Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Κεραυνός

Original poster
Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,038
155
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε, κάλεσα στην φορντ και ρώτησα αν συνδέεται κάμερα οπισθοπορείας με την υπάρχουσα οθόνη. Είπαν είναι δύσκολο, αλλά αν γίνεται κόστος περίπου 850Ε. Ρώτησα και κάποιους ηλεκτρολόγους, είπαν ότι, είτε αν γίνεται είναι πολύ κοστοβόρο, είτε ότι δεν γίνεται. Γνωρίζει κάποιος;
 

Nasos73

Rookie
Σεπτ. 10, 2016
22
3
3
50
Μοντέλο
MK7 ST
Γίνεται μόνο αν έχεις την οθόνη των 5 ιντσών. Μπορείς να βάλεις την γνήσια η και aftermarket για πιο οικονομικά. Αν δεν έχεις την μεγάλη οθόνη τότε υπολόγισε και το κόστος για να την βάλεις γιατί με την μικρή δεν γίνεται. Το ιδιο προσπάθησα και εγώ με μικρή οθόνη και τελικά αναγκάστηκα και έβαλα την 5αρα.Το κόστος είναι λίγο υψηλό (για την μαμά κάμερα) αναλόγα με το που θα βρείς τα κομμάτια που σου χρειάζονται. Τώρα με το brexit νομίζω είναι πιο δύσκολο γιατί η Αγγλία έχει την μεγαλύτερη διαθεσιμότητα. Η ford μου είχε πει ότι δεν γίνεται. Ότι βοήθεια, πληροφορία, φωτογραφία η ηλεκτρολογικό σχέδιο θέλεις μου λές...
 

Κεραυνός

Original poster
Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,038
155
63
Μοντέλο
MK6
Υπάρχει ήδη η γνήσια των πέντε ιντσών.
 

Nasos73

Rookie
Σεπτ. 10, 2016
22
3
3
50
Μοντέλο
MK7 ST
Τότε γίνεται. Θα το κάνεις εσύ? Αν στο κάνει ηλεκτρολόγος νομίζω δεν σε συμφέρει λόγω των εργατικών.
Post automatically merged:

Επίσης επειδή η οθόνη ειναι από την μάνα του έχεις πολλές πιθανότητες να υπάρχει ήδη η καλωδίωση και να κάνεις δουλειά πιο εύκολα.
 

Κεραυνός

Original poster
Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,038
155
63
Μοντέλο
MK6
Θα βγεί κάποια άκρη. Ευχαριστώ.
 

Κεραυνός

Original poster
Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,038
155
63
Μοντέλο
MK6
Τελικώς από όσο ερεύνησα μόνο με Interface γίνεται, τιμή άνω των 450Ε συνολικώς.
 

Nasos73

Rookie
Σεπτ. 10, 2016
22
3
3
50
Μοντέλο
MK7 ST
Νομίζω ότι κάνεις λάθος. Στο δικό μου όταν έβαλα την 5αρα οθόνη δεν χρειάστηκε κανένα interface. Μόνο η κάμερα και η καλωδίωση.Και η ενεργοποίηση με forscan φυσικά...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread