Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

redi9696

Original poster
MK7
Newbie
Jan 31, 2023
8
1
3
Αθήνα
Μοντέλο
MK7
Γεια σας στην ομάδα θα ήθελα να θέλω ένα θέμα σχετικά με το mk7 μου 1.6 βενζίνη/υγραέριο...το πρόβλημα που έχω είναι όταν βάζω μπρος κρύο το αμάξι και ξεκινάω μου κάνει πάρα πολύ μεγάλα κοψίματα...το γκάζι δεν ανταποκρίνεται και ακούγεται κάτι σαν μικρό σκάσιμο στην μεριά του οδηγού από κάτω...μετά από λίγο στρώνει και δεν υπάρχει πρόβλημα αφού ζεσταθεί...και το άλλο που μου κάνει στην κίνηση είναι ότι όταν οι στροφές είναι κάτω των 1000 σε κίνηση και για να ανεβάσω μου κάνει κοψίματα κάτι σαν μπούκωμα..δεν πηγαίνει δηλαδή μέχρι να φτάσει 1600 στροφές...δηλαδή στα χαμηλά υπάρχει θέμα...στα ψιλά δεν έχει τίποτα...αυτό είναι δοκιμασμένο και σε βενζίνη και σε υγραέριο...!!! Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,040
155
63
Μοντέλο
MK6
Χαιρετε.
Και με βενζινη και με υγραεριο;
Ποιο συστημα υγραεριου ειναι;
 

redi9696

Original poster
MK7
Newbie
Jan 31, 2023
8
1
3
Αθήνα
Μοντέλο
MK7
Χαιρετε.
Και με βενζινη και με υγραεριο;
Ποιο συστημα υγραεριου ειναι;
Καλημέρα είναι το σύστημα της stag αλλά θεωρώ ότι δεν είναι εκεί το πρόβλημα γιατί έχω μπει και έχω ψάξει αρκετά αυτές της μέρες και καταλήγουν στο να είναι σασμάν!!
 
Jan 11, 2023
1
1
3
Μοντέλο
MK7 ST
Καλησπερα!! σε μκ7 1.6 σπορτ βενζινη οταν το εβαζα μπρος κρυο δουλευε πολυ χαμηλοστροφα για μερικα δευτερολεπτα και μετα πηγαινε στα φυσιολογικα του!!! δεν εδωσα σημασια γτ φοβομουν να βαλει καποιος χερι μιας και δεν ηταν σιγουρο γιατι το κανει αυτο!! (χαζομαρα μου εκ των υστερων) φτασαμε μετα απο τρια χρονια να το κανει ανεξαρτητα απο το αν ειναι ζεστο η κρυο και μαλιστα καποιες φορες να περνει και να σβηνει χωρις σταθερη συμπεριφορα!! (μια φορα το δυμηνο πχ)
ειπα στον μαστορα να καθαρισει πεταλουδα και μαφ και πλεον ολα τζαμι!! πολυ μαυριλα μου ειπε δεν ειχε καθαριστει ποτε!!
σου εξηγησα το δικο μου προβλημα μηπως κ βρισκεις καποια κοινα σημεια και πραξεις αναλογος...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός

redi9696

Original poster
MK7
Newbie
Jan 31, 2023
8
1
3
Αθήνα
Μοντέλο
MK7
Καλησπερα!! σε μκ7 1.6 σπορτ βενζινη οταν το εβαζα μπρος κρυο δουλευε πολυ χαμηλοστροφα για μερικα δευτερολεπτα και μετα πηγαινε στα φυσιολογικα του!!! δεν εδωσα σημασια γτ φοβομουν να βαλει καποιος χερι μιας και δεν ηταν σιγουρο γιατι το κανει αυτο!! (χαζομαρα μου εκ των υστερων) φτασαμε μετα απο τρια χρονια να το κανει ανεξαρτητα απο το αν ειναι ζεστο η κρυο και μαλιστα καποιες φορες να περνει και να σβηνει χωρις σταθερη συμπεριφορα!! (μια φορα το δυμηνο πχ)
ειπα στον μαστορα να καθαρισει πεταλουδα και μαφ και πλεον ολα τζαμι!! πολυ μαυριλα μου ειπε δεν ειχε καθαριστει ποτε!!
σου εξηγησα το δικο μου προβλημα μηπως κ βρισκεις καποια κοινα σημεια και πραξεις αναλογος...
Δυστυχώς τα έχω κάνει φίλε μου αυτά η πεταλούδα είναι πεντακάθαρη και το ίδιο ισχύει και για το μαφ...αλλά μάλλον από τι έχω δει και ψάξει μάλλον για σασμάν....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread