Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AndreasEcoBoost

Original poster
New member
Jan 13, 2014
52
0
0
Αθήνα
καλησπέρα και από μένα,
προσφάτως αγόρασα το elm obd 2 για τα διαγνωστικά κλπ με wifi για iphone.
Σήμερα ενώ είχα συνδέσει το obd στο wifi του κινητού μου,ήταν ανοικτό και το bluetooth (συνδεδεμένο στο fiesta) και χτυπά τηλ.
Καθώς μιλάω του αμάξι "τρελάθηκε"..μου κάναν ένα παίξιμο τα κοντέρ και άναβόσβησαν κανα δυο τσεκ σιτγμιαία...
Η κλήση τερματίστηκε και το bluetooth αποσυνδέθηκε.
Αυτό έγινε μάλιστα 2 φορές.
Μετά μου έκοψε και λέω ίσως προέκυψε πρόβλημα λόγω ταυτόχρονης λειτουργίας bluetooth κ wifi (ισχύει κάτι τέτοιο?)

Ευτυχώς τώρα όλα καλά δεν έβγαλε κάποιο θέμα,απλά το μόνο "κουσούρι" που άφησε κ ίσως να ευθύνομαι κ εγώ με κάποια χαζή ρύθμιση μέσω του  obd ο υπολογιστής ταξιδιού με το γέμισμα-μηδένισμα μου λέει ότι έχω 750χλμ να κάνω ενώ πριν ήταν στα 450 περίπου.
Και παρότι έκανα ορισμένα χιλιόμετρα με γρήγορη οδήγηση αυτό επέμενε 749-748 κ να μειώνεται ανά χλμ δηλαδή..

Καμιά ιδέα?? :'( :'(
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
για αρχη βγαλε πολο μπαταριας και αστο για δεκα λεπτακια να κανει reset μετα κανε τσεκ αν εχεις καποιο κωδικο σφαλματος
 

AndreasEcoBoost

Original poster
New member
Jan 13, 2014
52
0
0
Αθήνα
Το πήγα στον μηχανικό και όλα κομπλέ απλά να ξέρετε όσοι χρησιμοποιέιτε obd να σταματήσετε!
Μπορεί να πειράξουν τον εγκέφαλο!
Στο δικό μου έβγαζε χίλια δυο προβλήματα ότι είχα χωρίς να έχω!
Προσοχή!
Τα obd της πλάκας που έχουμε για τα μπαρόμετρα κ τις ενδείξεις να μην χρησιμοποιόυνται!
Πηγαίντε σε μηχανικό και στο δικό του το επαγγελματικό θα δείχνει ζημιες!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread