Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Καλησπέρα ψάχνω ένα πατάκι για το πορτ μπαγκαζ γιατί αρχίζει και φθείρεται ή μοκετα. Σε ένα μαγαζί μου ζήτησαν 60 ευρώ για λαστιχένιο πατακι που το θεωρώ μεγάλο ποσό.καμια ιδέα για το mk6;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Επειδή το έχω εγώ.
Είναι κάτι που στο μέλλον δεν θα τα μετανιώσεις τα 60ε
Αν βρεις κάτι από το εμπόριο δεν θα είναι τέλειας εφαρμογής
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tazmaniacmk6

Johnster

Original poster
Member
Aug 17, 2015
140
2
18
Μου είπε rocky ponda κάπως έτσι.π ου θα το κόψει ουσιαστικά στα μέτρα μου

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1465072580[/time]
Βρήκα ένα λαστιχενιο 120επι 80τι διαστάσεις κάνουν;
 

John_V

Member
Apr 25, 2016
114
0
16
43
Ηράκλειο
Φίλε μου θα σου πρότεινα να πάρεις μόνος σου ένα χαρτόνι να σημαδέψεις και να κόψεις ακριβώς οσο είναι ο χώρος που θέλεις να καλύψεις και έπειτα πήγαινε σε αποθήκη βιομηχανικών υλικών που έχει τα πάντα και αγοράζεις την διάσταση και το πάχος που θέλεις. Βάζεις επάνω το χαρτόνι σου και το κόβεις ακριβώς. Δεν θα σου κοστίσει πάνω απο 20Ευρω.
Στο δικό μου που έντυσα όλη την "καρότσα" κόστισε κάπου 35ευρω και τύφλα να έχει το γνήσιο!!
 

John_V

Member
Apr 25, 2016
114
0
16
43
Ηράκλειο
Είναι ακριβώς ίδιο όπως και τα γνήσια που βάζουν στα περισσότερα van.
Αδιάβροχο λαστιχένιο, δεν ξέρω αν είναι καουτσούκ ή άλλο υλικό.
Το δικό μου Van είναι και έντυσα απο τα μπροστινά καθίσματα μέχρι πίσω.
 

John_V

Member
Apr 25, 2016
114
0
16
43
Ηράκλειο
Ενός παιδιού που είχα δει σε focus ήταν όπως αυτό που αναφέρω. Τώρα αν μιλάτε για κάτι πιο εξειδικευμένο σε νερά, δηλαδή να έχει γύρω γύρω 4 με 5 πόντους όρθιο προστατευτικό που και να χυθεί κάτι να μην βγεί εκτός, τότε πάω πάσο.
Αυτό που λέω είναι φλάτ, προστατεύει 100% απο τριβές, υγρασία φθορές και δεν γλιστράνε και τα πράγματα που βάζεις επάνω.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
John_V said:
Είναι ακριβώς ίδιο όπως και τα γνήσια που βάζουν στα περισσότερα van.
Αδιάβροχο λαστιχένιο, δεν ξέρω αν είναι καουτσούκ ή άλλο υλικό.

αν το πηρες απο βιομηχανικα ειδη ειναι προφανως βιομηχανικο δαπεδο ειναι πολυβινυλοχλωριδιο με ελαστινη και λινο και απο θεμα αντοχης(ακομα και αν πεσει χλωρινη η αλλο καυστικο επανω) και αδιαβροχοποιησης ειναι ετη φωτος καλυτερο.
 

John_V

Member
Apr 25, 2016
114
0
16
43
Ηράκλειο
Ximiki Veltiosi said:
αν το πηρες απο βιομηχανικα ειδη ειναι προφανως βιομηχανικο δαπεδο ειναι πολυβινυλοχλωριδιο με ελαστινη και λινο και απο θεμα αντοχης(ακομα και αν πεσει χλωρινη η αλλο καυστικο επανω) και αδιαβροχοποιησης ειναι ετη φωτος καλυτερο.

Για την χρήση που το θέλω είναι πραγματικά τέλειο και δεν βρωμάει καθόλου λαστιχίλα!! Και λίγο νερό να πέσει το σκουπίσω. Μακάρι να αντέξει το αυτοκίνητο όσο και η επένδυση...   :)
Ο Johnster ανάλογα την χρήση που το θέλει, μπορεί να μην του κάνει.
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
John_V said:
Για την χρήση που το θέλω είναι πραγματικά τέλειο και δεν βρωμάει καθόλου λαστιχίλα!! Και λίγο νερό να πέσει το σκουπίσω. Μακάρι να αντέξει το αυτοκίνητο όσο και η επένδυση...  :)
Ο Johnster ανάλογα την χρήση που το θέλει, μπορεί να μην του κάνει.

απλα να το γνωριζεις για το μελλον σε περιπτωση που θες να το φτιαξεις ιδιο με το εργοστασιακο υπαρχει πρεσσα η οποια μπορει να σου το κανει τυπου "λεκανη" σε οποιο σχημα και να ειναι το δαπεδο. Απλα ειναι λιγο μανουρα η φαση να το πας να στο φτιαξουν και να ξαναπας, να το παρεις πισω,κλπ!
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Σύμφωνο με τον Ιάκωβο είναι κάτι που τα βγάζει στην πορεία τα λεφτά του. Εγώ έχω πάρει από (eBay) παρόμοιο με το γνήσιο στα 50 ευρο. Και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος!!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread