Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

DrA

Original poster
Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Πριν λιγες μερες αφησα ανοιχτο το διακοπτη ολο το βραδυ κ αδειασε η μπαταρια. Την αλλη μερα το εβαλα μπρος με καλωδια απο ενα Renault Scenic με λιγη δυσκολια. Απο τοτε αναβει το λαμπακι airbag κ στο service μου ειπαν οτι δειχνει βλαβη στη μοναδα αεροσακων (κατω απο το χειροφρενο βρισκεται) κ δεν μπορουν να το σβησουν σαν σφαλμα οποτε τωρα ειναι απενεργοποιημενοι.

Παιζει να εχει καει αυτη η μοναδα? Μπορω να σβησω το σφαλμα για να ενεργοποιηθουν ξανα οι αεροσακοι?
 

DrA

Original poster
Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Ποτε, εγω τα πλενω ολα τα αμαξια της οικογενειας στο χερι απο τοτε που τα πηραμε. Γιατι? Τι υποψιαζεσαι?  :eek:
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Και εγώ έχω αναμμένο λαμπάκι του αερόσακου αλλά δεν έχει πρόβλημα η μοναδά μου.Κάπου έχει κοπεί το καλώδιο που βρίσκεται κάτω από το κάθισμα του οδηγού και δεν κάνει καλή επαφή.Κάποιες φορές σβήνει κάποιες άλλες όχι όταν κάνω το κάθισμα μπρος-πίσω
Σε αυτό οφείλεται η σκούπα του πλυντηρίου που την βάζουν από κάτω όπως να ναι
 

DrA

Original poster
Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Ε οχι δν ειναι αυτο εμενα εχει σχεση 100% με την μπαταρια κ το αδειασμα που εφαγε! Γινεται να μην μπορεις να σβησεις το σφαλμα ομως? Καπως κουφο μου φαινεται αυτο.

Παντως οταν αναβει το λαμπακι ο αεροσακος σου δν θα ανοιξει σε περιπτωση προσκρουσης νομιζω...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δεν ανοιγεί.όντως..
Ούτε εγώ μπορούσα να την σβήσω..ακόμα και τώρα δεν μπορώ...που πρέπει να το έχω πάνω από χρόνο
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ειχα και έχω και γω το ίδιο πρόβλημα (και το fiesta και στο golf), μαλλον πρέπει κατι να παιζει με καποιο αισθητήρα κατω απο το καθισμα όπως λεει ο founder...
 

kouv

Member
Oct 3, 2013
134
0
16
33
Καλαματα
Πιστεύω πως το συγκεκριμένο πρόβλημα παρουσιαζεται σε αρκετά μοντέλα της Ford. πχ (ford monteo 98') και ford focus mk2 και τα δυο από εμπειρία.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν βγάλεις τον πόλο για κανένα δεκάλεπτο ώστε να κάνει reset και μετά τον ξαναβάλεις, μήπως βοηθήσει την κατάσταση;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kostg said:
Αν βγάλεις τον πόλο για κανένα δεκάλεπτο ώστε να κάνει reset και μετά τον ξαναβάλεις, μήπως βοηθήσει την κατάσταση;
Εγώ το έχω κάνει αυτό 3 φορές και έφαγα άκυρο
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εσύ ναι. Kαι μαζί έχουμε σβήσει τη βλάβη και μετά από λίγο ξανανάβει. Αλλά το δικό σου, σου έχω πει και τι άλλο πρόβλημα μπορεί να έχει. Ο DrA όμως, που του προέκυψε από το πουθενά, ας δοκιμάσει...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread