Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
παρειγγειλα εναν συναργερμο gt 907 με can bus θα ειναι συμβατο με το αυτοκινητο μου ειναι απο αυτους που τοποθετει η ford νομιζω στην αντιπρωσωπεια
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Στο mk6 συνήθως τοποθετούσαν συναγερμούς "cobra"... Όπως και να 'χει, με το καλό να τον εγκαταστήσεις!
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
σε ευχαριστω επειδη ο συναργεμος ειναι can bus θα ταιριαζει στο fiesta.και απο τι λενε τα χαρακτηριστικα του θα μπορω θα οπλιζω/αφοπλιζω με το μανισιο χειριστηριο
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
παρελαβα τον συναργεμο σημερα και επειδη πιανει το χερι μου στα ηλεκτρονικα μια χαζη ερωτηση τον εγκεφαλο που τον τοποθετω ακριβως στο fiesta
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπορείς να τον τοποθετήσεις/κρύψεις κάτω από το τιμόνι του οδηγού. Εκεί είναι και όλες οι καλωδιώσεις που θα χρειαστείς για να λειτουργήσει.
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
ο συναργεμος αυτος δεν με βολευε και τον αντικατεστησα με τον avital 3100 ειναι πιο καλος και πιο φθηνος
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
pt1986 said:
ο συναργεμος αυτος δεν με βολευε και τον αντικατεστησα με τον avital 3100 ειναι πιο καλος και πιο φθηνος
sorry που ξεθαβω το τοπικ αλλα ο συναγερμός avital που εχω τα παίξε και μου την έδωσε τον ξυλωσα και ξανα εβαλα τον gt που ειχα βαλει πιο πριν τεσπα πιο καλος και αυτοτροφοδοτουμενος(μλκια εκανα και τον ειχα ξυλωσει)αλλα εχω ενα θεμα με το μπλοκάρισμα κινητήρα στο manual λέει max capacity 7A  δεν καταλαβα και κόλλησα φοβαμαι μην καψω τον συναγερμο με τα αμπερ εκκινησης δεν υπαρχει Κανένας άλλος τροπος .τωρα εχω συναγερμο αλλα δεν εχω μπλοκάρισμα 
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Τι επαθε ο avital αν επιτρεπεται; Και εγω ιδιο εχω (με ογκομετρικο)και δεν ειχα καποιο προβλημα.
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
leonidas_ said:
Τι επαθε ο avital αν επιτρεπεται; Και εγω ιδιο εχω (με ογκομετρικο)και δεν ειχα καποιο προβλημα.
στην οπλιση  δεν κλειδώναν οι πόρτες καμία φορα ,και χτυπουσε εν ωρα εκκίνησης συνεχώς ,Επίσης μου έριξε και την μπαταρία
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Οι avital υποτιθεται οτι εχουν εφ ορου ζωης εγγυηση, σωστα;
Οσον αφορα τα αμπερ εκκινησης, υποθετω οτι εννοει μεχρι ποσα αμπερ φορτιο μπορεις να περασεις απο τον συναγερμο χωρις να καει το ρελε του.
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Οι avital υποτιθεται οτι εχουν εφ ορου ζωης εγγυηση, σωστα;
Οσον αφορα τα αμπερ εκκινησης, υποθετω οτι εννοει μεχρι ποσα αμπερ φορτιο μπορεις να περασεις απο τον συναγερμο χωρις να καει το ρελε του.
Δηλαδη παλι καλα που δεν το συνδεσα αλιως θα την εκανα την μλκια
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατι να την κανεις; Περισσοτερα αμπερ ειναι η μιζα ή η αντλια βενζινης (αναλογως τι θα παγιδευσεις);
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
kostg said:
Γιατι να την κανεις; Περισσοτερα αμπερ ειναι η μιζα ή η αντλια βενζινης (αναλογως τι θα παγιδευσεις);
τι με συμβουλεύεις να κανω ποιό είναι καλυτερο για  παγίδευση  ?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για μενα αντλια βενζινης. Μπορεις να "παγιδευσεις" τα καλωδια που πανε στο διακοπτη πισω απο το ντουλαπακι του συνοδηγου.
 

pt1986

Original poster
Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
λοιπον μεσ την ατυχια κ@λοφαρδια πως να το πω  με θεμα το μπλοκαρισμα ενα φιλαράκι μου αγορασε ενα συναγερμο patroline  για το focus του χωρις χειρηστηρια  με τα εργοστάσιακα λειτουργεί ελα ομως που δεν εχει εργοστάσιακα το δικο του και καναμε τραμπα τους συναγερμούς  λοιπον ο συναγερμος ειναι αψογος βρηκα  και διάγραμμα τοποθετησης και ολα κομπλε
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread