Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Giorgos12

Original poster
Newbie
Oct 6, 2017
5
0
1
Καλησπέρα στην ομάδα ... Παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας όποιος γνωρίζει κάτι... Εχω ένα fiesta 1.0 ecoboost 125hp με 13.500 χλμ το αμάξι τη πρώτη φορά που παρουσίασε πρόβλημα ήταν τρηιξίματα στις αλλαγές ταχυτήτων μετά ξεκουμπωσαν οι ντιζες και το αποκορύφωμα ηταν να σπάσει  φουρκετα ... Χωρίς να υπάρχει άλλη ζημιά μέσα στο σασμαν ξέρεις κάποιος να μου πει τι γίνεται ??? Γιατί πιστεύω ότι δε είμαι ο μόνος που δε βγάζει άκρη με τις αντιπροσωπείες!!Ευχαριστώ εκ το προτέρων !!
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Είναι εντός εγγύηση φαντάζομαι ε? Δεν το πας λοιπόν στην αντιπροσωπεία όντως?
 

Giorgos12

Original poster
Newbie
Oct 6, 2017
5
0
1
Μουφα ειναι η εγκυηση δε σε καλύπτει σε τίποτα .. Αντιπροσωπία σου λέει μετά και δήθεν ..
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Giorgos12 said:
Μουφα ειναι η εγκυηση δε σε καλύπτει σε τίποτα .. Αντιπροσωπία σου λέει μετά και δήθεν ..

Προφανώς και δεν ισχύει αυτό....δηλαδή τι σου είπαν, και γιατί δεν το καλύπτουν ?
 

Giorgos12

Original poster
Newbie
Oct 6, 2017
5
0
1
Καρφωτη ταχύτητα από 5η σε 4η με 60 70 απλά με τους συγκεκριμένους έχουν προηγηθεί κι'αλλά και γι'αυτό όλα αυτά... Και στη προκειμένη φάση μεγάλο κόστος

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1517850739[/time]
Μήπως ξέρει κανείς κόστος φουρκετας η πως μπορώ να αποδείξω ότι δε ισχύει αυτό που λένε? Η αν όντως είναι έτσι γιατί δεν έχει σπάσει κάποιο γρανάζι η ούτε φαίνεται κάτι άλλο σε ζημια ?
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
Σε κάθε περίπτωση αν έχεις κάποιο πρόβλημα με συγκεκριμένη αντιπροσωπία μπορείς να επισκεφτείς κάποια άλλη και ισχύει η εγγύηση σου
 

Giorgos12

Original poster
Newbie
Oct 6, 2017
5
0
1
Το πρόβλημα είναι ότι οι τύποι χωρίς καμία ενημέρωση άνοιξαν το σασμαν βρηκαν ενα κομματατι απο τη φουρκετα και μου ειπαν οτι δε το καλύπτει η εγγύηση επειδή το προκάλεσα εγώ από καρφωτη ταχύτητα
 

Giorgos12

Original poster
Newbie
Oct 6, 2017
5
0
1
Αδερφέ δε θέλω να στοχοποιήσω ακόμα δημόσια θέλω να δω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα και σύντομα θα πω δημόσια και αντιπροσωπεία και όνομα υπεύθυνου για όλα αυτά!!!

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1517920230[/time]
Γιατί απλά οι άνθρωποι κοιτάνε να βλάψουν όχι να'κάνουν τη δουλειά τους σωστά
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Έχω δει πριν κανένα 3μηνο σε γνωστή αντιπροσωπεία, mk8 fiesta (του κουτιού) με πρόβλημα στο σασμάν. Τι είχε, έφυγε λέει μια ασφάλεια μέσα από το σασμάν και έσπασε. Και το αυτοκίνητο έμεινε στον τόπο (λογικό). Ο υπεύθυνος του εκεί συνεργείου μου είπε ότι όλα ΟΚ, είναι κατασκευαστική αστοχία και καλύπτεται από την εγγύηση. Απλά δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο ανταλλακτικό και έπρεπε να μείνει στο αυτοκίνητο στο συνεργείο.
Φαντάζομαι δε μιλάμε για την περίπτωσή σου, σωστά; Mk7.5 έχεις;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread