και το δικό μου..το πήγα στην ford και μου αλλάξαμε τον γρυλο.σταματησε για κανα 2 χρόνια και αποτίμηση παρατηρώ το κάνει πάλι
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #86
Ζηση εαν διαβασεις λιγο πιο πισω ,και σε εμενα ειχαν αλλαξει γρυλο στην εγγυηση και μετα απο κανενα χρονο το εκανε παλι...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Α..το ίδιο πράγμα δηλαδή ... Κακή ποιότητα τι να πω;
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
28
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #88
Το θεμα ειναι οτι ο καινουργιο γρυλος εχει μονο ενα χρονο εγγυηση και εμενα τελειωσε ο χρονος της εγγυησης του καινουργιου γρυλου.... οποτε η μονη λυση ειναι να δυναμωσουμε το ραδιο giggle
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Παιδιά θόρυβο απο το παρμπρίζ μπροστα στο σημείο ανάμεσα στο τζαμι και στο μαύρο αφρολεξ που εχει εκει, παρατηρεί κανένας; Σας εχει συμβεί;

Μου το κάνει στην πορεία με σταθερό γκάζι και ειναι πολυ εκνευριστικο
 

dj lepe

Rookie
May 16, 2011
37
0
0
Παιδιά τα πράγματα είναι απλά στο βωμό του χαμηλού κόστους θυσιάσανε και τα δυο εμπός παράθυρα για το 3θ σπορ μοντέλο. Η αρχή έγινε με του συνοδηγού και έπειτα ήρθε η αποθέωση με του οδηγού στο οποίο όχι απλά τρίζει, στο μέσο περίπου ακούγεται χαρακτηριστικά του γκουπ είτε στο ανέβασμα είτε στο κατέβασμα. Πήγα στην cc και μου είπαν είτε εγγύηση έχεις είτε όχι το τζάμι θα συνεχίσει να κάνει τα δικά του διότι η πόρτα είναι μεγάλη και δεν μπορεί να το συγκρατήσει σωστά! :'( Ώρες ώρες απορώ και λέω γιατί μας το πουλάγανε 16.000 ενώ η πραγματική του αξία είναι στα 12.500 εκεί να παραδεχτώ ότι συμβαίνουν όλα αυτά και που δεν έχει γρανάζι συχρονιζέ στην όπισθεν και που έχει ταμπούρα πίσω. :mad:  ::)  biggrin AR15firing
Αλήθεια, τα πόλο κορσα ιμπιζα κλπ ανταγωνιστικά προιόντα έχουν τέτοια θέματα? Τ Ρ Ε Λ Α Ι Ν Ο Μ Α Ι !!!!!
 

dj lepe

Rookie
May 16, 2011
37
0
0
στη προσπαθεια μου να << μαζεψω λιγο το αμαξι >> στα θεματακια που εχει απο κατασκευης ( που ειναι κ πολλα και διαφορα ) διοτι αποδειχτηκε για μενα το sport mk7,προχειροδουλεια,επιμενωντας στη αποφαση διαζυγιου που ειναι οριστικη απο το καλοκαιρι πλεον αφου δεν παει αλλο,θα ηθελα αν γνωριζει καποιος πως λυνεται το τριξιμο στα παραθυρα οδηγου συνοδηγου οταν εινα κατεβασμενο 2 δαχτυλα περιπου.οσες φορες και καθαρισα η εσφιξα τους οδηγους τιποτα.ξανα το ιδιο!!τι ταπετσαρια εβγαλα,δοκιμασα τα παντα!υπαρχει λυση??στις γνωστες φιρματες αντιπροσωπειες δεν μπορουν δεν μπορεσαν δεν ασχοληθηκαν οσο επρεπε? ουτε εκει !! αρα?? σεβαστες ολες οι απαντησεις.ευχαριστω πολυ .
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Δν υπαρχει λύση ,δυστηχως ,μονο να το πουλήσεις
 

piccolo

Rookie
Jan 28, 2011
44
0
6
Μπορείς να κατεβάζεις το παράθυρο  5 πόντους παρακάτω και να το ανεβάζεις μέχρι το σημείο που θες. Βοηθάει. Επίσης όταν κλείνεις τις πόρτες καλό είναι τα παράθυρα να είναι κλειστά.
 

rallistas77

New member
Aug 23, 2016
74
3
8
7
Βόλος
Είναι απορίας άξιο πάντως που ένα πρόβλημα σαν αυτό δε λύθηκε τόσα χρόνια που το αυτοκίνητο αυτό με ψιλοfacelift βρισκεται στην παραγωγή.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread