Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

arkas

Original poster
Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
Εδω και αρκετο καιρο μετα απο βροχερες μερες ακουγεται ενας τριγμος απο το πισω αριστερα silent block της αναρτησης μηπως θελει αλλαγη, δωστε μου τα φωτα σας.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Yπάρχει λύση και είναι το WD-40. Νομίζω θα συμφωνήσει μαζί μου και ο DarthFiesta  qq

Πέρα από αυτό, πόσα χιλιόμετρα έχεις κάνει; Το τρίξιμο είναι σίγουρα από το silent block και όχι από το συρματόσχοινο του χειρόφρενου; Πιστεύω πάντως πως δεν πρέπει να ανησυχείς γιατί παίζει ρόλο και το χαμήλωμα, δηλαδή έχει αλλάξει το σημείο που σταματούσε το silent block παλιά σε σχέση με τώρα και δεν είναι εξίσου "φαγωμένο".
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
WD-40 για να μαλακωσει το λαστιχακι που σκληραινει...(ειναι η τιμητικη του σημερα φαινεται!)


Θα συμφωνησει Κωστα γιατι το εχει κανει και ο ιδιος...
 

arkas

Original poster
Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
του εχω ριξει απο αυτο πολλες φορες και σταματαει προσωρινα και μετα απο λιγα χιλιομετρα αρχιζει παλι. εχω 110000 χλμ και το εκανε πολυ πριν το χαμηλωσω
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
kostg said:
E, τότε μπορείς να δοκιμάσεις και αυτά, πέραν των εργοστασιακών. Oρίστε και ενδεικτικές τιμές εδώ και εδώ.
Αχχ εμένα πότε θα αρχίσει να τρίζει για να βάλω τέτοια.. έχουν πολύ ωραίο χρώμα ;D ;D tease
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Έχει έχει τα έχουν δει κάπου τα καπνισμένα μου ματάκια…

Το ξέρω θα το σβήσεις γιατί είσαι κακός :D tease
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τι σε έχει πιάσει εσένα σήμερα;  qq  Για πες μου πού τα έχεις δει; (πριν τα σβήσω)...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αχαχα η μαγική λέξη είναι pumaspeed http://www.pumaspeed.co.uk/category.jsp?makeID=1&modelID=11

Κούνα το ροδάκι προς τα κάτω και θα το πετύχεις!!

Αχαχ ξέφυγα σήμερα craz
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
arkas said:
του εχω ριξει απο αυτο πολλες φορες και σταματαει προσωρινα και μετα απο λιγα χιλιομετρα αρχιζει παλι. εχω 110000 χλμ και το εκανε πολυ πριν το χαμηλωσω

εμενα το εκανε οταν το χαμηλωσα..αλλα ριχνω 1 φορα το χρονο περιπου κ σταματαει....

StuparArt εισαι Θεος.... :D
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
βαλε σπρευ σιλικόνης για πλαστικά.

γρασο

ή κανα πιό καλο λιπαντικό απο το wd40 (κανα ποιο χοντρο loctite κλπ)

Αλλα με κανενα απο τα τρία δεν σου υποσχομαι οτι θα φυγει το τριξιμο. Δοκίμασε πρώτα το γρασο και ένα ψιλο κατσαβιδάκι για να περάσει το γρασο στα πλαγια
 

panos.l

Pro Member
Aug 9, 2010
476
0
0
ΑΘΗΝΑ
www.fordliatiras.gr
StuparArt said:
Αχαχα η μαγική λέξη είναι pumaspeed http://www.pumaspeed.co.uk/category.jsp?makeID=1&modelID=11

Κούνα το ροδάκι προς τα κάτω και θα το πετύχεις!!

Αχαχ ξέφυγα σήμερα craz
Μετά μπορεί να γίνει κατστίκι το αμαξάκι σου  :p :p

arkas:
Αν δεν πιάσουν τα γράσα και τα σπρεύ (που δεν θα πιάσουν γιατί θα γίνουν λάσπη απ τα χώματα και την σκόνη) άλλαξε τα...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Λιπαντικό για αλυσίδες μηχανών (spray γράσο) κάνει πολύ καλή δουλειά και δεν μαζεύει βρομιές όπως το κοινό γράσο. Έχει την ιδιότητα να εισχωρεί βαθιά και να σταματά τους μικροτριγμούς.
Προσωρινά θα σου κάνει δουλειά σίγουρα.

Y.ς θα συμφωνήσω με τον φίλο panos.l…. ότι το καλύτερο είναι να τα αλλάξεις. ok234
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
StuparArt said:
Λιπαντικό για αλυσίδες μηχανών (spray γράσο) κάνει πολύ καλή δουλειά και δεν μαζεύει βρομιές όπως το κοινό γράσο. Έχει την ιδιότητα να εισχωρεί βαθιά και να σταματά τους μικροτριγμούς.
Προσωρινά θα σου κάνει δουλειά σίγουρα.

Y.ς θα συμφωνήσω με τον φίλο panos.l…. ότι το καλύτερο είναι να τα αλλάξεις. ok234

ok234ναι, νικόλα το ξέχασα, αυτό είναι το καλύτερο, γρασο λιθιου σε σπρευ!!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread