Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

<t>Το Fiesta του Μήνα - Απρίλιος 2016</t>

  • PanosWhite

    Ψήφοι: 16 50.0%
  • Nikol@r@s

    Ψήφοι: 16 50.0%

  • Μέχρι στιγμής έχουν ψηφίσει
    32
  • Η ψηφοφορία θα παραμείνει ενεργή μέχρι: .

Status
Not open for further replies.

angel s

Original poster
Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Ο Απρίλιος πλησιάζει και ήρθε η ώρα για την νέα μας ψηφοφορία. biggrin


Οι όροι συμμετοχής βρίσκονται εδώ

Γράψτε το nickname σας,το μοντέλο του fiesta σας και ανεβάστε 2 φωτογραφίες

Η ψηφοφορία θα ξεκινήσει στις 01-04-2016 και θα ολοκληρωθεί στις 15-04-2016

Συμμετοχές :

1. PanosWhite
2. Nikol@r@s
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Ford Fiesta Mk7 sport edition  fiesta_2  ( PanosWhite )

Με φόντο το χώμα που υπάρχει στην ατμόσφαιρα τις τελευταίες μέρες !  :eek:


Παίζοντας με τα χιόνια στον Κιθαιρώνα   driv2




Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που θα δηλώσουν συμμετοχη :)
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #3
Nikol@r@s

Ford Fiesta MK6 1.4 Look S

Ρέθυμνο στο Φάρο του Παλιού Λιμανιού
R1_zpsla2vy4ob.jpg


Στρατιωτικό Μουσείο Χρωμοναστηρίου
R2_zpsjqitakxp.jpg
 

Zauro

Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
42
Πειραιάς
Μία στον Πάνο για τη φοβερή πρώτη φωτογραφία και για το όχημα εν συνόλω! Αν είχα και δεύτερη ψηφο θα σου ξαναέριχνα. Να το χαίρεσαι!
 

MakisST

New member
Mar 23, 2016
57
0
0
Αν ψήφιζα, έχω κάτω από 50 μηνύματα, θα ψήφιζα το 7άρι. Στο 6άρι με χαλάνε πολλά πράγματα, θέλει αρκετή δουλίτσα ακόμα μπορώ να πω. Χωρίς παρεξήγηση και με φιλική διάθεση. keep tunning nikolaras.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1459869851[/time]
manos.m said:
Πολύ δύσκολη επιλογή αυτό το μήνα..
Νομίζω ότι προσβάλλεις το λευκό διαμάντι. Δε θα την έλεγα και τόσο δύσκολη.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
Έχω ήδη προγραμματίσει να βάλω φιμέ και ζάντες που είδα ότι φόραγες χθες στο ΜΚ7 TDCI σου, το σκέφτομαι και για το Φούξια λουλούδι που είχες πίσω δεξιά στον προφυλακτήρα σου!Ευχαριστώ για τις συμβουλές πάντως :)
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Αν δεν παινεψεις το σπίτι σου θα πεσει να σε πλακώσει λένε...

Μια απο μένα στο ομορφο 7αρι του πάνου..

Ps:πιο αγριεμενο και απο τις λωρίδες που είχε παλιά...ωραίο αποτέλεσμα..
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια :)
Φυσικά και δεκτή όποια παρατήρηση μιας και από αυτές μαθαίνουμε και διορθώνουμε τα λάθη μας :)
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Δεν ξέρω αν έληξε η ψηφοφορία ή θα πάρει παράταση όμως θέλω να πω κάποια πράγματα επειδή δεν μπόρεσα να το κάνω στις προηγούμενες ψηφοφορίες!Το να λες ότι ένα αυτοκίνητο είναι πιο όμορφο από το άλλο είναι κάτι πολύ γενικό γιατί κατί τέτοιο είναι καθαρά υποκειμενικό(Ο Καθένας κρίνει με τα δικά του γούστα και προτιμήσεις).Και εννοείται πως είναι τελείως διαφορετικό από το πιο είναι δυνατότερο, εκεί μιλάνε τα άλογα(Προσοχή στα  μαμά Fiesta MK6, είμαι 81 δυναμομετρημένος, γιατί έχω βγάλει τις αυλακώσεις από το φιλτροκούτι  tease )

Έχω χάσει 4 φορές στην ψηφοφορία για το Fiesta του μήνα, και μάλιστα στην τελευταία πίστευα ότι έχω περισσότερες ελπίδες σε σχέση με τις πρώτες 3!Όμως δεν το έβαλα κάτω και ξανά δοκίμασα, όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα θέλω να ευχαριστήσω όσους με ψήφισαν τόσο αυτήν την φορά όσο και τις προηγούμενες!Γιατί στην τελική αυτό το νόημα έχουν οι ψηφοφορίες, τον υγιή ανταγωνισμό  ;)

Υ.Γ:Αν και στο δημοτικό έμαθα ότι δεν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα,δηλαδή πορτοκάλια με λεμόνια!Θεωρώ πιο ωραίες τις φωτογραφίες σου από τις δικές μου Panoswhite  ok234
 

Zauro

Pro Member
Jul 6, 2013
386
0
16
42
Πειραιάς
Από τη δική μου οπτική το γενικότερο θέμα της ψηφοφορίας για το Fiesta του μήνα δεν αποτελεί έναυσμα για διαμάχη και δεν θα πρέπει να αντιμετωπίζεται με αυτόν τον τρόπο. Είναι μία ευκαιρία για τα μέλη του club να εκφράσουν την αποψή τους, είτε με την ψήφο τους μόνο ή με τη συνοδεία κάποιου post καθώς παρέχεται αυτό το δικαίωμα. Σε καμία περίπτωση δεν πρεπει να παρεξηγείται η τοποθέτηση αυτή - δεν αναφέρομαι φυσικά σε περιπτώσεις που το μέλος επιθυμεί να προσβάλει. Η ψηφοφορία ως δημοκρατική διαδικασία έχει εμπεριέχει την έννοια του συναγωνισμού και όχι του ανταγωνισμού. Ο καθένας καταχωρεί την ψήφο του βασιζόμενος στα δικά του πρότυπα και προσωπικές προτιμήσεις, οι οποίες εύλογα μπορεί να στηρίζονται όχι μόνο στην ομορφιά του οχήματος αλλά και στο ποιος οδηγεί το όχημα. Αν ο καθένας μας έπαιρνε κυριολεκτικά ό,τι γραφόταν σε αυτό το συγκεκριμένο thread τα μισά μέλη δεν θα έπρεπε να μιλούν στα άλλα μισά -γιατί δεν με ψήφισες, γιατί ψήφισες τον άλλον και τα λοιπά. Το αντιμετωπίζουμε, όμως, όλοι με τη λογική που οφείλουμε να το αντιμετωπίζουμε, ως μία ψηφοφορία μηνιαία που αναδεικνύει συγκεκριμένο όχημα επιλεγμένο από τα μέλη, δημοκρατικά, χωρίς πιέσεις και χωρίς εσωτερικές μηχανορραφίες. Προσωπικά εγώ απολαμβάνω να πίνω τον καφέ μου το πρωί, να ανοίγω το site και να βλέπω ποιος προηγείται και να στηρίζω τη δική μου ψήφο. Απολαμβάνω επίσης και τα post που βλέπω στην ψηφοφορία ειδικότερα αν αυτά έχουν σχόλιο.

Υ.Γ.1 Λευτεριά στα τάσια αδελφέ Nos7!!!!
Υ.Γ.2 Ανοίξτε την επαναληπτική ψηφοφορία θέλω να ψηφίσω!!!!
Υ.Γ.3 Όποιος βαριέται να το διαβάσει όλο αυτό στείλε pm να του το στείλω σε ηχητικό μήνυμα  AR15firing AR15firing
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Bravo και στους 2 μας για την ισοπαλία λοιπόν :)

Σίγουρα είναι υποκειμενικό το αν αρέσει σε κάποιον το δικό μου η του Nikol@r@s.

Πάντως πιστεύω ότι είναι καλλυτερα να γίνονται ψηφοφορίες που να είναι οι συμμετέχοντες κοντά στους ψήφους γιατί σε κρατάνε με περισσότερη αγωνία :)

Μπορεί για 1000 λόγους ( όπως λέει και ο οικονομόπουλος  tease ) να μην με ψηφίζουν μερικοί αλλα για άλλους 1000 λόγους να με ψηφίζουν άλλοι.
Σίγουρα όμως όπως ξαναείπα σε άλλο comment δεν είναι μονο θέμα εμφάνισης.
Και εγώ έχω ψηφίσει fiesta γιατί ήτανε το μονο λευκό στην ψηφοφορία.
Όπως επίσης άλλη φορα γιατί ήτανε το μονο Mk7 στην ψηφοφορία.
Η γιατί είχε πολύ περισσότερες μόντες το αυτοκίνητο από τα υπόλοιπα.
Γενικά πάντως δεν μου αρέσει να ψηφίζω αυτοκίνητα που είναι σε ''μαμά' σχετικά κατάσταση.

Για τον λόγο ότι θέλω να επιβραβεύσω και τον άλλον που έχει ρίξει χρήματα και έχει κουραστεί να φτιάξει ένα σύνολο....

Σαν μαμά όλοι ξέρουμε ότι είναι όμορφα τα αυτοκίνητα μας :)

Όπως έχουμε πει όμως οι ψηφοφορίες σίγουρα δεν είναι ένας χώρος που πρέπει να τσακωνόμαστε.

Πιστεύω ότι ο κάθε ένας όμως μπορεί να γράφει την γνώμη του αρκεί να μην ξεπερνάει και τα όρια λίγο.

Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τα παιδιά που με ψηφισαν μέχρι τώρα.....
Για να δούμε τι θα γίνει στην παράταση :)


Θα ήθελα επίσης μεγαλύτερη συμμετοχη...πιστεύω μπορούμε άνετα να φτάσουμε τις 40 ψήφους σε κάθε ψηφοφορία
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Μην σκάτε ρε παιδιά...η όλη ψηφοφορία γίνετε για τον χαβαλέ μας και για να έχουν τι δυνατότητα τα μέλη που επιθυμούν να δείξουν τη δουλειά και το μεράκι για το fiesta τους, έτσι το βλέπω εγώ.  Κάποιος ψηφίζει βάση του τί μοντέλο έχει και ο ίδιος, κάποιος άλλος βάση του πόσα λεφτά έχουν πέσει στο αμάξι, άλλος καθαρά αισθητικά. Ακόμα και τα άλογα μπορούν να αποτελέσουν κριτήριο για κάποιους. Θέλω να πω, πως από τη στιγμή που δεν έχουν οριστεί κριτήρια, ο καθένας ψηφίζει με ότι κριτήριο θέλει. 

Προτάσεις είναι πάντα καλοδεχούμενες αλλά σχόλια του τύπου ο ένας δεν μου αρέσει, ο άλλος μου ξινίζει καλύτερα να τα κρατάμε για τον εαυτό μας και να μην θίγουμε τη δουλειά του άλλου.
 
Status
Not open for further replies.

Users who are viewing this thread