Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Original poster
Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Τις τελευταιες 2 βδομαδες ειχα προβλημα με το συναγερμο μου,εχω 2 πληκτρολογια τα οποια οποτε ηθελαν δουλευαν και οποτε ηθελαν δεν δουλευαν
το πηγα σε ενα γνωστο μου ηλεκτρολογο και μου ειπε οτι εχει χαλασει η πλακετα που εχει μεσα
ο συναγερμος που εχω(δωρο αντιπροσωπειας) ειναι αυτης της εταιριας http://www.elser.gr και δουλεψε χωρις κανενα προβλημα για 2 χρονια και κατι μηνες

το αποτελεσμα ειναι οτι η πλακετα δεν επισκευαζοταν και επρεπε να αλλαχτει.το κοστος της δουλειας αυτης ηταν 70euro με καινουργια πλακετα
τωρα ολα ειναι ενταξει
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Ξεθάβω αυτο το θεμα.

Το τελευταίο καιρό έχω κ εγώ πρόβλημα με το συναγερμό(ήταν δώρο τότε που πήρα το αμάξι,τν έχω δλδ 8 χρόνια κ 5 μήνες,μάρκα δν θυμάμαι).

Μια έπιανε μια δν έπιανε ο συναγερμός,εν κινηση που ήμουν αναβαν τα αλαρμ σαν να τν έβαζα.

Εδώ κ 2-3 μέρες έβλεπα η μπαταρία όταν πήγα να το βάλω μπρος(εχω να το κινησω καμια 15αρια μερες το αμαξι αλλα καθε μερα το βαζω μπρος) σαν να ζοριζοταν.

Εχθές το βράδυ λοιπόν πάω να το βάλω μπρος κ "γονατίζει" η μπαταρία κι κολλάει κι ο συναγερμός κ δν έβγαινε ούτε έμπαινε. Έβγαλα πολους ξεκόλλησε,το βάλα με 2α(γτ 12.30 ηωρα το βράδυ δν είχα άλλο τρόπο) το παρκάρα κ σήμερα το πρωί πήγα κ έβγαλα τη φησα που συνδέει το συναγερμό κ δοκίμασα 4-5 φορές κ έπαιρνε μπρος χωρίς καμία δυσκολία.

Να είναι κάτι αντίστοιχο σαν αυτό που είχε αναφέρει πριν κάτι χρόνια ο Ιακώβος;

Τι άλλο μπορεί να ειναι;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις να ξανασυνδέσεις το συναγερμό και να δεις πως θα συμπεριφερθεί. Ίσως με το reset (πόλους) να επανήλθε.
Έχει ξεχωριστό κοντρόλ ο συναγερμός σου; Ή δουλεύει με το κλειδί του αυτοκινήτου;
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
kostg said:
Για αρχή μπορείς να δοκιμάσεις να ξανασυνδέσεις το συναγερμό και να δεις πως θα συμπεριφερθεί. Ίσως με το reset (πόλους) να επανήλθε.
Έχει ξεχωριστό κοντρόλ ο συναγερμός σου; Ή δουλεύει με το κλειδί του αυτοκινήτου;
Με το κλειδί του αυτοκινήτου.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
446
3
18
37
Crazy said:
Με το κλειδί του αυτοκινήτου.
μπορεις να δεις αν ειναι plip η canbus αν ειναι το πρωτο εχει πολλα καλωδια συνδεμενα αν το δευτερο πιο λιγα καλωδια συνδεμενα μπορεις να ανοιξεις την πλακετα να δεις για ψυχρες κολλησεις η τιποτα καμενο μεσα, παντως στην αγορα εχει πολυ καλους συναγερμους αυτοτροφοδοτουμενους με μπλοκάρισμα ειχα εγω τον avital 3100 οποιος μου εκανε τα ιδια περιπου με τον δικο σου αν προχωρησεις σε αντικατασταση να βαλεις ιταλικο cobra-gt auto alarm-patrol line-meta η elser (δεν ειναι ιταλικός) αυτα απο μενα.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
Εδώ και μια εβδομάδα είχε παραδόσει πνεύμα, εν τέλει ήθελε αλλαγή μπαταρίας το control!Δύο ευρώ για αλλαγή μπαταρίας και ρύθμιση :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread