Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Εε θα του έβαλε και την εργασία μέσα ο μάστορας μέσα στην τιμή απλά δεν θα του ανέφερε τίποτα για την προμήθεια! Όλα αυτά σε περίπτωση που τα αγόρασε όλα ο μάστορας γιατί εάν τα αγόρασε ο ίδιος τότε ναι, έδωσε κάτι παραπάνω για τα ανταλλακτικά!

Όπως και να έχει είτε έβγαλε ο μάστορας είτε όχι το service με τόσα λεφτά μια χαρά είναι!
 

mk1 Stelios

Original poster
Hero Member
Σχεδόν το ίδιο σέρβις που είχα κάνει κ εγώ έγινε κ μου είχε στοιχίσει 55€ όπως είχα γράψει παραπάνω.
Λένε ότι δεν βγάζουν τίποτα για να κερδίσουν την συμπάθεια του πελάτη! Εδώ εξουσιοδοτημένα στέλνουν sms κ σου λένε σέρβις με 100€ τώρα πια!!
 

sophia

Member
Feb 6, 2011
172
0
0
53
ΑΘΗΝΑ
mk1 Stelios said:
Σχεδόν το ίδιο σέρβις που είχα κάνει κ εγώ έγινε κ μου είχε στοιχίσει 55€ όπως είχα γράψει παραπάνω.
Λένε ότι δεν βγάζουν τίποτα για να κερδίσουν την συμπάθεια του πελάτη! Εδώ εξουσιοδοτημένα στέλνουν sms κ σου λένε σέρβις με 100€ τώρα πια!!

Aπό που να το γνωρίζεις άραγε????
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Για αυτά που έβαλα νομίζω η τιμή ήταν αρκετά καλή,εξάλλου η ford δεν φτιάχνει τέτοια!Προσφορές παίρνει από εταιρίες και αγοράζει χονδρικής βάζοντας πάνω το logo της και σου λέει <<Ford Original>>,σκάστα όπως όλες οι εταιρείες άλλωστε ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Nikol@r@s said:
Για αυτά που έβαλα νομίζω η τιμή ήταν αρκετά καλή,εξάλλου η ford δεν φτιάχνει τέτοια!Προσφορές παίρνει από εταιρίες και αγοράζει χονδρικής βάζοντας πάνω το logo της και σου λέει <<Ford Original>>,σκάστα όπως όλες οι εταιρείες άλλωστε ;)
Μην με παρεξηγείς,απλά είπα ότι μπορείς να τα βρεις και πιο φθηνά
Επειδή είμαι στο χώρο των ανταλλακτικών λόγω δουλειάς μου,έδωσες πολλά και στο λέω καθαρά φιλικά

Καμία αυτοκινητοβιομηχανία δεν φτιάχνει τα ανταλλακτικά μόνη της
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
scorpion said:
Μην με παρεξηγείς,απλά είπα ότι μπορείς να τα βρεις και πιο φθηνά
Επειδή είμαι στο χώρο των ανταλλακτικών λόγω δουλειάς μου,έδωσες πολλά και στο λέω καθαρά φιλικά

Καμία αυτοκινητοβιομηχανία δεν φτιάχνει τα ανταλλακτικά μόνη της

Πάω πάσο τότε,προφανώς και δεν σε παρεξηγώ κουβέντα να γίνεται  ;)
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
StuparArt said:
Τα ανταλλακτικά τα πήρες εσύ η τα πήρε ο μάστορας που σου έφτιαξε το αμάξι??

Ο Μάστορας
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Οκ τότε, απλά έβγαλε λεφτά (κάνα 50αρι) από τα ανταλλακτικά και σου είπε ότι θα το κάνει τζάμπα ;)
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
StuparArt said:
Οκ τότε, απλά έβγαλε λεφτά (κάνα 50αρι) από τα ανταλλακτικά και σου είπε ότι θα το κάνει τζάμπα ;)

ή αυτό που λες ή του πούλησαν πιο ακριβά τα ανταλλακτικά :p
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
καλησπέρα παιδιά έχω το fiesta mk6 1.6 και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια συνεργεία στην Αθήνα...για τον κακλαμάνο τι έχετε να πείτε...??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
angel s said:
καλησπέρα παιδιά έχω το fiesta mk6 1.6 και θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια συνεργεία στην Αθήνα...για τον κακλαμάνο τι έχετε να πείτε...??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Καλησπέρα,πέρνα από την παρουσίαση μελών να μας πεις 2 λόγια για σένα ;)

Είδα που ρώτησες και στο τσατ,αν κάποιο μέλος δεν έχει πάει στον Κακλαμάνο ή δεν γνωρίζει κάτι για αυτόν δεν θα σου πει την άποψη του.
Το service είναι το πιο απλό κομμάτι σε ένα αμάξι
Στο συνεργείο που είπες θα πληρώσεις κάτι παραπάνω από ένα της γειτονιάς σου επειδή είναι εξειδικευμένο της Ford
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και που μου είπες την άποψη σου αλλά καταλαβαίνεις προσπαθώ να βρω κάτι εμπιστευτικό για καλή δουλειά...συγχαρητήρια για τη δουλειά που κάνετε παίδες και γενικά για το forum... ;)
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Εκανα και εγω σερβις 6 χρονων στο fiesta με τα παρακατω:
- Φιλτρο Αερος
- Φιλτρο Βενζινης
- Φιλτρο Καμπινας
- Αλλαγη Λαδιου
- Φιλτρο λαδιου
- Καθαρισμο πεταλουδα γκαζιου
- Μπουζι
- Αλλαγη υγρα φρενων
- Καθαρισμο φρενων (τα ταμπουρα τα καθαριζε αρκετη ωρα)

Ολα τα ανταλλακτικα γνησια ford, συνολο με εργασια 160 ευρω, καλη τιμη?
 

mk1 Stelios

Original poster
Hero Member
Πολλά είναι (για εμένα) . Να πηγαίνετε να τα παίρνετε από εκεί που έχουμε κατά καιρούς προσφορές σαν μέλη και να ζητάτε πόσο θα στοιχίσει να σας τα περάσουν(εργατικά) για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης με αυτούς που θέλουν να τα οικονομάν ακόμα!
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Βασικα τα εργατικα απο οτι βλεπω ηταν κατι λιγοτερο απο 60 ευρω, οποτε γυρω στα 100 τα ανταλλακτικα αυτα
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
50 ευρώ δίνω εγώ για εργατικά στο σέρβις... Tα ανταλλακτικά σου είναι κάπως τσιμπημένα.
 

eveles

New member
May 15, 2011
79
0
6
41
Αθήνα
καλησπέρα περσυ 3/2013 εκανα σερβις τα παρακάτω,

- Φιλτρο Αερος
- Φιλτρο Βενζινης
- Φιλτρο Καμπινας
- Αλλαγη Λαδιου
- Φιλτρο λαδιου
- Καθαρισμο πεταλουδα γκαζιου
- Μπουζι
- Αλλαγη υγρα φρενων
- Καθαρισμο φρενων (ταμπουρα)

τώρα 3/2014 μετα απο 10000χλμ. τι θα μου προτείνατε να κάνω εκτός απο λάδια??

ευχαριστώ
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Προτείνω τα λάδια/φίλτρο λαδιού, καμπίνας και φύσημα/καθάρισμα το αέρος. Και ένα γενικότερο έλεγχο σε ψαλίδια, φούσκες, κολάρα κυκλώματος ψύξης, τακάκια κλπ.
 

eveles

New member
May 15, 2011
79
0
6
41
Αθήνα
Ευχαριστώ kostag.
Τελικά πήγα και αγόρασα 5 λιτρα λάδι ford και ένα φιλτρο λαδιού με 35€ και με 10€ εργατικά μου τα πέρασε το συνεργείο της γειτονιάς. το φύσημα του φιλτρου αέρα σκοπεύω να το κάνω μόνος μου μιάς και πρόσφατα αγόρασα ένα φυσητήρι απο πράκτικέρ που έχει πολλή δύναμη. Οσο για το καμπίνας διάβασα έναν οδηγό στο φόρουμ και φαίνεται αρκετά απλή εργασία οπότε μάλλον και αυτό θα το επιχειρήσω.
Σχετικά με αλλαγή αμορτισέρ τί έχετε να μου προτείνετε? στην υποκατηγορία αναρτήσεις και φρένα απότι διάβασα μιλάνε για σπόρ-βελτιομένες-στριφτερές ως επι το πλείστον.

τι θα προτείνατε για αμορτισέρ σκληρότητας όπως τα μαμίσια? ή ακριβως σαν τα μαμίσια?
ξέρει κανείς τί μάρκα φοράει απο το εργοστάσιο ωστε να ζητήσω την ίδια ?

Το αμάξι τώρα έχει 130000χλμ και επειδή το πήρα μεταχειρισμένο το 2008 με 80000χλμ, δεν είμαι σίγουρος αν έχει αλλάξει ποτέ αναρτήσεις.


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]17, Μαρτίου, 2014, 13:51:30[/time]

Ακόμα έχει 'τολμήσει' κανείς να πάει για πλύσιμο μηχανής??
είναι γνωστοί οι κύνδινοι αλλά υπάρχει κάποιος επαγγελματίας με καλές συστάσεις που να δίνει πολλή προσοχή ωστε να ελαχιστοποιηθούν οι υγρασίες κλπ?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread