Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
Έχασα το Meeting,δούλευα μέχρι τις 9 και ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα, το οποίο ακούει στο όνομα Θερμοστάτης!!!Όπως πήγαινα το πρωί στην δουλειά είδα να ανάβει το λαμπάκι της θερμοκρασίας, όταν κοίταξα το ταμπλό είχε σβήσει(Οπότε λέω ιδέα μου θα ήταν). Ώσπου ξανά κοιτάω και βλέπω την θερμοκρασία να είναι τερματισμένη.....μετά από λίγο ξανά άναψε και το λαμπάκι οπότε επιβεβαίωσα ότι τα μάτια μου δεν έκαναν πουλάκια.....!!!Άνοιξα το καπό και είδα το παραφλου σχεδόν άδειο, του συμπλήρωσα αλλά το ρούφηξε με την μια......Για να μην τα πολυλογώ πάω για αλλαγή θερμοστάτη και βάση θερμοστάτη  :'( Μου είπαν ότι είναι φυσική φθορά(Είναι μια παρηγοριά κι αυτή καθώς νόμιζα ότι εγώ του το προκάλεσα), αλλά όπως και να έχει η μέρα ήταν χάλια σήμερα  :'( Έχει πάθει κανένας κάτι αντίστοιχο?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
είχε ανεβάσει θερμοκρασία και το κυκλοφορούσες κανονικά?
φυσιολογικό είναι.
βάση δεν αλλάζεις....το καπάκι του θερμοστάτη αλλάζεις αν χρειαστεί.Το κόστος είναι 55-60 (καπάκι θερμοστάτη-θερμοστάτης-παραφλου)
 

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #3
Ναι για 1-2χλμ αναγκαστικά μέχρι να φτάσω και να το παρκάρω, αλλά πότε με νεκρά και πότε με χαμηλές στροφές(όπου έπεφτε η θερμοκρασία και έσβηνε το λαμπάκι),όταν έφτανε 2.5-3 στροφές ξανά ανέβαινε η θερμοκρασία και συνεπώς άναβε το λαμπάκι(Προφανώς δεν το ζόρισα.....λάου λάου το πήγαινα  redface )!!!Ήρθε ο μάστορας το είδε(Ακριβώς τόσο μου είπε ότι θα πάει το μαλλί), αύριο το μεσημεράκι θα είναι έτοιμο  biggrin

Υ.Γ:Όποιος περάσει από πλατεία Εσπερίδων θα το δει παρκαρισμένο ;D Το πρωί θα πάει στο συνεργείο που είναι επίσης στην Γλυφάδα!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread