Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
μολις εχω καλοριφερ και σβήνω το αυτοκίνητο ακούγεται σαν να γρατζουναει κατι μεσα και να κλείνει... ειναι φυσιολογικο αυτο;;
 

ng1979

Newbie
Mar 7, 2019
7
0
0
Αντιμετωπίζω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Ξεκίνησε όταν με τα πρώτα κρύα το έβαλα στο ζεστό. Και σχεδόν πάντα όταν σβήνω την μηχανή ακούγεται αυτός ο ήχος σαν κάτι να γρατζουναει. Αύριο έχω κλείσει για έλεγχο να δω τι συμβαίνει.
 

Giorgosdam

Rookie
May 15, 2019
30
1
8
Μια απο τα ιδια κ εγω. Εχω παρατηρησει οτι τριζει καποιο κλαπετο οταν ανοιγω καλοριφερ. Το 4ο προβλημα που μου εμφανιζει στον 1,5 χρονο συμβιωσης!
 

ng1979

Newbie
Mar 7, 2019
7
0
0
Μετά από έλεγχο που έκαναν στο αμάξι μου είπαν ότι ο θόρυβος προέρχεται από την βαπορέτα του καλοριφέρ θα παραγγείλουν το ανταλλακτικό και σε 2 εβδομάδες θα μου το επισκευάσουν
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
σου εκανε θόρυβο μόνο οταν εσβεινες το αμαξι;
 

ng1979

Newbie
Mar 7, 2019
7
0
0
Ναι όταν σβήνω το αμάξι  μετά την χρήση του καλοριφέρ
 

ng1979

Newbie
Mar 7, 2019
7
0
0
Στον Παζαροπουλο το πάω Πέτρου Ράλλη και Κηφισό είναι
 

Chris_123

Rookie
Jun 21, 2018
13
0
1
39
Αθήνα
Και εγώ αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα.  Το θέμα λύθηκε προσωρινά με λίπανση . Μετά από ένα μήνα ξανά κανει ένα θόρυβο αλλά πολύ ποιο λιγο από πριν τη λίπανση.
 

alexis2009x

Original poster
New member
May 3, 2018
83
0
6
kalamata
Μοντέλο
MK8
εριξa και εγω λιγο σπρέι σιλικονης ειναι λιγο καλύτερα τα πράγματα
 

geokats

Staff member
Member
Oct 23, 2019
199
154
43
39
ΛΑΜΙΑ
www.flickr.com
Μοντέλο
MK8
WEBSITE
https://www.youtube.com/user/sonataflower
LOCATION
Thessaloniki
Θεωρώ ότι αυτοί οι θόρυβοι δεν είναι πρόβλημα. Η χαρά τους είναι στις ανιπροσωπείες να αλλάζουν πράγματα γιατί πληρώνονται αδρά από τη μαμά Ford. Μην βάζετε τα αυτοκίνητά σας σε τέτοιες ταλαιπωρίες. Όταν αλλάζεις την κατεύθυνση του αέρα σε οποιοδήποτε σύστημα δεν κάνει θόρυβο;;; Έτσι κι εδώ θεωρώ. Μόνο αν αλλάξει κάτι ή δε λειτουργεί να μπαίνετε στη διαδικασία.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread