Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kenmex

Original poster
Newbie
Σεπτ. 19, 2010
2
0
1
Εχω ενα Fiesta Ghia 1.4 toy 2009, με καθρεφτες ηλεκτρικους, οχι ηλεκτρικα αναδιπλουμενους.
Πριν απο λιγες μερες χτυπησα τον δεξι καθρεφτη (του συνοδηγου).Αποτελεσμα, το μπροστινο πλαστικο μαυρο πλαισιο του καθρεφτη ξεκολλησε.Ολος ο υπολοιπος καθρεφτης λειτουργει κανονικα,δηλαδη το μοτερ γυριζει κανονικα και το καπακι ειναι επισης μια χαρα.
Σημερα που ρωτησα στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι πρεπει να αλλαχτει ολοκληρος ο καθρεφτης, με κοστος 160€ περιπου.
Τι μπορω να κανω για να μην δωσω τοσα?
Να παρω εναν ιμιτασιον και να χρησιμοποιησω μονο τη βαση του? Ποσο θα με χρεωσουν για την τοποθετηση?
Παιζει να βρω καπου μονο τη βαση?
Ευχαριστω.
 

Dask

Rookie
Jan 27, 2015
36
0
0
30
Κρήτη
Εγώ πάντως που τον άλλαξα τον καθρέφτη επειδή μου τον είχαν μαζέψει πήρα 60ε τον ιμιτασιον ολόκληρο, απλά κράτησα τον μηχανισμό τον γνήσιο.

Κι όχι απ'όσο γνωρίζω η βάση μόνη της δεν πουλιέται, απ'ότι μου είχαν πει κι εμένα, πουλιέται είτε ολός ο καθρέφτης είτε μόνο το καπάκι. Η τοποθέτηση δεν νομίζω να είναι τίποτα (10-20 ευρώ;). Εγώ τον είχα βάλει μαζί με το σερβις οπότε δεν ξέρω να σου πω ακριβώς.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread