Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Simeonidhs RT

Original poster
Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί θέλω να μάθω αν ταιριάζει το κεφαλάρι από το ti-vct(twin independent variable camshaft timing) στο δικό μας το κινητήρα.....σε 1.4 και 1.6....Αν κάθετε δηλαδή επάνω στο block μας... :/ (Εννοείται και τον εγκέφαλο από το ti-vct...) Άμα ταιριάζει.....Θα  AR15firing το 1.4..... :D :D :D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
εγώ το έχω ρωτήσει αυτό και κάνει,απλά όπως είπες και εσύ θέλει και την πλέξουδα μαζί
απλά εμενα αύτο που με προβλιματίζει είναι το πως θα προγραμματιστεί μετά
 

Simeonidhs RT

Original poster
Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Ε θα κάνεις άλλο πρόγραμμα.....βασισμένο στο χάρτη από το ti-vct.....νομίζω ταιριάζει η πλεξούδα μας.....μόνο τον εγκέφαλο πρέπει να έχεις ;) Θα ανοίξω δυο μοτέρ(1 δικό μας και ένα focus) άμα είναι να βεβαιωθούμε αν ταιριάζει σίγουρα και θα το κάνω ;)
 

Simeonidhs RT

Original poster
Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Στη Ford δεν μπορούν να κάνουν πρόγραμμα(εκτός αν η συγκεκριμένη Ford κάνει και προγράμματα που δεν νομίζω ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο ford να κάνει πρόγραμμα...)πρόγραμμα θα κάνεις σε ένα οίκο αναβαθμίσεων όπως κάνουμε πρόγραμμα κανονικά....(η Ford μπορεί μόνο να σε περάσει κάποια νέα έκδοση όπου έχει βγάλει η εταιρία για το θέμα με τις βενζίνες...)τώρα αν εννοείς για τα περιφερειακά* καντράν κτλπ....δεν ξέρω άμα γίνεται να αλλάξουμε* αυτά που θέλουμε και να κρατήσουμε μόνο το μέρος με τα μείγματα και το ti-vct μέσα στο πρόγραμμα....Δηλαδή αν υπάρχει δυνατότητα να να φορτώσουμε τα αρχεία με το καντράν κλπ.... :/
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
άρα παίζει και να μην μπορούν οι προγραμματιστές να το κάνουν αυτό
απλά
1-αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για αυτή την μόντα?
2-με το καντραν τι κάνουμε?εγώ θα ήθελα αν έκανα μια τέτοια βελτίωση να δουλεύουν όλα κανονικά
 

Simeonidhs RT

Original poster
Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Κοίτα θα το κάνω εγώ που δεν θα δώσω και λεφτά....και άμα δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι με το καντράν.....το πολύ πολύ βάζουμε και το καντράν από το focus....Ταιριάζει κούτα στις βάσεις μας και μέσα από το κάλημα ;)
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Simeonidhs RT said:
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί θέλω να μάθω αν ταιριάζει το κεφαλάρι από το ti-vct(twin independent variable camshaft timing) στο δικό μας το κινητήρα.....σε 1.4 και 1.6....Αν κάθετε δηλαδή επάνω στο block μας... :/ (Εννοείται και τον εγκέφαλο από το ti-vct...) Άμα ταιριάζει.....Θα  AR15firing το 1.4..... :D :D :D

Η κεφαλη λογικά θα ταιριάζει στα λούκια και τις τρύπες, αλλα για να το κάνεις αυτο πρεπει να έχεις καντραν-πλέξουδα-εγκέφαλο απο ΤiVCT. τσάμπα κόπος, με δύο piper focBP285 (και την πολλαπλή απο το πουμα ή απο TIVCT) θα χεις τα ίδια ή και παραπάνω άλογα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread