Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
grg019 said:
Ευχαριστω ρε παιδιά όλα μαζι (αγορά και περαστικα) στοίχισαν 73€! επόμενο βήμα δίσκοι πίσω (ετοιμασου Αντρέα)  ;)

Καλοριζικα τα νε τακακια!! καλα φρεναρισματα νε εχεις!!
οποτε εισαι ετοιμος μου λες!! βρησκουμε 2 ακρα και προχοραμε!! τα πλακακια περιμενουν στο μηχανουργιο!! ολα τα αλλα ειναι στο χερι μας!!
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Καλα φρεναρισματα Γρηγορη!!!
Και με το καλο και πισω δισκους!!!!
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Παιδια οσο αφορα τα καινουργια τακακια μετα απο 500 χλμ μπορω να πω οτι ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημενος πιστευω οτι εκανα σωστη επιλογη! Το αμαξι ανταποκρινεται αμεσως και με ελαφρυ πατημα στο πενταλ, δεν ακουγονται δεν σφυριζουν ολα καλα!!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
θοδωρης said:
Καλησπερα παιδια ξερει κανεις τιμες για τακακια με εργασια?
για εργασία παίζουν από 20e μέχρι 30e.άμα κάποιος σου ζητήσει παραπάνω,απλά τον ξεχνάς
τώρα για τα τακάκια υπάρχουν πολλές επιλογές έξω,τα γνήσια θα έχουν περίπου στα 80e (δεν θυμάμαι καλά),υπάρχουν και με 60e, με 50e μέχρι και με 20e θα βρεις...αλλά όσο πιο φθηνά βάλεις τότε θα πατάς φρένο και θα σταματάς σε κάποιον τοίχο

για μένα μην λυπηθείς να δώσεις κάτι παραπάνω σε λεφτά για τα τακάκια σου,είναι θέμα ασφάλειας
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Τα φρενα ειναι το α-ω σε ενα αμαξι!!
Καλυτερα βαλε τα εργοστασιακα αλλα μπορεις να βρεις εξοσου
καλα π.χ ferodo
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
απο ελτρεκα τακακια brembo απλα 31 ετρω χωρις φπα. Με 80 ευρω, χιλιες φορες καλύτερα να βαλεις τα ferodo premier, αντι για τα μαμα ford, παλι απο eltrekka
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
turbomaniac said:
απο ελτρεκα τακακια brembo απλα 31 ετρω χωρις φπα. Με 80 ευρω, χιλιες φορες καλύτερα να βαλεις τα ferodo premier, αντι για τα μαμα ford, παλι απο eltrekka
η elltreka τα δίνει στην τιμή της λιανικής,ας πάει να πάρει από κάποιο κατάστημα ford τακάκια αν θέλει γνήσια όπου θα τα πάρει και πιο φθηνά
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
δεν θυμαμαι καλά τις τιμες...

ας παρει σε εναν με ανταλλακτικά φορντ (πχ αυτον στην κάρπου) και την ελτρεκα και ας ρωτήσει. αν είναι πιο φτηνα τα μπρέμπο μαμα απο τα φορντ μαμα, θα βαζα βρεμβο και αν έχουν μέχρι 70 ευρω τα πρέμιερ (τόσο νομίζω οτι κάνουν) θα βαζα premier, δεν έχουν επαφή με οτιδήπωτε τυπου μαμα τακάκι.
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
εγω τα ferodo εβαλα πριν τις γιορτες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Η τιμη τους δεν ειναι τραγικη,80 ευρο κανουν και ειναι παρα πολυ καλα.οσο για τα τακακια τισ αντιπροσωπιας............τα πρωτα τα αλλαξα γυρω στις 30.000 χλμ παρα πολυ αξιοπιστα και ''σιγουρα'' μεχρι το τελος τους πραγματικα(και κοστιζουν γυρω στα 80 ευρω),μολις λοιπον πηγα στην αντιπροσωπεια να τα αλλαξω θεωρησαν λογικο να μου βαλουν ιμιτασιον και εκει ξεκινησε το ''παρτι''......1)σφυριζαν απο την πρωτη μερα μεχρι και την τελευταια,2)ηταν πολυ σκληρα και περασα τορνο τις δισκοπλακες πολυ γρηγορα κ 3)και ποιο σημαντικο μετα απο 15.000 χλμ δεν φρεναραν καθολου καλα σε σημειο που παρολιγο να προκαλεσω ατυχημα χωρισ να τρεχω και φυσικα να το θελω.ιθικο διδαγμα......με 115ευρω η αντιπροσωπια μου εβαλε ιμιτασιον τακακια(χωρις καν να τα ζητησω φυσικα)χρεωνοντας 35 ευρω τα τακακια και 70 ευρω εργασια(τα υπολοιπα Φ.Π.Α.) και ο φρενας που πηγα με 110 ευρω μου εβαλε ferodo τακακια+εργασια+τορνο δισκοπλακες+κα8αρησμα τα ταμπουρα και ρυθμησμα το χειροφρενο. -junior-
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
για τα φεροντο πρεμιερ εχω ακουσει και απο αλλους οτι ειναι πολυ καλά,γι'αυτο και εχω τις εξης αποριες!
εχουν μαλακη παστα ή σκληρη;
ποσα χιλιομετρα διαρκουν...(με κανονικη οδηγηση);οσο τα μαμα;
εχουν βελτιωμενη αποκριση;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
moican said:
για τα φεροντο πρεμιερ εχω ακουσει και απο αλλους οτι ειναι πολυ καλά,γι'αυτο και εχω τις εξης αποριες!
εχουν μαλακη παστα ή σκληρη;
ποσα χιλιομετρα διαρκουν...(με κανονικη οδηγηση);οσο τα μαμα;
εχουν βελτιωμενη αποκριση;
για μένα τα καλύτερα τακάκια είναι τα trw και τα ferodo(άποψη μου πάντα)
-τα ferodo έχουν μαλακή πάστα
-στο θέμα πόσα χιλιόμετρα βγάζουν παίζει ρόλο και σε τι κατάσταση είναι οι δισκόπλακες,αλλά και λιγότερα χιλιόμετρα να σου βγάλει αξίζουν γιατί έχουν καλύτερη απόκριση
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
απο τη στιγμη που εχει μαλακη παστα,οταν ζεσταθουν αποκρινονται το ιδιο;
 

θοδωρης

New member
Nov 16, 2011
80
0
0
37
αθηνα
τα FERODO υπαρχουν στης αντιπροσοπιες?η τα βρησκω και μονο σε αλλα συνεργεια?και μια τιμη μαζει με εργασια για τα ferodo περιπου
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Απ'ότι καταλαβαίνω γύρω στο κατοστάρικο είναι
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
θοδωρης said:
τα FERODO υπαρχουν στης αντιπροσοπιες?η τα βρησκω και μονο σε αλλα συνεργεια?και μια τιμη μαζει με εργασια για τα ferodo περιπου

εμενα τα πρεμιερ κρατησαν για πανω απο 40000 χλμ, με μαλακο φρεναρισμα, σαν μαμα, απλα φρεναρει πολύ καλύτερα και ζεσταινεται πολύ λιγοτερο. Αν εχουν 80 τα μαμα δεν το συζηταω για να βαλει καποιος μαμα αντι για ferodo πρεμιερ.

εδω ειναι το σιτε: http://www.eltrak.gr/article_detail.asp?node_serial=001001005015&node_id=716&article_id=259

πηγαινε αγορασε τα τακακια σου και πηγαινε σε ενα fit and go και περνατα, 20 ευρω παιρνουνε. Μην ασχολεισαι με τις αντιπροσωπίες.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
θοδωρης said:
τα FERODO υπαρχουν στης αντιπροσοπιες?η τα βρησκω και μονο σε αλλα συνεργεια?και μια τιμη μαζει με εργασια για τα ferodo περιπου
οι αντιπροσωπείες έχουν μόνο γνήσια προϊόντα
 

θοδωρης

New member
Nov 16, 2011
80
0
0
37
αθηνα
καλημερα ρωτησα την ford σημερα και μου ειπαν στα 108 ευρο με τοποθετηση.και τα feraro premioum 76.κατι χωρεις τοποθετηση η fit&go τα συγκεκριμενα τακακια δεν τα εχει ετοιμοπαραδοτα και ας λεει στο site οτι εχει.οποτε ξεκιναμε για αγορα απο την
http://www.eltrak.gr/default.asp?node_serial=001001&node_id=716
και παμε για τοποθετηση στην fit&go.Σας ευχαριστω πολυ ολους.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
θοδωρης said:
καλημερα ρωτησα την ford σημερα και μου ειπαν στα 108 ευρο με τοποθετηση.και τα feraro premioum 76.κατι χωρεις τοποθετηση η fit&go τα συγκεκριμενα τακακια δεν τα εχει ετοιμοπαραδοτα και ας λεει στο site οτι εχει.οποτε ξεκιναμε για αγορα απο την
http://www.eltrak.gr/default.asp?node_serial=001001&node_id=716
και παμε για τοποθετηση στην fit&go.Σας ευχαριστω πολυ ολους.
τα γνήσια τακάκια έχουν 70,50e
τα trw έχουν 67,5e
και τα ferodo έχουν 76e

διάλεξε και πάρε
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread