Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλησπέρα θα ήθελα τα φώτα σας άλλη μια φορά. Με τα μεγάλα κρύα στην αττική τώρα όταν το αμάξι είναι κρύο πολλές ώρες και το βάζω μπρος ακούγεται ένα μικρό τρίξιμο με πατημένο τον συμπλέκτη που σταματάει στην από σύμπλεξη ή μετά από λίγο όταν ζεσταθεί το αμάξι.ο μηχανικός μου όταν τον Ρώτησα μέσω τηλ μου είπε ότι αν είναι από λουρι πιθανόν πιάνει λίγο πάγο και μετά όσο λειτουργεί είναι οκ.ενδέχεται να πλησιαζει σε αλλαγή συμπλέκτη;γιατί είναι μαλακός και πιάνει ψηλά πια.πατιναρει αλλά σε λογικά πλαίσια. Έχω αλλάξει ιμάντες έξι μήνες τώρα δεν είχα αντιληφθεί κάτι από ήχο
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπορεί να μην είναι ο συμπλέκτης και να φταίει η αντλία (ρουλεμάν) του συμπλέκτη. Το "τρίξιμο" είναι επαναλαμβανόμενο ή το κάνει μία φορά και τέλος;
 

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλημέρα μια φορά στην αρχή μετά δεν έχω κάτι παρατηρήσει
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν το ακούς από την πλευρά του οδηγού, λογικά είναι το ρουλεμάν. Κατά τη γνώμη μου μην ασχοληθείς, μέχρι να έρθει η ώρα για αλλαγή δίσκου-πλατώ και αυτού του ρουλεμάν.

Οι ιμάντες, αντλία ψυκτικού κλπ είναι από τα δεξιά και αφού τα έχεις αλλάξει ήδη δεν πρέπει να είναι από εκεί...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread