Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

OPTION-X

Original poster
Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Γυρίζοντας σπίτι πριν απο λίγο και σταματημένος σε φανάρι, ανάβω αριστερό φλάς για να στρίψω. Και παρατηρώ την αντανάκλαση στο μπροστινό αυτοκίνητο.... Άναβαν και τα δυο φλάς σαν να είχα βάλει αλάρμ!!! Ανάβω το δεξί, όλα καλά. Φτάνω σπίτι και κάνω έλεγχο. Ανάβοντας το αριστερό φλάς, ανάβουν και τα δυο μπροστινά και το αριστερό πίσω. Ανάβοντας το δεξί, ανάβει το δεξί μπροστά και τα δυο πίσω!!!!! Εννοείται οτι έσβησα, ξαναέβαλα μπροστά, εβαλα έβγαλα συναγερμό, άναψα αλάρμ..... Τίποτα....
Αύριο πρωί αντιπροσωπεία και βλέπουμε. Και το κοντέρ με 3.560 κμ....  :(
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ενδείξεις για μπαταρία είναι αλλά είσαι πολύ φρέσκος ακόμα.Τι να δω,θα μας ενημερώσεις
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Μπαταρία??? Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξανακούσει χαλασμένη μπαταρία να δημιουργεί τέτοιο πρόβλημα. Εμένα πιο πολύ για υγρασία σε κάποιο καλώδιο μου κάνει και μπερδεύεται. Μήπως πέρασες από τίποτα νερά? Ή μήπως κάποια καμένη ασφάλεια δημιουργεί το πρόβλημα?
 

OPTION-X

Original poster
Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Παιδιά, μπαταρία δεν πρέπει να είναι....
Αλλά δεν ξέρω κι απο πότε εχω το πρόβλημα αυτό... Απλά, σήμερα το παρατήρησα.
Θοδωρή δεν πέρασα απο νερά...
Πάντως οι λάμπες, ανάβουν όλες!!! Αλλά όπως θέλουν αυτές!!  :)
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Όπως και να έχει αύριο θα μάθουμε, μιας και θα πας στην αντιπροσωπία. Περιμένουμε νέα σου.
 

OPTION-X

Original poster
Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Kαλημέρα!

Πήγα σήμερα το πρωί και μόλις το είδαν καράφλιασαν!!!!
Έκλεισα ραντεβού για τη Πέμπτη το πρωί....
 

alexvas

Rookie
Σεπτ. 9, 2014
24
0
1
Ωραια πράγματα υπομονή μέχρι την Πέμπτη! Εώς τότε βγαζε χέρι για φλας γιατι θα τρελενεται ο κόσμος!
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
alexvas said:
Ωραια πράγματα υπομονή μέχρι την Πέμπτη! Εώς τότε βγαζε χέρι για φλας γιατι θα τρελενεται ο κόσμος!
Κι αν θέλει να στρίψει δεξιά τι θα κάνει, θα βγάλει σκούπα?  tease
 

OPTION-X

Original poster
Member
Σεπτ. 26, 2014
115
0
16
Καλημέρα!
Τελικά ήταν μια βραχυκυκλωμένη πλακέτα στο συναγερμό που δημιουργούσε το πρόβλημα. Την άλλαξαν και όλα οκ.
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Μάλιστα. Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.
Ο συναγερμός είναι της αντιπροσωπίας?
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
Ειχα κ εγω ενα παρομοιο θεμα με το δεξι φλας. δεν αναβε δηλώνοντας οτι εναι καμενη. απο μια πρωτη ματι που της εριξη η αμπα ηταν μια χαρα αλλα και παλι το condrol  του αυτοκινητου την δηλωνε καμενη. πηγα το αμαξι στην αντιπροσωπεια και μου ειπα οτι δεν μπορουν να καταλαβουν πως γινετε και θα πηγαινε για αλλαγη φαναριου (αμαξι 5 μηνων με 6000 χλμ) τελικα ενας ηλεκτρολογος βρηκε το θεμα και με ενημερωσε οτι ειχε ξεκουμπωσει το ντουι (!!! ) θελει "2 κλικ" - 2 στροφες οπως θελετε πειτε το- το οποιο ειχε χασει θεση μαλλον απο κραδασμους.....
 

giorgosk

Rookie
Feb 28, 2015
26
0
0
athina
Αν κ είμαι εκτός θέματος εμένα από χθες έχει κολλήσει η βοήθεια παρκαρισματος κ χτυπάει παρατεταμένα οπότε βάζω όπισθεν σα να έχει φτάσει στο όριο. Καμία πρόταση;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread