Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

puma-r

Original poster
Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
Θίγω μια πονεμενη ιστορια!!! Μου ελεγε η μανα μου "παρε ενα πτυχιο για ενα εχεις ησυχο το κεφαλι σου" και το αποτελεσμα: πτυχιουχος ανεργος που αποστελει δεξια κι αριστερα βιογραφικα!
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
υδραυλικος στο πτυχιο
πρακτικος μηχανικος η μεγαλη μ προυπηρεσια
και απο πρωτη του μηνος περναω στον κλαδο του κλιματισμου(την ξερω πολυ καλα την δουλεια)
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Το θεμα δεν ειναι να εχεις πτυχιο αλλα το ΤΙ πτυχιο εχεις.. Δεν εχουν ολοι οι κλαδοι την ιδια απορροφηση..

Δε μας ειπες κιολας τι πτυχιο εχεις.. :p

Εγω εχω τελειωσει Πληροφορικη στο ΤΕΙ Αθηνας (Αναλυτης Συστηματων - Προγραμματιστης) και τωρα κανω MSc σε Information Systems and Management στο Warwick Business School στην Αγγλια.. Ειναι στην ουσια Διοικηση επιχειρησεων (management) και οτι εχει να κανει με πληροφοριακα συστηματα (CRM, ERP, το γνωστο SAP κ.α.) και γενικοτερα πως να κανεις χρηση των πληροφοριακων συστηματων ωστε να δωσεις στην επιχειρηση στρατηγικο πλεονεκτημα και να βοηθησεις τη στρατηγικη της μεσω αυτων..
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
39
athens
Μοντέλο
MK8
εγω μπορει να εχω τελειωσει ενα δημοσιο ΙΕΚ τεχνικος αυτοματοποιημενων εγκαταστασεων αλλααααα....η μοιρα το 'θελε βλεπεις να δουλευω 3+ χρονια ηλεκτρολογος εγκαταστασεων κ εδω κ μερικους μηνες εργαζομαι σε μια τεχνικη κατασκευαστικη εταιρια κ συνεχεια μαθαινω κατι νεο... δεν εχω πτυχιο αλλα κατι θα κανω κ μ' αυτο  ;)
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
πριν απο λιγο ακουσα στην τηλεοραση το εξης "σπουδαζεις για να μορφωθεις και οχι για να βρεις δουλεια"
εχει τρελαθει ο κοσμος
 

xristina

Hero Member
May 9, 2010
1,515
0
36
39
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Σε λίγες μέρες θα ειμαι και επίσημα Πολιτικός Μηχανικός Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (Τ.Ε), τελείωσα στο Τ.Ε.Ι Πάτρας στην σχολή τεχνολογικών εφαρμογών του τμήματος των Πολιτικών Εργων Υποδομής και ψαχνω για δουλεια..      ???
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
yannis_s said:
πριν απο λιγοακουσα στην τηλεοραση το εξης "σπουδαζεις για να μορφοθεις και οχι για να βρεις δουλεια"
εχει τρελαθει ο κοσμος

Δεν ειναι πρωταρχικος σκοπος αλλα ναι, ισχυει και αυτο που λενε.. Οι σπουδες σου διευρυνουν τους οριζοντες και αλλαζουν τον τροπο σκεψης και τον τροπο που βλεπεις τα πραγματα.. Ειναι ωραιο να σπουδαζεις, παρολη την αγγαρεια που τραβας, ειδικα στα δυσκολα πανεπιστημια..
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
Εδω και 4 χρονια δουλευω ως προγραμματιστης στην Δ/νση Πληροφορικης μεγαλου τραπεζικου ομιλου.
 

kostas-patra

Member
May 10, 2010
123
1
0
Πάτρα
Εδω και 6 χρόνια δουλεύω σε μια εταιρεία security. Τα τελευταία 2 χρόνια είμαι και ωρομίσθιος καθηγητής κλασσικής κιθάρας σε μουσικά σχολεία (για τον επόμενο χρόνο αυτό το βλέπω χλωμό όμως).
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
εχω τελειωσει δημοσιο Ι.Ε.Κ σαν αυτοματιστης και εχω και την πιστοποιηση απο το υπουργειο (κακο του κεφαλιου τους)....και εδω και 4 χρονια εχω μια δουλιτσα και κανω εμποριο-επισκευες-εγκαταστασεις-ανακατασκευες σε αυτοματα πλυντηρια αυτοκινητων......
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
εγω δουλευω σε μαγαζι με ανταλλακτικα αυτοκινητων αλλα οχι οτι και οτι ..... ford ανταλλακτικα

falcon said:
μονιμος στο πολεμικο ναυτικο εδω και πεντε χρονια...

το ξερουμε που δουλευεις...... ;D ;D
 
May 12, 2010
10
0
0
Εγώ είμαι φοιτητριούλα στο ΤΕΙ Αθηνών στο τμήμα Φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών της ΣΓΤΚΣ...  :-* :-* :-*
Αισίως στο 7ο έτος... ;D ;D ;D

Κι όταν πάρω το πτυχίο μου με το καλό λέω να βρω καμία δουλειά σας φωτογράφος σε περιοδικά αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας που ήταν ανέκαθεν η δουλειά των ονείρων μου!!!!!
Χαχαχαχαααα.... 
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread