Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

MANVOG

Original poster
Newbie
Nov 16, 2014
2
0
0
Κατα το ξεκίνημα ακούγεται ενα "ντουκ". Υποθέτω οτι μπορεί να είναι από βάση σασμάν. Ζητώ την βοήθειά σας.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
 

thanospetr

Newbie
Apr 16, 2015
5
0
1
Κι εγώ παρατήρησα το ίδιο στο δικό μου. Έχω το diesel 1.6 καινούριο 8 μηνών. Κάθε φορά που πατάω γκάζι ακούγεται ένα τσικ σαν να οπλίζει κάτι ενώ ακούγεται άλλο ένα τσικ όταν αφήνω το γκάζι. Τι μπορεί να είναι?

* παρατήρησα ότι τις τελευταίες φορές που το αντεληφθηκα, παράλληλα είχε πάρει μπρος και το βεντιλατέρ..
 

nsofi

New member
Aug 14, 2014
66
0
6
Εγώ έναν τέτοιο θόρυβο εχω αντιληφθεί στο ξεκίνημα  σε ανηφόρα και το αποδίδω στο hill holder.
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Δια μ το κανει και εμενα τωρα τελευταια και φοβαμαι μην ειναι το ταμπλο
 

POWERFORD

Rookie
Mar 23, 2011
41
0
6
38
thanospetr said:
Κι εγώ παρατήρησα το ίδιο στο δικό μου. Έχω το diesel 1.6 καινούριο 8 μηνών. Κάθε φορά που πατάω γκάζι ακούγεται ένα τσικ σαν να οπλίζει κάτι ενώ ακούγεται άλλο ένα τσικ όταν αφήνω το γκάζι. Τι μπορεί να είναι?

* παρατήρησα ότι τις τελευταίες φορές που το αντεληφθηκα, παράλληλα είχε πάρει μπρος και το βεντιλατέρ..

το ίδιο παρατήρησα και εγώ ακούγεται απο το ντουλαπάκι, οταν πατάω γκαζι ενα τσικ σαν να οπλίζει κατι , και μόλις αφήνω γκάζι πάλι στικ, ίσως να είναι κανένα ρελέ.. αλλά για ποιο λόγο να ακούγεται ? 
* εγώ είχα αναμμένο το A/C
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Το Α/C το κάνει σίγουρα αυτό! Κάθε τόσο ακούς ένα "κλακ", εκτός και αν ο φίλος εννοεί κάτι άλλο.
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
εχω δει οτι λιγο πριν ανεβει η πρωτη μπιλια τησ 8ερμοκρασιας και πηγαινεισ σταθερα με 20 χιλιομετρα κανει καπωσ τικ τικ τικ τικ και πανω απο 20 δεν κανει τιποτα και εφοσον το αμαξι εχει ζεστα8ει ... τι συμβαινει?? συνη8ως το ξεκιναω καπως ετσι οταν εχω αργησει για την δουλεια μου ...
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
χρήστο όταν βάζεις μπρος ακους εναν αλφα ελαφρυ θόρυβο από το μοτερ μετά από κανα 2 λεπτα χωρις να έχεις κουνήσει το αμάξι, ο ήχος αλλάζει λίγο και πεφτουν και οι στροφες ελάχιστα. επειδή ο τρικυλινδρος κινητηρας μας τρέμει αρκετά, κοίτα τρυγυρω μην τυχον ακουμπάει κάτι κάπου και ακους τικ τικ τικ. εγω π.χ το χα προσέξει με το μπαλαστ του χενον που και το έπιασα μαζι με τα καλώδια με ταιραπ και σταμάτησε.
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
να το κοιταξω αλλα νομιζω κατι αλλο ειναι γιατι το κανει οταν ειναι κρυο μονο τοτε καταλαβεσ?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread