Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Kapsoulias

Original poster
New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα σε όλους!!! Το θέμα με το κοντρόλ είναι ότι δεν πιάνει τις εντολές πάντα.... Δηλαδή διαπίστωσα ότι σαν να μην κάνει καλή επαφή το τιμόνι και πιάνει οπότε το γυρνάω δεξιά ή αριστερά η το πιέζω πιο έντονα το τιμόνι και όχι σε στάνταρ θεση... Οπότε φαντάζομαι δεν είναι το πρόβλημα στο κοντρόλ αλλά σε κάποια επαφή στο τιμόνι.... πήρα τηλ μια αντιπροσωπεία μπας και μου που το ανταλακτικο αλλά τίποτα... ξέρει κάνεις κάτι?? Έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο?? 
 

vagelisrc

Hero Member
Rookie
Aug 16, 2017
20
0
0
Kapsoulias said:
Καλησπέρα σε όλους!!! Το θέμα με το κοντρόλ είναι ότι δεν πιάνει τις εντολές πάντα.... Δηλαδή διαπίστωσα ότι σαν να μην κάνει καλή επαφή το τιμόνι και πιάνει οπότε το γυρνάω δεξιά ή αριστερά η το πιέζω πιο έντονα το τιμόνι και όχι σε στάνταρ θεση... Οπότε φαντάζομαι δεν είναι το πρόβλημα στο κοντρόλ αλλά σε κάποια επαφή στο τιμόνι.... πήρα τηλ μια αντιπροσωπεία μπας και μου που το ανταλακτικο αλλά τίποτα... ξέρει κάνεις κάτι?? Έχει τύχη σε κάποιον κάτι παρόμοιο?? 

Αν πιάνουν τα χέρια σου θα μπορούσες να ελέγξεις τις φύσες στο τιμόνι, αλλιώς σε ένα καλό ηλεκτρολόγο για έλεγχο.
 

Kapsoulias

Original poster
New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Αυτές οι φυσες που βρίσκονται.?? Ελπίζω να μην εννοείς να βγάλω Κανά τιμόνι?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #4
να βγαλεις ολο το τιμονι οχι, να βγαλεις μονο το πλαστικο ''τριγωνακι'' που ειναι τα κουμπια και να δεις εαν κανει καλη επαφη η φυσα στα μπουτον.... εαν ειναι ολα καλα τοτε δυστυχως σε βλεπω για κομμενη ταινια στο τιμονι!!!
 

Kapsoulias

Original poster
New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
ΟΚ. Εύκολο νομίζω είναι θα το ελέγξω με την πρώτη ευκαιρία και θα ενημερώσω....
 

piccolo

Rookie
Jan 28, 2011
44
0
6
Και σε μένα κάνει κάτι κόλπα τελευταία.
Άλλες φορές δουλεύει σωστά, άλλες νεκρώνει και δεν πατάει καθόλου, και άλλες μπερδεύει τις εντολές πατάς π.χ. να ανεβάσει ένταση και αλλάζει ο σταθμός.
Όποιος γνωρίζει κάτι ας μας δώσει τα φώτα του...
 

asthenosphere

Rookie
Jul 24, 2012
15
0
1
δείτε 2-3 βιντεακια στο youtube για το πως λύνεται το πλαστικό του τιμονιού,πάρτε καθαριστικό επαφών, ψεκάστε στο κοντρόλ των σταθμών και θα δουλεύει σαν καινούριο!
 

Kapsoulias

Original poster
New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Λοιπον αν και παει καιρος εμενα το προβλημα ως διαμαγειας λυθηκε...
ελεισα τις βιδες που κρατανε το πλαστικο στο τιμονι το ανασηκωσα λιγο και ανασηκωσα και το κοντρολακι του ηχου..
τα κουνησα λιγο και ταυτοχρονα ειχα ανοιχτα τα ηλεκτρικα και δοκιμαζα. Μολις ειδα οτι σε καποια κινηση επιασε κομπλε το αφησα τα εδεσα παλι ολα και απο τοτε ολα καλα...  ok234
Ισως καποια επαφη δεν ειχε πιασει καλα. Το θεμα ειναι οτι μετα απο αυτο ρωτησα καποιους γνωστες του θεματος και μου ειπα να μην το ξαναεπιχειρισω γιατι η ταινια με τα καλωδια λενε οτι ειναι πολυ ευαιστητη και κοστιζει πολλα αν κοπει. Οποτε οποιος το κανει αθτο προσοχη. ;)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #9
οντως φιλε μου η ταινια ειναι πολυ ακριβη οποτε μεγαλη προσοχη!!! εαν και σε ΜΚ7 το μονο προβλημα που εχω ακουσει ειναι να μην παταει καλα το κοντρολ και οχι να υπαρχει προβλημα στην ταινια ;)
 

mk_7

Newbie
Aug 12, 2019
8
0
1
Επανέρχομαι γιατί εδώ και ένα χρόνο είχα καταργήσει το χειριστήριο του τιμονιού.

Πήρα ένα καθαριστικό ηλεκτρικών επαφών ( της wd-40 για όποιον ενδιαφέρεται) και στη σχισμή ανάμεσα στο τιμόνι και τον διακόπτη ψέκασα αρκετό για να καθαρίσει τις επαφές από σκόνες κλπ που μάζεψε μετά από 10 χρόνια.

Τα χειριστήρια λειτούργησαν κανονικότατα ενώ τα είχα ξεγράψει .

Ούτε λύσιμο ούτε τίποτα. Με το φυσερό το μυτερό που έχει το σπρέι ψεκάζεις στη σχισμή ανάμεσα από το ασημί του τιμονιού και το μαύρο του χειριστηρίου.

Είπα αν το δοκιμάσω γιατί φοβάμαι να το λύσω μη μου σκάσει κανένας αερόσακος στο πρόσωπο και έπιασε.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread