Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

VaggPore

Original poster
Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Καλησπερα παιδες! Απ'οτι παρατηρησα σε συγκριση με 2 φιλαρακια που εχουν φιεστα κατω απο το καπο τους εχουν μια "ποδια" που προστατευει λενε την μηχανη απο μεγαλη θερμοκρασια και αντιστοιχα απωλεια της σε πολυ κρυο! Εγω δεν την εχω παντως! Μηπως ειναι εξτρα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εννοείς το κάλυμμα κάτω από το καπό (σαν ύφασμα-κετσές είναι) ή το κάλυμμα κάτω από τη μηχανή (κάρτερ);
 

VaggPore

Original poster
Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Το κάλυμμα κάτω από το καπό! Σαν κουβέρτα που είναι.... Αν σε κάνω να καταλάβεις τι εννοώ!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Κατάλαβα. Απ' όσο έχω δει, τα mk7 το έχουν standard σε όλες τις εκδόσεις. Τώρα στο δικό σου γιατί λείπει, άγνωστο...
 

VaggPore

Original poster
Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Ξερετε που μπορω να προμηθευτω ενα και το κοστος του?
 

KARBY

Pro Member
Feb 12, 2015
318
3
18
Αγαπητε το κοστος του κετσε κατω απο το καπο ειναι γυρω στα 75 ευρω συν τα κουμπια για την τοποθετηση του.Εκει λοιπον υπαρχει για την ηχομονωση του κινητηρα και οχι για την
προστασια του για την θερμοκρασια.
Υπαρχει και για ενα ακομη λογο.
Αν το αφαιρεσεις η αν δεν το εχεις ,μακροπροθεσμα το χρωμα του καπο χαλαει απο τις μεγαλες θερμοκρασιες.Το πρωτο συμπτωμα ειναι το ξεφλουδισμα του βερνικιου.
Εγω παντως δεν θα το εβγαζα απο το αμαξι μου σε καμμια περιπτωση.ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.
 

VaggPore

Original poster
Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο γι'αυτό δεν ξέρω γιατί το είχε βγάλει η προηγούμενη!
 

tomasss

New member
Jul 1, 2016
71
2
8
Διότι μάλλον το τράκαρε η προηγούμενη και αντικατέστησε / επιδιόρθωσε, σκέτο το καπό.
 

VaggPore

Original poster
Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Συνήθως ναι γι'αυτό γίνεται! Ευχαριστώ 
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Καλησπέρα παιδιά!Ενδιαφέρομαι να βρώ το ηχομονωτικό του καπό.Έχει βαλεί κανείς?Και αν ναι από που?Ξέρετε κανέναν εδώ στην Αθήνα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Καλώς ήλθες στην παρέα μας. Προφανώς το αυτοκίνητό σου δεν έχει. Θα το βρεις στην αντιπροσωπεία ή σε μαγαζί με ανταλλακτικά ford.
 

pk91

MK7
Member
Apr 28, 2016
250
46
28
32
Ευχαριστώ πολύ!Αν το έχει τοποθετήσει κάποιος ή γνωρίζει κανένα μαγαζί ας με ενημερώσει!Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

geovad

Rookie
Dec 10, 2015
22
0
0
VaggPore said:
Συνήθως ναι γι'αυτό γίνεται! Ευχαριστώ  
Προσωπικά στην δικιά μου περίπτωση είχα δεχθεί επίθεση από κάτι ποντικάκια και μου κάνανε την μοκέτα σουρωτήρι και για αυτόν τον λόγο την έβγαλα AR15firing

Θέλω να πω με αυτό πως ο καθένας την βγάζει για άλλο λόγο,σε ένα ξένο forum είχα διαβάσει πως άμα την βγάλεις τότε θα ψύχεται πιο καλά το μοτέρ γιατί αυτή η μοκέτα κρατάει όλη την θερμοκρασία μέσα(δεν υιοθετώ την άποψη αυτή απλά την αναφέρω).

Ο καθένας έχει τον λόγο του λοιπόν  whistling
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread