Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

GiannisMk8

Original poster
Newbie
May 4, 2020
1
0
0
Μιας και δε βρήκα Κάτι σχετικό είπα να παραθέσω νέο θέμα!
Το θέμα λοιπόν είναι ότι οποίες φορές με σβηστό αμάξι άκουω έναν ήχο σαν ρέψιμο μετά συγχωρήσεως για περίπου ένα δευτερόλεπτο!! Έτσι ένα γκρρρ. Νομίζω το ακούω συνήθως αφού έχω αφήσει αρκετή ώρα το πορτ μπαγαζ ανοιχτό και μετά το κλείνω!! Λέτε να είναι απ της μπουκάλες στο μπαγαζ;; Η κάποια εξαέρωση κάτι ;;; Παρεπιπτόντως έχω το mk8 diesel
 
Apr 12, 2020
28
22
3
35
Φίλε μπορείς να ανεβάσεις ένα αρχείο με τον ήχο να ακούσουμε και εμείς; Ίσως είναι τα support rods όταν συμπιέζονται? Σίγουρα κάποιος θα μπορεί να βοηθήσει..
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Φίλε το κάνει σε ανύποπτο χρόνο δεν έχω παρατηρήσει αν το κάνει μετά από μακρινή απόσταση ή γενικά έτσι ώστε να το ηχογράφησω!

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 25 δευτερόλεπτα:
AweSome said:
Φίλε το κάνει σε ανύποπτο χρόνο δεν έχω παρατηρήσει αν το κάνει μετά από μακρινή απόσταση ή γενικά έτσι ώστε να το ηχογράφησω!

Παρεπιπτόντως είμαι ο GiannisMk8 απλά βρήκα το παλιό μου λογαριασμό και συνδέθηκα!!
 
Apr 12, 2020
28
22
3
35
Χμ... Αν δεν είναι κάτι που μπορείς να αναπαράγεις ίσως και να μην είναι κάτι που αξίζει να ασχοληθείς μαζί του. Π.Χ πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να επικεντρώνεται σε 'νορμαλ' ήχους του αμαξιού και να νομίζω πως κάτι πάει λάθος, αλλά αυτό τυγχάνει αφού μιλάμε για καθημερινό και εννοείται πως σιγά σιγά αρχίζεις να προσέχεις τις λεπτομέριες...
 

gyiama

Member
Nov 30, 2017
141
5
18
Υπόψην μετά από λίγη ώρα σβηστό το αυτοκίνητο κλειδώνει η κολώνα τιμονιού. Μήπως ακούς αυτόν τον θόρυβο; Πάνω κάτω κάπως έτσι ακούγεται όπως το περιγραφεις
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Όχι δεν είναι αυτό,το τιμόνι κλειδώνει μια φορά, ενώ άνω αυτό ίσως ακουστεί και πάνω από μια φορά !! Ευχαριστω πάντως !!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread