Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
Καλησπέρα σε όλους. Πρώτο μου post!
Στον ελεύθερό μου χρόνο μου αρέσει να προσθέτω λειτουργίες στο fiesta μου (trend econetic diesel 2015). 'Εχω ήδη κάνει τo cruise control, προβολείς ομίχλης, και τώρα θα ακολουθήσω τον οδηγό του nexus για τους ανακλινόμενους καθρέπτες (έρχονται αυτή την εβδομάδα).

Για κάποια στιγμή στο μέλον λέω να βάλω πίσω ηλ/κα παράθυρα, και θα ήθελα και τον φωτισμό από το titanium. Ξέρει κανείς που μπορώ να πάρω μικροανταλλακτικά τέτοια; Ιδανικά από κάποιο τρακ/σμένο titanium και θα προτιμούσα να κάνω εγώ την εργασία για να μην έχουν ταλαιπωρήσει τα αντ/κα.

Στο εξωτερικό υπάρχουν μάντρες που πας και ξεβιδώνεις μόνος σου ότι χρειάζεσαι, και σου κάνουν ταμείο στην έξοδο. Εδώ έχουμε τετοια;
 

rallistas77

New member
Aug 23, 2016
74
3
8
6
Βόλος
Καλημέρα φίλε, σίγουρα θα βρείς της απαντήσεις που ψάχνεις στην όμορφη παρέα μας που απαρτίζεται από άτομα που λατρεύουν το Fiesta, αλλά please πέρνα από την ενότητα Νέα Μέλη στα Γενικά Θέματα του Forum για να μας συστηθείς.
 

nexus

Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Καλή επιτυχία εύχομαι, και αν έχεις κάποια απορία με τους καθρέπτες ή κάτι άλλο που μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε.
Για τις μάντρες που αναφέρεσαι, θα με ενδιέφερε και εμένα αν υπήρχε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι όπως στο εξωτερικό.
Για τον κρυφό φωτισμό στο ντουλαπάκι, θέλεις τους κωδικούς 1820761 και 1852047. Ιδανικά βέβαια πρέπει να τους βρεις από κάποιο μτχ γιατί είναι σχετικά ακριβοί στην αντιπροσωπεία.
Για τα ηλεκτρικά παράθυρα, θα χρειαστείς αρκετά πραγματάκια. Ίσως πάλι καλύτερα θα ήταν να βρεις μτχ ολόκληρες τις πίσω πόρτες από κάποιο τρακαρισμένο, και να πάρεις τα μοτεράκια/διακόπτες/καλωδίωση.
 

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
Φίλε nexus έχεις κάνει πραγματικά πολύ ωραία δουλειά με τους οδηγούς σου (γενικά το forum δεν έχει να ζηλέψει κάτι από άλλα ξένα). Αύριο θα βάλω τους καθρέπτες και θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα (δεν έχω πάρει το κουμπί ρε γαμώτο και δε ξέρω αν θα δουλέψουν από μέσα).

Σχετικά με το επόμενο project, ίσως η λύση όντως είναι να ανταλλάξω ολόκληρες πόρτες με κάποιο titanium εφ'όσον υπάρχει κάποιος που να το δεχθεί.

Αν έχει υπόψη του κανείς για τρακ/σμένο titanium ας ενημερώσει!

Φίλε rallistas έχεις, δίκιο, θα το κάνω τώρα!!
 

nexus

Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
and.short said:
Φίλε nexus έχεις κάνει πραγματικά πολύ ωραία δουλειά με τους οδηγούς σου (γενικά το forum δεν έχει να ζηλέψει κάτι από άλλα ξένα). Αύριο θα βάλω τους καθρέπτες και θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα (δεν έχω πάρει το κουμπί ρε γαμώτο και δε ξέρω αν θα δουλέψουν από μέσα).

Σχετικά με το επόμενο project, ίσως η λύση όντως είναι να ανταλλάξω ολόκληρες πόρτες με κάποιο titanium εφ'όσον υπάρχει κάποιος που να το δεχθεί.

Αν έχει υπόψη του κανείς για τρακ/σμένο titanium ας ενημερώσει!

Φίλε rallistas έχεις, δίκιο, θα το κάνω τώρα!!

Χωρίς το κουμπί, από μέσα δεν θα μπορέσεις να κλείσεις τους καθρέπτες. Θα κλείνουν όμως αυτόματα με το κλείδωμα του αμαξιού.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread