Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
Σήμερα έκανα Service στο αυτοκίνητο, όταν τελείωσαμε έκλεισα το καπό και το χερούλι/πλαστικό που τραβάμε για να ανοίξει, όχι απλά δεν επανήρθε στην θέση του αλλά έσπασε!Δεν έχω καταλάβει αν έσπασε την ώρα που άνοιξα ή έκλεισα το καπό!Γνωρίζει κάνεις πόσο κοστίζει ένα καινούργιο?

Υ.Γ:Το καπό ανοίγει πάντως κανονικά, έχω δει σε πιο σημείο είναι ο διακόπτης και το κάνω με το χέρι!Αν είναι ακριβό το ανταλλακτικό έχω έτοιμη λύση  tease
 

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #3
Θα πάω Δευτέρα να ρωτήσω, αν είναι όντως 25 δεν πρόκειται να το πάρω!

Υ.Γ:Έτσι και βάλεις πόσο κοστολογούν τα πράγματα του αυτοκινήτου στην αντιπροσωπεία ξεπερνάνε τα 20.000ευρώ...... ίσως ο μόνος λόγος που δεν πρόκειται να ξανά πάρω Ford είναι αυτές οι τραγικές τιμές σε όλα τους τα ανταλλακτικά!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
JimClark said:
είναι που δεν είχες rover παλιότερα ή honda τώρα

biggrin biggrin biggrin

Και άλλες μάρκες ξέχασες να γράψεις....Μετά σε βλέπω να ξαναγυρίζεις πάλι στην Ford...εκτός και αν πάρει κανένα hyundai ή kia


Ααα Νίκο...τουλάχιστον δεν βγάζουν τα ford σημαντικές ζημιές....
 

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #6
scorpion said:
Και άλλες μάρκες ξέχασες να γράψεις....Μετά σε βλέπω να ξαναγυρίζεις πάλι στην Ford...εκτός και αν πάρει κανένα hyundai ή kia


Ααα Νίκο...τουλάχιστον δεν βγάζουν τα ford σημαντικές ζημιές....

Εγώ μίλησα για τα πλαστικά του αυτοκινήτου!Ότι είναι αξιόπιστα το ξέρω, 5χρόνια που έχω το αμάξι έναν θερμοστάτη και ένα αισθητήρα Λ έχω αλλάξει!
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Nikol@r@s said:
Θα πάω Δευτέρα να ρωτήσω, αν είναι όντως 25 δεν πρόκειται να το πάρω!

Υ.Γ:Έτσι και βάλεις πόσο κοστολογούν τα πράγματα του αυτοκινήτου στην αντιπροσωπεία ξεπερνάνε τα 20.000ευρώ...... ίσως ο μόνος λόγος που δεν πρόκειται να ξανά πάρω Ford είναι αυτές οι τραγικές τιμές σε όλα τους τα ανταλλακτικά!

Έτσι ακριβώς συμβαίνει με όλους τους κατασκευαστές, δεν είναι πατέντα της Ford, οποιοδήποτε αυτοκίνητο και αν κοιτάξεις, ως επιμέρους ανταλλακτικά στοιχίζει μέχρι και 2 φορές πάνω από την τιμή αγοράς. Προφανώς συνεισφέρουν πολλοί λόγοι σε αυτό, από logistics και αναμενόμενες πωλήσεις, μέχρι τον αναμενόμενο κύκλο ζωής του αυτοκινήτου, δηλαδή τι έχει συνυπολογιστεί στο συνολικό κόστος του μοντέλου κατά τη διάρκεια της C/B και ειδικά του RoI.

Και όντως, μάλλον δεν έχεις εμπειρία από άλλους κατασκευαστές και ΕΙΔΙΚΑ τους εν Eλλάδι αντιπροσώπους τους, εκεί να δεις πανηγύρι (ειδικά αν παίζει μετατροπή νομίσματος στη μέση)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #10
Τελικά δεν πόνεσε τόσο πολύ η καρδιά μου, το άλλαξα σήμερα!Το ανταλλακτικό έκανε 10ευρώ
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread