Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

<t>Πόσο οκτάνια και τι εταιρία</t>

  • EKO 95+

    Ψήφοι: 20 14.7%
  • EKO KINITRON 100

    Ψήφοι: 13 9.6%
  • SHELL 95

    Ψήφοι: 9 6.6%
  • SHELL V-POWER 95

    Ψήφοι: 11 8.1%
  • SHELL V-POWER 100

    Ψήφοι: 13 9.6%
  • BP 95

    Ψήφοι: 12 8.8%
  • BP ULTIMATE 100

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • ΕΛΙΝ 95

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • ΕΛΙΝ 100

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • AEGEAN 95

    Ψήφοι: 8 5.9%
  • AEGEAN 100

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • ETEKA 95

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • ETEKA 100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • CYCLON 95

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • CYCLON 100

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • AVIN 95

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • AVIN 100

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 95

    Ψήφοι: 7 5.1%
  • ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ 100

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Οτι βρεθεί μπροστά μου..

    Ψήφοι: 13 9.6%

  • Μέχρι στιγμής έχουν ψηφίσει
    136

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Stelios.... said:
ΠΑιδια ΕΚΟ 100αρα απο που βαζετε?
Εγω βαζω απο του Ασματογλου στην Κλεισθενους στο Γερακα,αλλα δεν μου λεει πολλα πραγματα...
Ακουω αλλους υπερευχαριστημενους ομως,οποτε μαλλον το πρατηριο εχει να κανει...

Mερικες φορες που βρεθηκα σ' εκεινα τα μερη, εβαλα 100αρα απο το συγκεκριμενο και μπορω να πω οτι ηταν αψογη.
 

Stelios....

Member
Feb 23, 2013
117
0
0
36
Παιανια
Σε σχεση με τις top BP & Shell η ακομα και της Aegean δεν με ενθουσιασε προσωπικα...ΜΕ τις αλλες καταλαβαινω την διαφορα...

Αλλα ελα που ειναι κσι φθηνη αυτη...
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
Παλιά έβαζα αυστηρά shell ή BP.αν είναι προσφορά 97/100.μετά έβαζα ότι έβρισκα. Πρέπει να σημειωθεί ότι στο Ηράκλειο σχεδόν όλα είναι Έκο, και τελευταία πολλά έγιναν ελεύθερα πρατήρια (και τιμές ίδιες φυσικά).
Όμως πλέον βγάζω σταθερά shell vpower αναλόγως τις προφορές τους. Είναι και εταιρικά και καινούργια πρατήρια. Πολύ ευχαριστημένος.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Δεν θυμάμαι εάν έχει ξανά αναφερθεί,

Προς οργανωτική: στην λίστα με τις βενζίνες θα μπορούσε να προστεθεί και το diesel  σαν καύσιμο μιας και έχουμε αρκετά πετρέλαια και στο προσεχές μέλλον θα έχουμε ακόμα περισσότερα.  Εάν δεν είναι εφικτό να προστεθεί μήπως να φτιαχτεί άλλη λίστα ψηφοφορίας (όχι τόσο για την ψηφοφορία όσο για την ανταλλαγεί απόψεων επί του πετρελαίου)

Προσωπικά βάζω Shell V- Power Diesel από συγκεκριμένο πρατήριο. Έχει τύχει να βάλω και από άλλα πρατήρια η και άλλη μάρκα αλλά βάζω ισα ισα μέχρι να γυρίσω στον πρατήριο που βάζω πάντα.
Το “πρόβλημα” είναι όταν πάω κάνα ταξίδι που εκεί απλά κάνω τον σταυρό μου γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει με τα ελληνικά πρατήρια και τα πετρέλαια τους. Επίσης στα ταξίδια φροντίζω να έχω μαζί μου και ένα μπουκαλάκι ενισχυτικού (εάν κάνει κάτι τελικά)σε περίπτωση που διαπιστώσω τίποτα περίεργα ρεταρίσματα η πιο τραχύ ήχο.


Προς τους ντιζελάδες συμφορουμήτες …μεγάλη προσοχή στα πρατήρια που έχουν τις μάνικες πετρελαίου και βενζίνης δίπλα δίπλα. Πολλά τα λάθη όπως επίσης πολλά και τα ευρώ εάν δεν το πάρεις χαμπάρι έγκαιρα και βάλεις μπροστά. ;)




Y.Γ Από βενζίνη έβαζα σχεδόν πάντα BP100 αν και δεν ήταν πια όπως ήταν κάποτε που είχε πρώτο βγει. Έβαζες κατοστάρα και μύριζε ο τόπος χημεία  giggle
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
StuparArt said:
Y.Γ Από βενζίνη έβαζα σχεδόν πάντα BP100 αν και δεν ήταν πια όπως ήταν κάποτε που είχε πρώτο βγει. Έβαζες κατοστάρα και μύριζε ο τόπος χημεία  giggle

τι μου θυμισες τωρα. στο παπακι εβαζα κατοσταρα της bp. μιλαμε Η μυρωδια..το καταλαβαινες αμεσως οτι κατι αλλο εβαλες.
ενω της eko θυμαμαι βρωμαγε οπως και τωρα
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
EKO 100.

Έχω την εντύπωση πάντως πως μόνο στην Ελλάδα υπάρχει ο διαχωρισμός στα πρατήρια μεταξύ 95αρας και 100άρας βενζίνης.
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Εδώ και πάνω από χρόνο Shell V power που έχει μια φορά τη βδομάδα στην τιμή της απλής. Η ψήφο βέβαια πήγε στην EKO 95+ που βγάζει περισσότερα χιλιόμετρα από τις άλλες που είχα φουλάρει για δοκιμές.  

edit: ένα λαθάκι επάνω στη ψηφοφορία, η SHELL V-POWER 95 είναι SHELL V-POWER 97 octane
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread