Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

theofiloss

Original poster
Rookie
MK7
Jun 24, 2021
29
1
3
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα παιδιά πριν 1,5 χρόνο άλλαξα ιμάντα στο αμάξι μου το ford fiesta mk7 s
Δεν έχω κάνει ούτε 10 χιλιάδες χιλιόμετρα από την μέρα που τον άλλαξα και ξαφνικά παρουσίασε ένα πράγμα σαν θόρυβο πλαστικου αριστερά του κινητήρα και το κάνει μόλις ζεσταθεί το μοτέρ πήγα σε 3 μάστορες η αντιπροσωπεία με είπε ότι πρέπει ν αλλάξουμε ξανά ιμάντα χρονισμού και οι άλλοι δύο ότι δεν ειναι κάτι σοβαρό το αμάξι φοράει ιμάντα της gate's και είναι όλα αλλαγμένα μαζί με αντλία νερού έχει συμβεί σε κανέναν ;
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε. Αν πραγματι ειναι ετσι τοτε δεν τοποθετησαν και ρυθμισαν με ορθο τροπο τον ιμαντα.
 

theofiloss

Original poster
Rookie
MK7
Jun 24, 2021
29
1
3
Μοντέλο
MK7
Ναι αλλά έτσι δεν η δούλευε σωστά το μοτέρ η θα είχε ζημιά από την πρώτη στιγμή που θ επερνε μπρος
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Αν δεν εσφιξαν σε αρκετο βαθμο τις τροχαλιες πιθανως να ξεσφιξε επειτα απο καιρο καποια.
Αν θελεις βιντεοσκοπησε και αναρτησε τον θορυβο.
 

theofiloss

Original poster
Rookie
MK7
Jun 24, 2021
29
1
3
Μοντέλο
MK7
Το έχω πάει 3 μηχανικούς και μου λένε ότι δεν είναι κάτι τώρα δεν ξέρω τι άλλο ν κάνω αλλά όταν πατάς γκάζι δεν δυναμώνει και ακούγεται μόνο όταν ζεσταίνεται και ακούγεται ένα ελαφρύ βουητό όχι από μπροστά αλλά από πίσω από τον ιμάντα του χρονισμού
Post automatically merged:

Και η μάρκα του ιμάντα είναι της gates όπως κ όλα τα άλλα και αντλία δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο ένας μηχανικός με είπε ότι μπορεί ν είναι από τον ιμάντα λέει ακούγεται και είναι λογικό
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Αν θελεις δοκιμασε καποιο ψεκαστικο για τον ιμαντα.
Αν και πολυ πιθανον να ειναι απο καποια τροχαλια.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread