Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Καλημερα παιδια! Χθες ειχα ενα ατυχημα απο δικο μου λαθος, λογω της βροχης γλιστρησε το αυτοκινητο αν και φρεναρα.... και χτυπησε το μπροστα, το μπροστα δεν επαθε τπτ το δικο μου ομως εσπασε η γριλια και γενικα χαλασε η μουρη μπροστα. Η ασφαλεια δεν καλυπτει τπτ γτ εχω την πιο οικονομικη + το οτι ηταν δικο μου λαθος. ποσο θα κοστησει η επισκευη περιπου? μκ7.5 titanium Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Δυστυχως συμβαινουν αυτα.Αναλογως, πιθανως να εσπασε παροτι δεν φαινεται απ εξω, η τραβερσα. Αναλογως το μεγεθος της ζημιας.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Καλημερα παιδια! Χθες ειχα ενα ατυχημα απο δικο μου λαθος, λογω της βροχης γλιστρησε το αυτοκινητο αν και φρεναρα.... και χτυπησε το μπροστα, το μπροστα δεν επαθε τπτ το δικο μου ομως εσπασε η γριλια και γενικα χαλασε η μουρη μπροστα. Η ασφαλεια δεν καλυπτει τπτ γτ εχω την πιο οικονομικη + το οτι ηταν δικο μου λαθος. ποσο θα κοστησει η επισκευη περιπου? μκ7.5 titanium Ευχαριστω εκ των προτερων!
Φτιάξτε μόνος σου και πήγαινε σε φαναρτζη να το βάψει μόνο, εύκολο είναι, ότι θα λύνεις και έχει σπάσει θα παίρνεις ένα ανταλλακτικό και θα το βαζεις. Για ανταλλακτικά κάνε έρευνα αγοράς, αν δεν καταλαβαίνεις πως βγαίνει κάτι βάλτο στα αγγλικά στο YouTube

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Παιδια το πηγα σε Φαναρτζη το αυτοκινητο... Ακομα να το πιστεψω αυτο που εγινε, τα λαστιχα τα εχω 1.5 χρονο 10.000 χλμ mishelin pilot sport 3, τα φρενα τα αλλαξα φετος Ιανουαριο τακακια- δισκους, και στην καλοκαιρινη βροχη το προηγουμενο σαββατο με χαμηλη ταχυτητα το αυτοκινητο πατηναρε και επεσε μπροστα στο αλλο! η ζημια που εκανα ηταν 500 ευρω, μασκα-μετωπη, πανω γριλια, κατω γριλια, και τραβερσα! Θελω να ρωτησω εβαλα ιμιτασιον κουμπωσαν ολα τελεια! επιπλεον και λιγο καλυτερα απο τα μαμα. ομως μου ειπε και μου εδειξε ο μαστορας οτι η τραβερσα ειναι εξισου καλη μονο μισο κιλο ελαφρυτερη! Να ανησυχω για την ποιοτητα των υλικων? Για πληροφορια ο μαστορας-φανοποιος κορωπιου θεωρειται ο καλυτερος, βαζει οτι θα εβαζε στο δικο του αυτοκινητο με πρωτο γνωμονα την ασφαλεια! (του πανε και ακριβα αυτοκινητα τυπου lexus-amg) απλα θα ηθελα την γνωμη σας που μπηκαν καινουρια ιμιτασιον-aftermarket και οχι γνησια!
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Σε πολλα τοποθετουν ιμιτασιον-μιμησεις. Αν πληρουν προδιαγραφες ειναι ενταξει. Τα γνησια ειναι πολυ ακριβοτερα σε τιμη.
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Παιδια το πηγα σε Φαναρτζη το αυτοκινητο... Ακομα να το πιστεψω αυτο που εγινε, τα λαστιχα τα εχω 1.5 χρονο 10.000 χλμ mishelin pilot sport 3, τα φρενα τα αλλαξα φετος Ιανουαριο τακακια- δισκους, και στην καλοκαιρινη βροχη το προηγουμενο σαββατο με χαμηλη ταχυτητα το αυτοκινητο πατηναρε και επεσε μπροστα στο αλλο! η ζημια που εκανα ηταν 500 ευρω, μασκα-μετωπη, πανω γριλια, κατω γριλια, και τραβερσα! Θελω να ρωτησω εβαλα ιμιτασιον κουμπωσαν ολα τελεια! επιπλεον και λιγο καλυτερα απο τα μαμα. ομως μου ειπε και μου εδειξε ο μαστορας οτι η τραβερσα ειναι εξισου καλη μονο μισο κιλο ελαφρυτερη! Να ανησυχω για την ποιοτητα των υλικων? Για πληροφορια ο μαστορας-φανοποιος κορωπιου θεωρειται ο καλυτερος, βαζει οτι θα εβαζε στο δικο του αυτοκινητο με πρωτο γνωμονα την ασφαλεια! (του πανε και ακριβα αυτοκινητα τυπου lexus-amg) απλα θα ηθελα την γνωμη σας που μπηκαν καινουρια ιμιτασιον-aftermarket και οχι γνησια!
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Αν ο μάστορας είναι καλός μη φοβάσαι για τα υλικά που θα έχει επιλέξει για σένα.

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread