Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

leon

New member
Aug 4, 2012
50
0
0
46
ΠΥΡΓΟΣ
Stelio πήρα σήμερα το μπουκαλάκι καθαριστικό της Wurth έριξα το μισό και στα 10 χιλ. που έκανα βλέπω σιγά σιγά βελτίωση. Το λαμπάκι δεν άναψε πάλι και το αμάξι πάει καλύτερα. Σε ευχαριστώ
 

leon

New member
Aug 4, 2012
50
0
0
46
ΠΥΡΓΟΣ
Σε έλεγχο που έκανα σε συνεργείο βρήκε ο μηχανικός νερό στο μπουζί αριστερά που έμπαινε από το πιτσιλιστίριο προς το καπσκι και μέσα. Άλλαξσ και τα 4 μπουζί και τα μπουζοκαλώδια που είχαν φθορά γιατί ο ένας κύλινδρος δεν δούλευε . Μόνωσε και το πιτσιλιστίριο. Περίεργη φάση  αλλά το πρόβλημα λύθηκε και το αμάξι δουλεύει πλέον κανονικά
 
Είναι ένα από τα σχεδιαστικά ελαττώματα σε αυτό το αμάξι! Μόνο ψαράκια δεν έχω βρει ακόμα εκεί μέσα! Μπορεί να είναι και νερά βροχής, αφού αρκετές φορές έχω συναντήσει νερά μέχρι και μέσα στα τοπμαουντ από τα αμορτισέρ! Δεν έχει ποδιά και είναι εύκολο να φτάσουν τα νερά παντού! Τα μπουζοκαλώδια ήθελαν αλλαγή, από την στιγμή που δεν μπόρεσαν να κρατήσουν στεγανότητα, αφού θεωρητικά και πνιγμένο όλο το καπάκι σε νερό, λειτουργεί το αμάξι κανονικά! Το πρόβλημα είναι μην το πάρει χαμπάρι ο κάθε μηχανικός και δεν φυσήξει να φύγουν τα νερά, πριν λύσει τα μπουζί.
 

leon

New member
Aug 4, 2012
50
0
0
46
ΠΥΡΓΟΣ
Νερά από βροχή είχε κυρίως το μπουζί  αριστερά που είχε και τη μεγαλύτερη φθορά. Μόνωσε το πιτσιλιστήρι, αλλά Θα σκεφτώ  πατέντα με μακρόστενη λαμαρίνα ή πλαστικό κάτω από το καπό, ώστε να στέλνει τα νερά στο κενό πίσω από τη μηχανή. Το πλαστικό δοχείο του αντιψυκτικού για παράδειγμα το έχω σκεπάσει με αλουμινόχαρτο και δεν ραγίζει πια
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread